Ubližuje sourozencům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  21.03.18 19:53
Ubližuje sourozencům

Omlouvám se za anonym, ale vážně se stydím :oops: Mám tři děti, vždycky zlobili tak nějak normálně. Jenže nejmladší, pětiletý, teď začal starším sourozenců ubližovat, bije je a dokonce teď sestru kousnul. Oni mu nic ale nedělají, nikdy mu neubližovali, stačí když mu třeba omylem něco zbourají, nebo třeba běží, spadne a pak běží bít je i když si za to mohl sám :?, já vůbec nevím co s tím, vysvětluju že je to bolí, dostane i trest, dokonce už jednou dostal na zadek.Nic nepomáhá, když ho něco naštve tak na ně vystartuje :zed:.

Reklama

Reakce:

Anonymní  21.03.18 20:17

Tak aby na mě pětileté dítě startovalo to teda ne :roll: jestli by nepotřeboval trošku proplesknout když to dělá opakovaně…a jak reagují starší sourozenci? Nechají se mlátit, nebo se ohradí a vrátí mu to? Možná by bylo dobré nechat je si to vyřešit samotné.. :nevim:

Helileli
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 21.03.18 20:23

Řekla bych takový syndrom benjaminka, často člověk jde a když něco je, automaticky hledá viníky mezi těmi staršími.
Takže já bych si začala dávat pozor, abych z něj nedělala chudáčka a abych ke všem dětem přistupovala stejně a požadovala od nich stejnou odpovědnost za své chování.

elot
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 21.03.18 20:26

Na nás na rodiče si nedovolí. Na zadek jsem psala že dostal, ale to na něho vůbec nezabírá. A přijde mi to trochu divné za bití bít. Anonym nejsem, to už je jedno.

elot
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 21.03.18 20:28

@Helileli Na to si dáváme pozor.Ale zaměřím se na to. Spíš nevím jak ho to odnaučit

Anonymní  21.03.18 20:29

@elot asi to není úplně košér, jenže když to bude dělat dál a ty mu budeš jen domlouvat, což bude úspěšně ignorovat mohl by vám taky za pár let pěkně skákat po hlavě :think: ale je možné že je to jen období a přejde to

elot
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 21.03.18 20:35
@Anonymní píše:
@elot asi to není úplně košér, jenže když to bude dělat dál a ty mu budeš jen domlouvat, což bude úspěšně ignorovat mohl by vám taky za pár let pěkně skákat po hlavě :think: ale je možné že je to jen období a přejde to

Trochu nechápu proč si anonymní :think: Právě kvůli tomu se ptám, protože mě to trápí a nechci aby to tak dopadlo.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 21.03.18 20:35
@elot píše:
Na nás na rodiče si nedovolí. Na zadek jsem psala že dostal, ale to na něho vůbec nezabírá. A přijde mi to trochu divné za bití bít. Anonym nejsem, to už je jedno.

Taky mi přijde divné za bití bit. Ale existuje spousta variant trestu, ne jen domluva a bití. Například, zbourá jim něco naschvál, uhodí, chytím za ruku velice pevně a zlým hlasem řeknu: Ne! Tohle dělat nebudeš, omluv se a půjdeš si ke mně sednout do kuchyně ke stolu a deset minut tam budeš sedět.
A opravdu ho tam udržet, i kdyby řval, i kdyby utíkal atd., nepovolit, důsledně. Po pár opakováních pochopí, že když sourozencům ubližuje, bude on omezen a nudit se u stolu.

elot
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 21.03.18 20:40

@Helileli to vždycky udělám, říkám mu že když jim ubližuje tak bude sám a pošlu ho do kouta. A stejně to udělá znovu. Přece ho to musí jít nějak odnaučit. Divné je, že sourozenci ho to nenaučili, už jsem zkoumala jestli ho někdo nebije ve školce, taky nic.

stock
Kelišová 7112 příspěvků 21.03.18 20:41
@elot píše:
Omlouvám se za anonym, ale vážně se stydím :oops: Mám tři děti, vždycky zlobili tak nějak normálně. Jenže nejmladší, pětiletý, teď začal starším sourozenců ubližovat, bije je a dokonce teď sestru kousnul. Oni mu nic ale nedělají, nikdy mu neubližovali, stačí když mu třeba omylem něco zbourají, nebo třeba běží, spadne a pak běží bít je i když si za to mohl sám :?, já vůbec nevím co s tím, vysvětluju že je to bolí, dostane i trest, dokonce už jednou dostal na zadek.Nic nepomáhá, když ho něco naštve tak na ně vystartuje :zed:.

Nebij ho!!! Sama vidíš, ze to k ničemu není. Jenom mu ukazujes to, co nechces, aby sam delal. Třeba tímhle vyžaduje Tvoji pozornost. Mluv s nim, ptej se ho, ale nenut ho omluvit se. Zkus z něj „dostat“,čím by mohl radeji udělat sourozencům radost. Docela určíte mu dojde, ze není dobrý bít svy sourozence. Někdy to není tak jednoznačný jak se zdá.

elot
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 21.03.18 20:48

@stock taky bych radši po dobrém. Ono je vidět, že ho to pak mrzí, i když navenek to nepřizná.

stock
Kelišová 7112 příspěvků 21.03.18 21:00
@elot píše:
@stock taky bych radši po dobrém. Ono je vidět, že ho to pak mrzí, i když navenek to nepřizná.

Zkus nepatrat po tom, co udělal ten a co udělal ten druhy/třetí. Vyžaduje to čas, ale je lepší najít spolecne s dětma řešení na to, aby se to neopakovalo. Neodsuzuj je, nech je vypovídat všechny své pocity. Nech je přijít s návrhem, jak udělat jeden druhému „radost“. Spis naučit děti strategii aby se to neopakovalo, než jít do toho a „kazat“, co je dobré a co špatne.

Deninina
Závislačka 3884 příspěvků 21.03.18 21:01

Půjdu proti proudu, ale ja bych ho teda vyliskala treba za to kousnuti. Kdyz si z domluv a jinych trestu nic nedela, tak co s nim? Mam v okoli podobne dite, uz je starší a je to jen horsi a horsi. Rodice pořád jen domlouvají a omlouvaji chovani a pak si stezuji. Nechapu tuhle dobu a výchovné metody. Samozřejmě me deti netriskam od rana do večera, prvne volim metodu domluvy a upozornenim na mozne dusledky, ale kdyz neposlechaji a pokracuji tak nasleduje fyzicky trest. Starsi petilety uz chape moc dobře a domluva stačí, mladsimu to vsechno trva dele, ale nenechám si ho skákat po hlave a nebo ublizovat staršímu, ci cizim detem :nevim:

elot
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 21.03.18 21:17

@Deninina Ale on už párkrát na zadek dostal, to na něho vůbec nezabírá, a mlátit dítě nechci.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Reklama