U jakého kroužku vydrží déle než půl roku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pepřenka
Ukecaná baba ;) 2437 příspěvků 07.02.17 08:52
U jakého kroužku vydrží déle než půl roku?

Holky,
které máte kluky v rozmezí 5-10 let, můžete mi dát tip na nějaký kroužek, který vaše děti baví. U nás je nadšení vždy jen pár měsíců a pak jsou hysterické scény, že tam nechce. Nechtěla jsem ustupovat, ale už na to nemám nervy.
Chodil do plavání, výtvarky, do karate (tam se nemohl dočkat až mu bude 6 let, aby ho vzali) a po půl roce opět scény. Je mu 7 let, má menší nadváhu, tak chci ať se hýbe.
Chodí 1× týdně do fotbalu, kam chtěl taky on a už je zase problém.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Sany80s
Kelišová 6809 příspěvků 07.02.17 09:01

Zkusili jste něco typu skauta?
Aby byl pohyb při hře venku…
Jinak je možnost, že máš typ dítěte, které toto bude dělat vždy.
Když navíc ví, že to zabere.

ruzovasrnka
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 07.02.17 09:07

Třeba není kroužkový typ, co s ním chodit třeba na túry po horách nebo běhat vy rodiče? Co třeba orientační běh? Třeba mu nesedí kolektivní sporty, já jsem to tak měla :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 26847 příspěvků 07.02.17 09:08

Ahoj, to záleží i na typu dítěte a jeho zájmech. Syn bude mít 11 let, od pěti let provozuje řeckořímský zápas, okrajově i zápas volného stylu, nikdy netoužil sport změnit, dnes jezdí na mezinárodní soutěže.
Dcera má 8 let, vystřídala sportů hodně, vše ji bavilo, ale vždy se našel nějaký důvod, proč už konkrétní sport nechtěla provozovat a chtěla vyzkoušet něco jiného. Vyzkoušela také řecko - římský zápas, ale jako dívka nemohla na všechny soutěže, dále krasobruslení, od kterého ji odradily nelidské tréninky o víkendu v brzkých ranních hodinách, teď se vrátila k plavání, které provozovala už v předškolním věku, ale k vůli častým zánětům průdušek a středouší s tím musela tenkrát skončit. V současné době to vypadá tak, že chodí, ale je hlavně přes zimu často nachlazená, tak dost chybí.

Dcera je ale hudebně nadaná, od první třídy hraje dobře na klavír, je paní učitelkou vybírána na různé besídky a akce i mimo rámec ZUŠ, hraje čtyřručně s dalšími žáky nebo i dospělými.
Takže nemusí to být nutně sport, v čem se dítě uchytí :kytka:

Běhat a hrát fotbal může i s kamarády venku, nejsem zastáncem „kroužkování“ za každou cenu.My se snažíme dítě rozvíjet do maxima jen v tom případě, když vidíme, že ho to baví a podává výkony. Že se nám vrátí ten investovaný čas. Nevodila bych dítě nikam za cenu nějakých scén, na ty bych brala určitý zřetel až v pubertě, tam bych nepovolila hned, zvlášť, kdyby se dítě posunulo už na určitou úroveň.

Danulinka16
Závislačka 2541 příspěvků 07.02.17 09:10

Já bych ho nenutila, prostě hledá, co ho baví, až bude větší, tak to třeba bude jiné, tak s ním choďte třeba vy plavat…Půl roku ještě jde :)

Pruhovaný_mýval
Kecalka 247 příspěvků 07.02.17 09:11

Já bych byla pro skauta nebo nějakej turisťák. Ono, když je někdo tlustej a nešikovnej, tak ty sporty jdou všechny dost těžko, a málokterý osmiletý dítě asi baví přemahat bolet a tvrdě trénovat. Nebo třeba jízda na koni je fajn a neni to jenom pro holky.

berua13
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 07.02.17 09:13

Měla jsem se synem to samé, do všeho se hrnul, ale vydrželo mu to chvíli… Chybí mu trpělivost a vůle… všechno chtěl umět hned :)
Nejdéle vydržel v turistickém kroužku… procházky, výlety, hry venku, víkendové pobyty.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27812 příspěvků 07.02.17 09:18
@pepřenka píše:
Holky,
které máte kluky v rozmezí 5-10 let, můžete mi dát tip na nějaký kroužek, který vaše děti baví. U nás je nadšení vždy jen pár měsíců a pak jsou hysterické scény, že tam nechce. Nechtěla jsem ustupovat, ale už na to nemám nervy.
Chodil do plavání, výtvarky, do karate (tam se nemohl dočkat až mu bude 6 let, aby ho vzali) a po půl roce opět scény. Je mu 7 let, má menší nadváhu, tak chci ať se hýbe.
Chodí 1× týdně do fotbalu, kam chtěl taky on a už je zase problém.

a toho půl roku ho to tam bavilo? A pak najednou konec a už ho to nebaví? Nemůže být problém třeba v tom, že se mu někdo posmívá? Řekl ti, proč už tam nechce chodit? Nebo ho jen nebaví chodit někam pravidelně? Takhle se mi zdá, že má nějakou představu, ale když zjistí, jak to skutečně je, tak to vzdá… nezkoušela jsi mu říct, že musí dodělat ten školní rok a pak si může najít jiný kroužek?
Jinak ne každý je takový „kroužkový“ typ, někoho spíš baví jiné činnosti, je samotář… co ho baví ve volném čase? Je něco, co dělá doma sám, rád a vrací se k tomu? Nebo s vámi? Musí chodit do kroužku? Nestačilo by o víkendu třeba jezdit na kole, na lyže, chodit plavat s rodiči? Nebo turistika? Nebo ho spíš dát do nějakého technického kroužku, kde by ho to bavilo?

KriJona
Závislačka 2690 příspěvků 07.02.17 09:22

Starší o letních prázdninách hrál u dědy často S dětmi jen tak pro zábavu badminton a děsně ho to chytlo.Od záři chodí na tréninky, zatím jen jednou tydne, moc ho to baví. K tomu ma keramiku, taktéž jednou tydne, chodí tam bez protestu, ale kdyz jsem si S nim o krouzcich nedávno povídala řekl, ze by badminton raději víc než keramiku

bublinek
Kelišová 5336 příspěvků 07.02.17 09:29

Nemám kluka, ale dcera je to stejné.
Plavat chodí od mimina a někdy se stane, že dělá scény.
Chodíme do tělocvičny, něco jako Sokol, a tam je to vždy. První půlka sedí a kouká, pak se přidá, když se končí, tak se diví, že to bylo tak krátké.
Chápu, ale netuším co s tím.

Aliik
Echt Kelišová 8400 příspěvků 07.02.17 09:37

Také bych doporučila něco, kde nepůjde o kolektivní výkon, děti umí být celkem zlé a posmívat se, když někdo nestíhá. Dcera chodí na orientační běh, je tam úžasná parta ;)

kdochcekam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 09:58

Tak já jsem přesvědčená, že většina kroužků prostě nesplní očekávání toho dítěte. Ono to karate asi není úplně karate pro tak malé kluky trošku trvá než se naučí opravdu nějaké chmaty a tak…jsou tam samozřejmě rozcvičky a Musí se dodržovat pravidla…pokud tam třeba nemá kamaráda, tak ho to neba. Moje dcera taky pár kroužků zkusila a od 10 let už má srdcovou záležitost na kterou se těší. Samozřejmě ten nejdražší kroužek. Obě děti chodí do atletiky a to je baví, protož tam řádí v tělocvičně a zkoušejí všechno možné a pokaždé něco jiného. není to prostě fádní a mají díky tomu skvělou fyzičku. Syn má k tomu florbal který miluje. Ale to až od doby, kdy poznal chuť úspěchu a začal skórovat :lol:
Nedivím se, že děti toho potřebují zkusit víc, než se najdou. S kroužky se začíná strašně brzy a ty děcka přece nemůžou vědět, co je bude bavit, když ještě v životě nic pořádně nezkusili. :nevim: A do těch deseti let ať klidně zkouší. Hlavně když se neválí. :mavam:

Iva575
Kecalka 358 příspěvků 07.02.17 11:28

Taky bych neočekávala, že někde vydrží dýl. Naopak se mi líbí, že získá rozhled, pozná spoustu lidí a až pak bude něco chtít dělat, tak už si snáz vybere. U nás se kroužky střídají po půl roce, ale zatím mu jsou jen 4r. Když jsem byla malá, bylo mi vcelku jedno, kam budu chodit, podstatnější pro mne bylo s kým. Takže když mi kamarádka nabídla, abych s ní chodila někam, byla jsem pro a líbilo se mi to. Zkus to taky přes jeho kamarády, kam chodí a že by chodil s nimi. Jinak u nás jsou i kroužky typu dobrovolní hasiči, pěvecký sbor, chovatelskký kroužek atd., nemusí to být nutně klasika..

Jana206
Nadpozemská drbna 26847 příspěvků 07.02.17 12:24

Pro úplně malé děti je nejlepší všestranné cvičení v Sokole nebo někde jinde, tam obě moje starší děti začínaly okolo 3-4 let. Už tam ale byly vybírány děti šikovnější(většinou předškoláci),které jezdily na všesokolské slety nebo na atletické závody. Moje děti tam tak dlouho nevydržely, v tomto věku už byly diferenciované. Jinak se říká, že gymnastika je základ všech sportů, což je svým způsobem pravda, zase je gymnastika a gymnastika, záleží, jestli sportovní nebo moderní. Dále jsou oddíly, kde jedou „natvrdo“ od začátku a kde to mají jen jako oddechovku. Někde mají soutěžní a rekreační skupiny(gymnastika, tanec).

A na rovinu, myslím, že v deseti letech už je pozdě na to, aby dítě závodně vynikalo ve sportu, se kterým teprve začíná. Ono na jednu stranu to vypadá jako dril, ale na druhou stranu, většina oddílů má propracovaný tréningový plán od předškolního věku, kde jsou cviky zařazovány postupně s ohledem na stupeň vývoje.
Na jednu stranu je hezké vyzkoušet si vše a potom si vybrat, ale na druhou stranu, pokud dítě bude zkoušet do deseti let, než se rozkouká, tak už je většinou pozdě a sport může zůstat jen krásným koníčkem.

Bojové sporty jsou perfektní na tom, že je to individuální výkon, i když body za umístění se počítají pro celý oddíl, asi tak sedmdesát procent výkonu je v hlavě, nemůže jít o dítě zbrklé, agresivní, ale naopak klidné, rozvážné, schopné přemýšlet a propracovat si techniku.Na druhou stranu ty druhé typy se mohou naučit disciplíně a sebeovládání.

kaja00
Extra třída :D 13514 příspěvků 07.02.17 17:41

Ahoj, já na tom byla jako dítě podobně a nic nepomohlo, prostě jsem nechtěla chodit. Takže doporučuji pohyb, který bude dělat individuálně, např. že si půjdete občas zaběhat spolu, svižná procházka, chodit spolu plavat apod. Také je super skaut :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Předražené boty Gucci: Kdo z našich celebrit by skočil po ošuntělých teniskách?

Nedlouho po skandálním rasistickém svetru módní dům Gucci představil nové... číst dále >

Exkluzivní zpověď kamarádky pašeračky Terezy: Od modelingu až k heroinu

Tereza Hlůšková (22), která je obviněna z pašování heroinu, nebyla jedinou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >