Ublinknutí vody i 3h po jídle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helenaaaa
Nováček 5 příspěvků 03.01.17 07:04
Ublinknuti vody i 3h po jidle

Ahoj, prosím o radu/ zkusenost. Začínali jsme malou přikrmovat umělým mlékem už v prvním týdnu - mlékem Hipp combiotik. Cca od druhého týdne jsem už mléko neměla vůbec a mala byla jen na Hippu, ale začala trpět zácpou, měla hodně hustou stolici, pediatrička nam doporučila Nutrilon Comfort a ten vůbec nesedl, malá ho zvracela, pořád se jí vracel, až se dusila. Po jednom dni jsme se opět vrátili k Hippu. Dnes je malé 6 týdnů a stolice se nespravila, proto jsme zkusili Hipp Comfort, to malá třeba po 3 hodinách zvrací jen vodu. Mame vydrzet, ze je to jen o zvyku??

Už opravdu nevím, co dělat. Dávat Hipp Combiotik, po kterém nezvracela, ale měla „jen“ tuhou stolici, že se sama nevyprázdní a musím jí pomáhat bezplenkovou metodou? Co je menší zlo?

Ještě nám byla doporučena Beba Pro 1.

Děkuji!

Reakce:

AliTad
Kelišová 5291 příspěvků 03.01.17 07:24

@Helenaaaa Chápu to dobře, že kaká jen tak, že ji podržíš nad nádobou v klubíčku? A kaká takto každý den? Pokud ano, tak mi to přijde jako lepší varianta. Mladší ač kojený se takto vyprázdňoval taky. A to v jednu dobu cca co dva týdny (ale vím, že ta četnost má být u nekojených dětí větší).

Lizaveta
Závislačka 4926 příspěvků 03.01.17 07:31

To jsou na trhu jen tato dve umělá mléka?
Bezplenkovka je luxus, který dopravas svému miminku, neprestavej s tim! Obě moje deti jsem bezplenkovala od téměř narozeni a žádné prdiky nikdy neproběhly. Natož zácpa (já teda kojila).

Helenaaaa
Nováček 5 příspěvků 03.01.17 09:20

@AliTad pomaham ji takto kazdy den…

Helenaaaa
Nováček 5 příspěvků 03.01.17 09:36

@Lizaveta
Jde o to, ze ma mala strasne tuhou stolici, takze sama se vyprazdnit proste nezvladne.
A samozrejme nejsou jen dva druhy um, ale nemuzu ji to preci menit jak na bezicim pase.. to nejde. Nechci ji idrovnat zazivani

Lizaveta
Závislačka 4926 příspěvků 03.01.17 10:43
@Helenaaaa píše:
@Lizaveta
Jde o to, ze ma mala strasne tuhou stolici, takze sama se vyprazdnit proste nezvladne.
A samozrejme nejsou jen dva druhy um, ale nemuzu ji to preci menit jak na bezicim pase.. to nejde. Nechci ji idrovnat zazivani

Já s UM neporadím, nikdy jsem to nedržela v ruce. Jen mi moc neštymuje, když říkáš, že jí to nedělá dobře-zácpa a stejně jí to opět dáš. Takže jí to zažívání tak jako tak nefunguje dobře. Ani já bych se neládovala ničím, co mi dělá zácpu. Nebo bych to podpořila jinak. To ale u takového miminečka nejde…
To je jen můj selský rozum, nic víc.

Jen jsem původně chtěla říct to, že i kdyby mělo miminko učebnicové zažívání, bezplenkovka je pro miminko naprosto suprácká záležitost. Tak jsem tě v tom chtěla podpořit. Moje děti se do plíny vykadit uměly, a přesto jsem se snažila, aby to dělat nemusely. Já ti za bezplenkovku tleskám :potlesk:

Helenaaaa
Nováček 5 příspěvků 03.01.17 22:31

@Lizaveta
Bezplenkovku budu delat i nadale tak jako tak… to je jasna vec
Co se tyce toho jak pises, ze ji to nechavam… jak jsem psala, presly jsme na nutrilon comfort a tragedie, pak zase ten hipp a pak hipp comfort…Vis co, vse se ma konzultovat s pediatrem, mudr mi rekla, ze mam davat probiotika, cajik a bude to ok… 14 dni a zadna zmena. Menit t mleka pord je pry to nejhorsi. Mame ted tu Bebu, tak uvidime. Je to alchymie, co bych dala za to abych mohla kojit :,(

Lizaveta
Závislačka 4926 příspěvků 03.01.17 22:36

Preju, at to mate co nejdřív vyresene :hug: Jo ještě me napadla jedna masáž bříška pro podporu vyměšování. Kdyztak mi písní soukr. zprávu, az budu u pocitace, najdu to a muzu dodat.

warita
Echt Kelišová 8205 příspěvků 04.01.17 17:03
@Helenaaaa píše:
Ahoj, prosím o radu/ zkusenost. Začínali jsme malou přikrmovat umělým mlékem už v prvním týdnu - mlékem Hipp combiotik. Cca od druhého týdne jsem už mléko neměla vůbec a mala byla jen na Hippu, ale začala trpět zácpou, měla hodně hustou stolici, pediatrička nam doporučila Nutrilon Comfort a ten vůbec nesedl, malá ho zvracela, pořád se jí vracel, až se dusila. Po jednom dni jsme se opět vrátili k Hippu. Dnes je malé 6 týdnů a stolice se nespravila, proto jsme zkusili Hipp Comfort, to malá třeba po 3 hodinách zvrací jen vodu. Mame vydrzet, ze je to jen o zvyku??

Už opravdu nevím, co dělat. Dávat Hipp Combiotik, po kterém nezvracela, ale měla „jen“ tuhou stolici, že se sama nevyprázdní a musím jí pomáhat bezplenkovou metodou? Co je menší zlo?

Ještě nám byla doporučena Beba Pro 1.

Děkuji!

Ahoj, u nas uplne to same, az na to, ze Nutrilon jsem odmitla vubec vyzkouset. Navrhoval mi ho pediatr, ale ne snad proto, ze by mel s nutrilonem dobre zkusenosti, ale ciste jenom proto, ze nutrilon nabizi taky anitcolic. Jenze, ja cetla, ze po nutrilonu je vetsina miminek uplne zabetonovana, takze dekuju pekne, ale radsi ne.

V kostce, nase malicka je od narozeni na HIPP Combiotic, prvnich 10 dnu byla v pohode a pak to zacalo. Tvrda stolice, kakala tak max jednou denne a to ze sebe tlacila plastelinu.

Na radu pediatra jsem zacali pomahat rektalni trubickou a podavat BioGaia kapky. Hmmm, nastala zmena: kakame 2× denne, hovinko pripomina spis prujem (je to hooooodne ridke) a doprovazi to straslive nadymani. Tajze bych rekla, ze to prujem nejen pripomina, on to prujem asi bude.

Pediatr navrhuje zmenit mleko, nedokaze ale nic konkretniho poradit, respektive nema s nicim zadne zkusenosti… a ja nebudu jen tak nazdarbuh experimentovat a riskovat, ze se to jeste zhorsi.

Takze, udajne se to ma mezi 2-3 mesicem zlepsit (hlavne ty prdiky).

Byt tebou nasadim BioGaia kapky a pomaham trubickou. Uvidis, co se stane. U kazdeho miminka je reakce jina.

Helenaaaa
Nováček 5 příspěvků 07.01.17 22:35

@warita ahojky, presne to jsme s hippem meli taky, biogaju uzivame cca od 10dne veku, nezmenilo se to… ale ted mame tu Bebu pro 1 a super! :palec: krasne se to upravilo, mala je vysmata, obcas nejakej ten, ale jsem moc spokojena, ublinkne si jen oo jidle…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >