U vchodu družstevního domu se scházejí feťáci a jiná individua

3159
29.4.17 11:37

U vchodu družstevního domu se scházejí feťáci a jiná individua

Zdravím.

Prosím o radu. Bydlíme v družstevním bytě v pronájmu. Potřebuji vědět, komu patří pozemek u vchodu, kde ještě i zasahuje stříška proti dešti.

Jde o to, že žijeme v přízemí a vchod se stříškou není hlavní, ale ten „zadní“. Máme hned u něj ten otvor do špajzu v kuchyni, který nesmí být uzavřený (ano, už jsme ho zavřeli, ale nic se nevyřešilo). Nyní se dostávám do jádra problému. Pod tou střechou u vchodu se nám tam pravidelně slézají nejhorší individua z okolí. Nikdo z nich není v kontaktu s někým od nás z domu, chodí se tam jen pobavit. Nasávají tam pivo, dělají hluk, některé skupiny tam i fetují. V kuchyni jsou najednou u nás cítit cigarety, marihuana a občas nějaký neidentifikovatelný smrad (možná z těch nemytých feťáků, ze kterých se před půl rokem stali bezdomovci, vystěhovali je z domu od naproti). Pochopitelně nemohu ani otevřít okna, protože ten zápach je pak mnohem horší, takže když vařím, raději tam „umírám“ na horko, než abych otevřela a cítila zápach od nich.

Nemohu jim nic říct, protože tím, že bydlíme v přízemí, mohou se nám pomstít (u feťáka člověk nikdy neví, kdy mu práskne v hlavě). Za domovníkem nemá smysl chodit, protože ten mě odkáže k zavolání policii (jenže já nemám věšteckou kouli, abych odhadla, jestli tam ty skupiny budou 10 minut, nebo dvě hodiny, s takovou se na mě policie vykašle). Proto mě napadlo, že bych napsala list, přilepila bych ho zevnitř chodby, aby byl vidět text z venku - stálo by v něm něco ve stylu, že prostor u vchodových dveří je majetkem družstva a neslouží ke zdržování cizích osob a v případě porušení by byla přivolána policie. Jenže nevím, jestli na to mám právo.

Nevím, co mám dělat. Mnohdy jsou tak hluční, že nás večer ruší u TV přes zavřená okna, i dveře do kuchyně. Úplně nejhorší je, že v kuchyni okna nemá smysl otevírat, když tam jsou, ale už i v obýváku, jak se otevřou okna, je občas cítit moč - pod našimi okny jsou křoviny a oni si tam z nich dotyční udělali veřejnou toaletu. :poblion:

Cítím takovou beznaděj, že s tím nic nemohu dělat a jsem ve svém bytě poměrně dost omezována. Kdyby to bylo 1× týdně, přežiji to, ale oni se tam scházejí i 2-3× denně v různých intervalech a velmi často i jiné pofidérní skupinky, že si tam jdou jen vypít pivo. :think:

Policie taky není řešení, ta přijede kdo ví kdy a tolikrát se stalo, že když už jsem se rozhodla volat, tak akorát se ta individua rozhodla odejít, ale někdy se tam zdržují i dvě hodiny a dělají hluk. Ale jak píšu, věřím, že když už bych zavolala, policie si dojede kdo ví kdy a nakonec ještě budu špatná já, protože skupina se zrovna odebrala jinam. :think:

Dokonce se i můj syn začal těch lidí bát, oni mají mnohdy i takovou agresivnější mluvu a vulgární slovník, jednou se nám dokonce poprali pod okny a poničili šeříky. Já jenom čekám, kdy se zrovna v té jedné skupině tam pozabíjí mezi sebou, protože evidentně mívají obrovské výkyvy nálad. :zed:

Lidi už tím vchodem ani nechodí, je pro jistotu i zamčený (dřív se nezamykal nikdy).

Co byste udělali na mém místě? Podotýkám, že já si servítky neberu, tolikrát jsem měla už ruku na klice od okna, že je tam seřvu na tři doby, ať vypadnou. Ale potom jsem si jen představila, jak mě někde potkají, když budou mít zrovna absťák a nervy si vylijí na mě, nebo mi zničí něco na balkóně atd.

Příjemnou sobotu a za možné rady děkuji.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19513
29.4.17 11:40

@TSMoruga Trochu OT, nejsi z Mostu? Tam se to děje u kamarádky denodenně :cert:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
5471
29.4.17 11:42

To je odporná situace. Lituju tě.

Komu patří předmětný pozemek lze zjistit na katastru, je to na netu veřejně přístupné. Musíš jen trochu pohledat v mapě, kde jsou zakresleny parcely.

Jste jediná partaj v přízemí? Pokud ne, co ostatní, co bydlí v přízemí? Mohli byste se spojit, přece jen více hlav více ví a společným postupem budete silnější a více slyšet.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
29.4.17 11:45

Volej policii, proste se toho neboj, oni se tam prestanou sdruzovat, kdyz tam pilicajti casteji pojedou..a policii to vysvetli, kdyz by nahodou mezitim odesli..

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Doe_Jane
29.4.17 11:49

Polici bych volala klidně každý den, jinak zrušit lavičku pokud tam je a nainstalovat kameru (aspoň atrapu) nebo něco jiného co by je donutilo chodit jinam… jinak se nedivím že se bojíš jim cokoliv říct

 • Citovat
 • Nahlásit
1086
29.4.17 11:51

Taky bych volala policii

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
3159
29.4.17 11:53

@Klopotkova Nene, z druhé části republiky.
@Apaji Máme ještě sousedy naproti našich dveří, kteří mají byt zrcadlově od nás. Ale oni nejsou v podstatě vůbec doma a s nimi moc řeč není. Nastěhovali se tam před půl rokem a ani neumí slušně odpovědět na pozdrav, což i ostatní sousedi mi potvrdili, že je ta rodina taková zvláštní. Takže s nimi určitě nic nevyřešíme. V podstatě náš a jejich byt jsou jedinými, které skupinky nějak omezují. Jsme malý dům o čtyřech patrech, po dvou (a od druhého patra) po třech bytech na patro. Navíc soused nad námi říkal, že on je až tolik naštěstí neslyší, protože tam už se to v té výšce více rozléhá, ale že na chodbě jsou slyšet celkem dost, to ovšem nikdo řešit nebude.
Tam je i problém, že je asi nejvíce slyšíme právě přes ten špajz, protože je tam ten otvor.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
983
29.4.17 11:58

Píšeš o fetacich čekala jsem tedy drogy a ty vyrukujes s trávou a ponicenymi seriky :lol: Promiň, ale nehystercis trochu zbytečně? :)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
3159
29.4.17 12:03

@Doe_Jane Lavička je cca 4 metry od vchodu, pak další a znatelně delší je o 2m dál a patří k dětskému mini hřišti. V létě na těch lavičkách ty skupiny vysedávají, popíjí. Pokud lavičky zavčasu neobsadí rodiče s dětmi, tak dokonce i prolézačky zejí prázdnotou na tom našem dvoře. Ty lavičky jsou využívané, ale musí je zavčas obsadit rodiče z okolí, pokud se jim to nepodaří, tak už tam je nějaká ta „speciální“ parta. :cert:
A oni nepotřebují u nás u vchodu ani lavičky. Tam je za oknem z venku taková betonová „římsa“, na o kterou se dá pohodlně opřít zadek, dát si na ni pivo - jak jsem vypozorovala, když jsem potichu z bytových dveří nakoukla, co tam vlastně zase za partu je.

A oni to berou hlavně jako výhodu za tmy. Z té strany od dvora totiž nejsou žádné světla, takže si tam po tmě mohou nasávat a dělat hluk, jak se jim zachce. Lidi z celého dvora potom nedokáží v té tmě identifikovat, kde ta skupina je, jenom já slyším (bohužel), kde jsou přesně je, když jsem doma.

Já se tak jednou vracela večer v létě, už byla tma a šla jsem právě z té strany od dvora. Slyšela jsem hluk a nevěděla, odkud to jde, hodně se to tam rozléhá, až pak jak jsem se přiblížila na pár metrů k našemu vchodu jsem viděla, že tam postává zase nějaká skupina a hulí trávu o sto šest. Jsem se zaradovala, že bude zase naše kuchyň „marihuanové doupě“. :roll:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
27575
29.4.17 12:04

A na družstvo se prostřednictvím pronajímatele obrátit nemůžeš? Že by tam tu ceduli vylepili sami. Pokud je to jejich plocha. My u domu musíme odmetat pod schody takový úzký pruh k chodníku. Z druhé strany taky. Tak počítám, že ten je družstva.
Lezlo by mně to na nervy, bála bych se, co mi hodí do oken…

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
3159
29.4.17 12:08

@Alkata A porozuměla jsi dostatečně tomu psanému textu? Ano, vím, že se tam scházejí i feťáci, kteří jsou na tvrdých drogách. Vím to, protože tu žiji už nějaký pátek a některé z těch jedinců jsem dokonce znala a znám jejich osudy. Myslela jsem, že i slabší jedinec z textu pochopí, že tam jsou skupiny, které nasávají alkohol, jsou hluční, pak skupinka, která si občas zahulí a páchne mi po tom celá kuchyň a pak ta nejhorší skupina těch, kteří jsou na tvrdých drogách, někteří z nich se chovají psychopaticky (především při abstinenci).

Máš tam ještě něco ohledně rozboru o tom, jestli jsem hysterická nebo ne? Protože i kdyby to byla ta lepší varianta, že tam chodí jenom kouřit cigarety, trávu a chlastat, tak já mám povinnost to ve svém bytě tolerovat a nechat se omezovat? Kuchyň nám i přes zavřená okna smrdí cigaretami a marihuanou. Jsem hysterická, když mi to ve vlastním bytě vadí? Příště zapřemýšlej nad tím, než něco napíšeš a zkus číst pořádně. :pankac:

Edit.: dodatek - je ještě celkem zajímavé, že to pochopili všichni, vyjma tebe. To je k zamyšlení ne? Takže si běž prudit jinam. Chyba nebude na mé straně.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
5471
29.4.17 12:14

@TSMoruga

Škoda s těmi sousedy…

Ještě bych se pokusila stěžovat si na městském úřadě/magistrátu/úřadu městského obvodu nebo pod co lokalita spadá. Přece jen mohou upozornit městskou policii, kterou město zaměstnává, že mají v rajónu problémovou lokalitu. A stáhla bych to právě na to dětské hřiště, že obsazují místa rodičům a odrazují děti s rodiči to hřiště vůbec využívat (přece jen na to jsou úřady citlivé, hřišti se často chlubí) a otázka času, kdy to tam bude zničené…

Policii bych volala městkou a kdykoliv, pokud by to tedy nezačalo řešit město.

Grrr, nejraději bych na tu římsu natáhla žiletkový drát, instalovala hřebíky a napínáčky a ještě to polila motorovým olejem s nehašeným vápnem :pocitac: fetky vypatlané, dementní :zed: Kdyby si to šli šlehnout do kanálu a neotravovali slušně bydlící lidi.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
3159
29.4.17 12:15

@Russet To právě nevím, jak to je. Vím, že chodník z druhé strany, kde je i cesta, patří družstvu. Ale z druhé, té problémové strany si jistá nejsem. :think:
S majitelem bytu to moc řešit nelze. Je to rodinný přítel, ale je už velmi starý a bydlí 350 km od nás. Nerada bych ho obtěžovala, on žije v domnění, že se nám tu žije dobře, má nás moc rád a my jeho taky, nerada bych ho trápila (on mě zná od mimina). :oops:
Ale asi zkusím zavolat přímo na družstvo, jen mám obavy, že mě pošle za domovníkem, který tady nebyl nikdy schopný hnout prstem.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1048
29.4.17 12:16

Tak pokud dělají bordel u vašeho vchodu volala bych policii, taky se může stát, že se vám budou ztrácet věci, pokud se dostanou do vchodu, jinak bych to řešila asi i s družstvem.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
27575
29.4.17 12:21

@TSMoruga
Tak to bych asi taky zkusila slušně na družstvo. Třeba by to od nich domovník vzal líp. Ale je od tebe taky placený, ne? Já bych tam dala atrapu kamery a napsala, že prostor je monitorován. U nás v baráku kamery i v sušárně a před domem samozřejmě taky.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama