Ubližování ostatním

Anonymní
4.9.19 07:27

Ubližovani ostatním

Dobry den. Pisu anonymne protoze je to pro me docela citlive tema. Jde o to ze nas synek (3 roky) nejmi navazovat vztahy s detma. Vzdycky z niceho nic za neoym prijde, povesi se na nej, a spadnou na zem. Uz nevim co s tim. Ma rocniho brasku a tomu to dela take… setkali jse se s tim? Samozdrejme pokazde ho napomenu a vezmu pryc..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16849
4.9.19 07:29

Mluvi dobre? Myslis, ze to dela proto, ze ma o ty deti zajem a neumi to jinak vyjadrit a nebo jim chce opravdu jiz od zacatku „ublizit“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
4.9.19 07:30

Dela to uz rok. A hlavne ve skupine vice deti tak zdivoci ze ho musim porad kocirovat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.9.19 07:31

@Cuddy mluvi tak ze sklada 3 slova ale neni to jeste na komunikaci. Z detma se nedonouvi. A popravde nevim co se ku honi hlavou. Spis mi prijde i to ze na sebe upozornuje

• Nahlásit
  • Citovat
16849
4.9.19 07:35

Ano, upozornuje tak na sebe. To vis, pokud ve trech letech sklada vety o trech slovech, tak musi byt velmi frustrovany, protoze oproti ostatnim triletakum umi min a neumi se s nimi domluvit. Ve skolce s ditetem s „problemem reci“ mivaji asistenta, protoze tyto deti jsou prave agresivnejsi nez ostatni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.9.19 07:36

@Cuddy jo ale on to dela i mnohem mladsim kteri neumi mluvit skoro vubec. Jen na miminka je milous :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
16849
4.9.19 07:36

Ono se to opravdu srovna, az se poradne rozmluvi. Je to tezke, to jiz neni dvolete batole, za kterym by jsi na hristi stala a ukazovala mu, jak navazovat vztahy, jak kamarada oslovit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16849
4.9.19 07:40
@Anonymní píše:
@Cuddy jo ale on to dela i mnohem mladsim kteri neumi mluvit skoro vubec. Jen na miminka je milous :nevim:

Hele to je jedno, on by si s nimi chtel hrat a neumi to jinak. Bezne je nase dite na hristi majznuto hrackou po hlave prave takovymto mene mluvicim ditem, ktere chce zaujmout. Jine by to bylo, pokud by ty deti strkal opravdu pro poteseni z toho, ze pak treba placou nebo se zlobi.

Zkousela jsi zmenit k synovi pristup? Ne mu za to nadavat, ale ukazovat a vysvetlovat jine zpusoby komunikace? Pripadne (i kdyz s mladsim ditetem je to tezke) byt v blizkosti syna a pokud by si chtel s nekym hrat, tak mu na zacatku pomoci s komunikaci, ze budes trochu mluvit za nej?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.9.19 07:41

Souhlasim. Az se nauci mluvit, tak se zklidni, i kdyz hrom do police muze byt porad :lol: pamatuju si, ze takovych deti bylo na piskovisti vic, na zakladce alre uz jen jedinci typu autistu. Chapu jeho i tvou frustraci, proste s otresenym ditetem uz tolik kamaradstvi nenavazes… Asi cekat, mluvit a doma v klidu (nikoli pri tom incidentu) opakovane vysvetlovat. Drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.9.19 07:43

@Cuddy ne to mi prijde ze radost z toho nema… ale proste to udela. Vysvetluji a zatim nic. Jeste skusim teda komunikovat za nej. Je fakt ze ho uz za to hodne sprdnu. Protoze mi dochazi trpelivost :(

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
9362
4.9.19 07:43

No nemá smysl ho jen napomínat a nutit se klidnit, ale je lepší ho učit jak lépe s dětmi vycházet - třeba nabídnout házení s míčem, nebo nějaké podobné hry.

Ideální by bylo najít nějakou partu lidí, která má o trochu starší děti, které by ho vzali mezi sebe a děti mezi sebou by se porovnali s tím, jak ty interakce mají fungovat.

Není někde v okolí nějaká malá dětská skupiny, anebo třeba lesní školka, že bys ho tam začala dávat třeba na jedno dopoledne? Tam by byla ta dětská skupina a někdo kdo má školy na to, aby mu kontakt s dětmi usnadnil.

Jinak se to zlepší, až mu dozraje řeč a bude schopný se domluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.9.19 07:44

@Kačus82 prave se bojim nejakeho AS nebo ADHD. Protoze uz nevim co jineho by to mohlo byt

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.9.19 07:46

On se proste nejlip chova s dospelym kdyz ho “vede” a inicjuje hru… jinak on to neumi vubec

• Nahlásit
  • Citovat
16849
@Anonymní píše:
@Cuddy ne to mi prijde ze radost z toho nema… ale proste to udela. Vysvetluji a zatim nic. Jeste skusim teda komunikovat za nej. Je fakt ze ho uz za to hodne sprdnu. Protoze mi dochazi trpelivost :(

To je jasne, ze ti dochazi trpelivost. On clovek neni uplne rad za toho s tim „nevychovanym“ ditetem. Zkus prepnout sve chovani z modu „pockej, ja ti ukazu“ do modu „pockej, pomohu ti“. Opravdu je to tou mluvou. Do skolky chodi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9362
@Anonymní píše:
@Cuddy ne to mi prijde ze radost z toho nema… ale proste to udela. Vysvetluji a zatim nic. Jeste skusim teda komunikovat za nej. Je fakt ze ho uz za to hodne sprdnu. Protoze mi dochazi trpelivost :(

Na vysvětlování, které je delší než 2 holé věty je ještě brzo - nemá zatím kapacitu to pochopit. Jediné co vnímá je, že je něco špatně a máma se zlobí, ale zatím si to prostě neumí spojit s tím proč, natož aby vymyslel, jak to dělat jinak.

To není tím, že by byl hloupý, ale prostě mu ještě nedozrála řeč a teprve od schopnosti komunikace s ostatními se pak odvíjí porozumění interakcím mezi dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama