Ublinkávání VS zvracení obloukem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
garalela
Povídálka 42 příspěvků 05.03.18 08:35
Ublinkávání VS zvracení obloukem

Hledala jsem si nějké info o ublinkávání a narazila jsem na výraz zvracení obloukem. Mám měsíční miminko, posledních 24 hodin ublinkává více než předtím, klidně si ublinkne i hodinu po jídle a má ale chuť znovu sát. Na druhou stranu nevím, jak vypadá to zvracení obloukem…abych něco nezapinkala. Hodně se mazlíme, takže si prso vezme v různé časy. Může být ublinkávání po každém jídle třeba i dvě kávové lžičky OK nebo už je to zvracení? často je to hned v náručí, laicky mi to připadá jakoby nasál a jak u toho usíná to vygrcne ven místo spolknutí

Reakce:
Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 05.03.18 08:49

@garalela ublinkavani je ze to Teče po pusince dolů ( je to neskodne- moje mimi 3 mesice porad ublinkava a to dávám odrihnout i do zvysene polohy, důležité je ze přibývá oni se to časem naučí…, a obloukem je ze to jakoby vylítne - to je vetsinou z precpavani :) dávej ji prso alespoň za 1,5 hodiny aby dobře trávila

Bubble gum
Ukecaná baba ;) 1585 příspěvků 05.03.18 08:53

Zvracení obloukem je fakt obloukem :) třeba metr daleko, to by si asi poznala. Mě mimčo taky ublinkávalo třeba hodinku, dvě po jídle i několikrát za sebou a pít chtělo pořád. Dle doktorky v pořádku a vymizí to. Přijde mi, že to víc dělá, pokud se rychle a moc napije. Po půl roce, nejpozději v roce se to prý zlepšuje.

garalela
Povídálka 42 příspěvků 05.03.18 08:56

Děkuji moc, ono je to možná i víc než dvě kávové lžičky, právě ale už jsme někde četla, že má člověk špatný odhad na to množství

Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 05.03.18 08:57

Dávej jí prso jak chce. Moje dítě ublinkávalo až blilo snad do dvou. Nejdřív po mlíku, pak po jogurtech. Pak to přešlo, mlíkem a jogurty se teď cpe a už dávno nic.

Bubble gum
Ukecaná baba ;) 1585 příspěvků 05.03.18 09:01

Chce to čas, jednou se to zlepší :palec: Já ze začátku prala pračku poblitýho každý den (ještěže existuje sušička :lol: ) a teď o pár měsíců později peru už jen obden :lol:

Tichošlápek
Extra třída :D 10916 příspěvků 05.03.18 09:04

Zvracení obloukem bys poznala. Syn dokázal ohodil dveře na vzdálenost okolo 1,5 metru :lol: a vyletí toho hodně. On se precpaval. Prso jsem dávala az tak po dvou hodinách, jinak měl brichabol

beruska9
Extra třída :D 10753 příspěvků 05.03.18 09:05

@garalela : maly ublinkaval, detska sestra mi poradila vzit lyzici vody a vylit ji na kuchynskou linku, da ti to predstavu o mnozstvi ;) Zvraceni ke fakt, ze to leti. Ublinkavani je zpusobeno tim, ze deti nemaji vyvinuty nejaky ten sverac, ktery normalne brani navratu potravy ze zaludku nahoru, v naproste vetsine pripadu se to samo vyresi cca do roku a zvykne se to zlepsovat, kdyz dite zvladne byt vic ve vertikalni poloze. Ja z toho byla docela na nervy, pac maly se narodil driv a malinky, kojil se proto casto a mela jsem pocit, ze coto vypije, zase vyhodi…ale to mnozstvi fakt vypada vetsi, nez opravdu je. Ptala jsem se pri kazde kontrole, dokud dite pribyva na vaze, tak se to pry neresi…akorat clovek furt pere a prevlika :roll: A myslim, ze maly netravil tolik casu na brisku, nez by byl mel, ale kdyz se vzdy do 5 minut poblinkal a brecel…tak byl trochu pozadu, ale vsechni dohonil ;)
@Kalbe : u materskeho mleka se pry zadne minimalni rozestupy nemusi dodrzovat, travi se hodne rychle, to aspon rikali mne :nevim:

Elenloth
Závislačka 3854 příspěvků 7 inzerátů 05.03.18 09:14

@garalela Jak píšou holky, obloukem bys to poznala. Je to opravdu obloukem. Ublinkávání je v pohodě, pokud dítě přibírá. Mně prostřední ublinkával snad do roka. Musela jsem ho kojit jen pět minut nejdřív za dvě hodiny, stopovala jsem to, jinak ublinkával mnohem víc. Byl veliký a přibíral dobře, takže mu to prostě stačilo.
Byla jsem z toho na nervy, takže jsem udělala něco podobného jako zmiňuje @beruska9 a zkusila si od ramene vylít na zem třeba 10 nebo 20 ml mléka, abych viděla, jaký to dělá flek na zemi. 8) Protože mi taky připadalo, že vše, co vypije potom vybleje. A nebyla to pravda, ublinkával jen trochu, ono se to zdá.

garalela
Povídálka 42 příspěvků 17.04.18 06:09

Holky tak dneska jsem zažila první šavli obloukem, kdy jít k lékaři az když se to bude opakovat? Všechno vsaklo do postele ale na prostěradle poznat trochu hlenu.mudr bude od devíti.

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 19.04.18 00:45

@garalela
Zvracení obloukem měla malá dvakrát, většinou, když se dalo špatně odříznout. Nevidím důvod, jít po šavlí obloukem k doktorovi, pokud je miminko jinak v pořádku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >