Reklama

Ubližují mu ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:14
Ubližují mu ve školce

Ahoj, chtěla bych se zeptat, mám kamarádku, jejíž syn chodí od září do školky. Bez pláče, moc se mu tam líbí. Včera ale přišel ze školky a říkal, že už tam nepujde, že mu tam nějaký kluk ubližuje ( bouchal ho prý do hlavy) :( dneska ráno totální scéna pred školkou, že tam nejde, že se bojí toho kluka… Byla jsEM u toho, protože naše dcera tam chodí také. Kamarádka to sdělila učitelce, a učitelka jí na to řekla, že Míša je trochu žiVější, a že se pere :( a že to snad dneska bude dobrý. Nic víc. Přemýšlela jsem, kdyby se to dělo naší dceři, jak to řešit? On měl školku rád, těšil se vždy až tam pujde, a pak mu to tam takle znepříjemní nějaký zlý kluk. :( Jak by jste to řešili? Raději anonym, nejde jen o mě, ale i o kamarádku a o děti. Děkuju :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 06.09.18 09:20

No pěkně od plic to probrat s učitelkou a klidně bych si promluvila i s tím tyranem :cert: to že ho rodiče a učitelka nezvládají, neznamená že mi bude bít dítě :cert: od čeho tam tedy jsou? Proč se to neřeší?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:24

@Lainaire8 Já zase chápu, že mu nemužou učitelky stále stát za zadkem :nevim: ale vadí mi to i za kamarádku. Její syn byl strašně ze školky nadšený a ted obrat o 360 stupnu. Pořád mluví jen o tom že se bojí toho Míši. :( učitelka připouští, že je živější, ale nic víc… :nevim: Kamarádka nechce pusobit jako nějaka hystericka matka, děti jsou prostě ruzný, ale chápu že nechce aby mu nikdo ubližoval, to já nechci taky. Moje dcera chodí s nimi… :(

Le_lenaz
Stálice 74 příspěvků 06.09.18 09:34

Děti jsou děti. Nemůžou se například nějak navzájem provokovat? Řešila jsem něco podobného se synem akorát syn měl být ten “tyran”. Nakonec z toho vyšlo že tam jsou ještě další kluci, kteří ho provokují, žduchají atd.. A on se jim bránil prostě tím že jim to oplatil a oni chodili narozdíl od syna pak žalovat. Neříkám že to musí být tenhle případ ale hned mě to napadlo. :nevim:

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 06.09.18 09:37

Tak to řešit s jeho rodičema, ať si ho zkroti :nevim: pokud se tam s nima potkává, tak bych si s nima normálně promluvila. Kluci můžou být u toho, ať se mu ten Míša omluví a že se to nedělá atd atd. A doma mu vysvětlit jakej ten Míša je, ať se nebojí a kdyby něco, ať jde za paní učitelkou, že ho nikdo bít nesmí.

smurfka
Nadpozemská drbna 29345 příspěvků 06.09.18 09:37

to je tam první rok v té školce? jakože tři dny a už chcete něco řešit? z mé zkušenosti to může být i tak, že si kluci nesedli..třeba ten " hodný " si půjčil jeho hračku, nebo si chtěl s ním hrát a ten " zlý " chtěl být sám a tak ho prostě odháněl..a takto to dopadlo..
" zlý " chlapeček nemusí být vůbec zlý..doma může být hodný, rodiče mu můžou denně říkat že děti se nebijou, ale ve školce s tím nic neudělají, tam nejsou, tam to má na starosti učitelka..ta si má poradit. ( jak má matka vyřešit to, že dítě ve školce někoho bije, když tam není a když mu třeba říká že děti se nebijí, že si doma čtou pohádky na toto téma, že si o tom povídají, že doma a v kolektivu je hodný, jen prostě ve školce mu třeba vadí nějaký kluk. Pokud to bylo jednou oka..kdyby to bylo častěji tak říct učitelce at si na ně dává více pozor, snaží se děti třeba posazovat dále od sebe, dávat každému jinou činnost atd..
přinejhorším dítě přeřadit do jiné třídy.. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:38

Já nevim, on je takový tunta, naopak na děti moc hodný.. to si myslím že ne.. spíše kamarádka neví jak to řešit s učitelkou… aby si je tam nějak nerozhádala.. :nevim: říká že to nechá zatím být, a že uvidí dneska co jí její syn řekne :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:40

@smurfka No tak pokud je nějaký problém tak je snad jedno jestli je to první nebo třetí den ve školce ne? To na to nema vubec vliv..Jejímu synovi se tam strašně líbilo a ted tam chodí se strachem tak je snad logický že to jeho matka bude nějak řešit.. žádná mama nechce aby se jejímu dítěti ubližovalo!

Le_lenaz
Stálice 74 příspěvků 06.09.18 09:42

To co napsala @smurfka bych ani lépe neřekla. Je plno dětí kteří jsou doma s rodičema, popř. v kolektivu když je vidí rodiče zlatíčka ale ve školce je s nimi problém a pak rodič s tím prostě NIC neudělá! To si musí pořešit učitelka sama, ale chápu že pokud tam má více “raubířů” tak to je náročné. Každopádně jak už tady padlo “hodný” není vždycky hodný a “zlý” není vždy zlý.

smurfka
Nadpozemská drbna 29345 příspěvků 06.09.18 09:44
@Anonymní píše:
@smurfka No tak pokud je nějaký problém tak je snad jedno jestli je to první nebo třetí den ve školce ne? To na to nema vubec vliv..Jejímu synovi se tam strašně líbilo a ted tam chodí se strachem tak je snad logický že to jeho matka bude nějak řešit.. žádná mama nechce aby se jejímu dítěti ubližovalo!

tak samo..ale ty děti se neznají, musí si na sebe zvyknout, každé dítě je jiné a každému vadí něco jiného..
jako řešit něco po třech dnech navíc po prvním nezdaru, kdy ani neví jestli se to bude opakovat, nebo jestli to fakt byla nějaká provokace, ale tak jo no..
asi jsem matka tyranka, a nechávám své děti otrkat..to že mu jeden den dal chlapeček pár pohlavků bych já osobně prostě neřešila..( nemluvím o dlouhodobém problému, bití, neshodách )

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:47

@smurfka Jkao sorry ale když tam ten kluk brečí a chodí se strachem tak rozhodě je co řešit.. :nevim: pkud by dal tvýmu klukovi někdo pár pohlavku a tvoje dítě by ti doma brečelo a říkalo že tam nechce že se bojí, že se bojí že mu bude zase ten kluk ubližovat tak bys nad tím mávla rukou? Tak v tom případě ano to jsi matka tyranka :nevim:

Le_lenaz
Stálice 74 příspěvků 06.09.18 09:47

@Anonymní

Chápu že nikdo nechce aby se jejímu dítěti ubližovalo ale pokud je tam první rok a teprve třetí den tak je asi ještě opravdu brzo. Pokud kluk nebude domů chodit s modřinami a já nevím s čím tak bych to taky začala řešit až o něco později. Děti jsou nové musí si na sebe zvyknout, třeba si to sedne. A propo děti si taky dokážou vymýšlet ne třeba záměrně ale pochopí plno věcí jinak než opravdu jsou. Ten zlý ho opravdu mohl chtít jen odehnat protože chtěl být sám, nebo mu třeba chtěl vzít hračku a nechtěně ho bouchl do hlavy. Děti si to vyloží jinak. Já se nechci nikoho zastávat jen prostě vím jak to bylo u nás.

monzaj
Ukecaná baba ;) 1558 příspěvků 06.09.18 09:48
@Lainaire8 píše:
No pěkně od plic to probrat s učitelkou a klidně bych si promluvila i s tím tyranem :cert: to že ho rodiče a učitelka nezvládají, neznamená že mi bude bít dítě :cert: od čeho tam tedy jsou? Proč se to neřeší?

Být rodičem toho „zlého“ a jiný rodič do něj něco hucet tak mu to nedaruju ! Já mám naopak dítě který mi přišlo i poskrabany od jiného kluka když ho tahal za tričko a nenapadlo by mě jít za tim dítětem .. já u toho nebyla tak nemůžu vědět jak to bylo … Řešila jsem s paní učitelkou -to stačilo a dávala na kluky pozor když si spolu hráli .. nakonec se ukázalo že toto „bouchnutí a skrabnuti“ bylo v zápalu hry na želvy ninja :roll:

ivašot.
Kelišová 6213 příspěvků 06.09.18 09:50
@Anonymní píše:
@smurfka No tak pokud je nějaký problém tak je snad jedno jestli je to první nebo třetí denve školce ne? To na to nema vubec vliv..Jejímu synovi se tam strašně líbilo a ted tam chodí se strachem tak je snad logický že to jeho matka bude nějak řešit.. žádná mama nechce aby se jejímu dítěti ubližovalo!

Spíš jde o to, jestli ten kamarádky chlapeček je zvyklý být v kolektivu, jestli už se setkal s nějakým konfliktem mezi dětmi.
Pokud nikdy nic takového nezažil, tak může být „špatný“ i z maličkosti, která se prostě v dětském kolektivu stává.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 06.09.18 09:52

Jsou to děti, ať kamarádka řekne, že se má Míšovi vyhýbat a hrát si s někým jiným (takhle jsem to řešila já). Oni si ty děti musí zvyknout na sebe, jiná pravidla a prostě si občas nesednou a občas to vyústí v něco takového. U nás ve školce se kousalo…

S učitelkou bych to řešila, pokud by to přesahovalo do týdnů… A chlapečkovi bych řekla, že když mu někdo ubližuje, tak buď ať to řekne paní učitelce nebo ať se brání. Svému synovi jsem vždycky říkala, že nesmí zaútočit první, ale bránit se může.

Jinak u nás byl teď problém u staršího, šest a půl, na summer school. Chodil s dětma 5-12 let, převážně jiné národnosti a moc si s nima nesedl. Na začátku první 4 dny brečel, že tam nechce, že ho bijou… No prostě se pošťuchovali. Pak si zvykl, našel si kamarády a byl klid.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama