Ublinkávání UM - 7týdenní miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mia94
Kecalka 101 příspěvků 19.10.14 09:01
Ublinkávání UM7 týdenní miminko prosím poraďte.

Ahoj, mád dotaz. Mám 7-týdenní holčičku a od začátku je na UM. První UM měla Beba HA ublinkávala z ní, pak Beba AR taky ublinkavani ted ma od Hami proti ublinkávání z toho neublinkávala 3 dny a zase začla. Jsem zoufalá, poraďte prosím. Ublinkává jen když leží a to má podloženou matraci. Zajímá mě za jak dlouho jste položili dítě po jídle. Já ji mám po jídle tak půl hoďky na klíně. Nebo na rukách. Odříhává pěkně. Ach jóó a dr mi řekla že je to prý normální ale mě se to normální nezdá. Děkuji VÁM :kytka:

Reakce:
Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 19.10.14 09:05

Jak moc blinká, že můžete ždímat plínu?

Lumpik25
Kelišová 5146 příspěvků 19.10.14 09:05
@Mia94 píše:
Ahoj, mád dotaz. Mám 7-týdenní holčičku a od začátku je na UM. První UM měla Beba HA ublinkávala z ní, pak Beba AR taky ublinkavani ted ma od Hami proti ublinkávání z toho neublinkávala 3 dny a zase začla. Jsem zoufalá, poraďte prosím. Ublinkává jen když leží a to má podloženou matraci. Zajímá mě za jak dlouho jste položili dítě po jídle. Já ji mám po jídle tak půl hoďky na klíně. Nebo na rukách. Odříhává pěkně. Ach jóó a dr mi řekla že je to prý normální ale mě se to normální nezdá. Děkuji VÁM :kytka:

Mě malá ublinkává (6 měsíců) do tedka..a to fest. Doktorka mi řekla že je to normální, pokud přibírá tak to nemusím řešit. Tak jsem neřešila a furt jenom převlíkala :mrgreen: je kojená…

Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 19.10.14 09:07

U nás se taky bleje když nejsou v klidu - tzn nespí. Ale neblijou obloukem, prostě upouští. Je to běžný

Mia94
Kecalka 101 příspěvků 19.10.14 09:10

Malá přibírá až moc naposled měla 700 gramů během dvou týdnů :-D. Taky furt peru, převlíkám. Ždímat plínů zase néé ale poblitá je.

Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 19.10.14 09:16

Já teda kojila, ale malá byla prostě hodně blicí. Přešlo to až po roce. Někdy pomůžou příkrmy, ale ona byla nejedlík, tak byla fakt hlavně na mlíku až do toho roka. Cpala se a blila. Ono to vypadá, že toho je hodně, ale když přibírá, tak je to ok.

atominnka
Generální žvanilka 22015 příspěvků 19.10.14 10:01

Pokud přibírá, tak to neřeš. Můj syn blil do 9měsíců, ale když říkám blil, tak blil. Nebylo to ublinkávání. Ale dr řekla, že pokud přibírá(a to on přibíral hoodně dobře), tak nřešit, že to do roka většinou vymizí. Bude mu 11m a už je to o 99%procent lepší

Billi
Nadpozemská drbna 26020 příspěvků 19.10.14 10:01

@Mia94 a nepřekrmuješ ji? Zvrací obloukem, nebo prostě jen ublinkává? Ublinkává po každém jídle? Jak dlouho po jídle je schopná zvracet? Pokud jen „chvíli“, tak bych klidně řekla, že se přejídá. Starší blil obloukem klidně 3 hodiny po jídle. Blil tak, že jsem plínu mohla ždímat a poblitý byli všichni a všechno. Nakonec mu to vydrželo rok a to přestal doslova ze dne na den. Mimino nezvrací, jen když se přejí, tak upustí.
Pokud přibírá tak bych to nijak extrémně neřešila. Klidně může blinkat i z toho, jak často měníte UM :nevim: Staršímu dělaly veškeré přechody paseku v bříšku a to měl UM jen jako dokrm.

Paaajka
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 19.10.14 10:27

Me maly ublinkaval, nakonec blil obloukem, litalo mu to i nosem, takze se dusil, jenze u nas byla pricina uplne jina - mel pylorostenozu spojenou s refluxem, prestal i prospivat. Byl uplne zubozenej. Musel v 5 tydnech na akutni operaci a i kdyz rikali, ze se zvraceni srovna do par dnu, ublinkava doted a je mu skoro 9 mesicu, treba i dve hodiny po jidle. Proste nema porad dovyvinutou tu zaklopku. Je pravda ale, ze jakmile jsme zacali podavat prikrmy, tak se to o hodne zlepsilo. Myslim, ze male dela problem to casty stridani UM, prechazis na ne postupne? Kdyz Ti mala pribira, prospiva, tak bych nemela strach, u miminek je to vetsinou normalni a pro klid duse se muzes poradit s mudr…ale naprosto chapu, ze je to neprijemny. Ja kdyz si vzpomenu, jak sem malyho nemela kolikrat do ceho obliknout, protoze jedna cast pradla v pracce, druha na snure a to jsem novorozenci oblikala i veci na rocni dite co jsem mela doma, protoze byl permanentne mokrej, jak furt blinkal…hruza! kazdopadne co poradit - vydrzet, vydrzet, vydrzet, ono moc moznosti bohuzel neni. snad se to casem srovna:)

tučňačka
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 19.10.14 11:12

@Mia94 me todle syn delal taky a zacala jsem mu davat jist po 4 hodinych a je to v pohode. A taky mi prave pribiral hrozne moc a stejne jako vy. Kdyz mu davam jist takto tak ublikne malo kdy a pribira a rekla byvh ze normalne ne nic drasticky velkeho a prijde mi spokojenejsi…a nebo mu dam najist kdyz si vylozene rekne. Zkusila bych davat jist za delsi dobu.

SlavinkaC
Závislačka 3889 příspěvků 19.10.14 11:13

Maly mi taky blinkal. Kdyz jsem zacala s prikrmami, tak se se to zlepsilo a pak uplne prestal. Pokud neblinka obloukem, jen ublinkava, tak bych neresila :kytka:

Mia94
Kecalka 101 příspěvků 19.10.14 14:30

Co znamená blinkat obloukem? Je to moje první dítko tak se omlouvám.

Billi
Nadpozemská drbna 26020 příspěvků 19.10.14 14:34

@Mia94 to znamená, že držíš dítě a to ti přeblije půlku pokoje. Prostě hodí šavli.

xxjaja
Kecalka 307 příspěvků 19.10.14 15:57

My blinkali uz od porodnice. Prislo mi to, ze v nem nic nezustava, ale krasne pribyval. Ja byla zoufala i brecela. Maly se smal :) nutriton (zahustovadlo) jsem davala, ale pak mel vetsi bolesti briska. Rozhodla jsem tedy, ze budeme radsi blinkaci. Ted nam bude 8 mesicu a uz jen obcas trochu ublinkneme. Neboj. Oni z toho opravdu vyrostou

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >