Ubrečené, neustále vzteklé dítě - 7měsíců

9.12.19 08:01

Ubrečené, neustále vzteklé dítě - 7měsíců

Zdravím všechny a prosím o rady, co s neustálé řvoucím dítětem. Mám 7m chlapečka, který neustále brečí, vzteká se, nebo fňuká. Pokud nespí nebo její, brečí. U ničeho nevydrží déle jak cca 30 sec, vezme hračku, zahodí, čtu mu, hraju si s ním a hned řve, pomáhá měnit polohy, nové podněty, ale vždy jen na pár sekund. V kočáru i nositku řve. Občas má světlou chvilku - za hračkami se plazí, vydrží i 10min s jednou hračkou. Koníčky pase, po prosazení dokáže sedět a sahat po hrackach, zajímá se o okolí, směje se, ale to je tak 3× týdně. Jinak je prostě na břiše a vzteka se, dělá, že nikam nedosahne, neumí. Největší záchvaty jsou při oblikani a v autě. Nikam s ním nemůžu - do obchodu, do kavárny, na dětské cvičení, i plavání jsem vzdala. Mám ho plné zuby, jsem psychicky vyčerpaná a nejraději bez něj. Přemýšlím o návratu do práce a chuvě. Pediatr, fyzioterapeut i neuroložka tvrdí, že je naprosto v pořádku. Žádné alergie nemá - na testech jsem byla. Je to moje první dítě, ale v minulosti jsem hodně stejně starých děti hlídala, alw žádné takové nebylo Budu moc ráda za konkrétní rady a tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5073
9.12.19 08:13

@Ellinn89 Pomůže jen čas. Taky bylo období kdy se mi dcerka vztekala, kvůli tomu že fyzicky nezvládla to, co by chtěla. Vy jste si to pravděpodobně ztížila tím, že jste ho posadila dřív než se do sedu dostal sám, protože poznal větší rozhled než má ze země tak ho teď vyžaduje (a je to špatně z hlediska vývoje páteře). Pokud máte možnost hlídání doporučuji občas vypadnout a odpočinout si, dělá to zázraky. Ono každé dítě je originál, třeba v rodině máme děti které tři roky jenom řvou protože jsou věčně nespokojené a pak zase děti které se vztekají jen když k tomu mají objektivní důvod. Je pravda že ty nespokojené moc často rodiče nedávají hlídat protože mají obavy jestli to někdo jiný zvládne.

Příspěvek upraven 09.12.19 v 08:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5653
9.12.19 08:13

Naučit se řev přehlížet, klidně i špunty, když víš, že ho nic netrápí. V době kdy spí, vypnout, dělat jen věci, co tě baví, ať naplňuješ i svou duši. Já čtu, polehávám, sjíždím net, v zásadě uklízím atd., v době kdy dcera bdí, i za to, že si brečí. Musím být v ložnici, beru ji s sebou, dám na postel - na chvíli nové prostředí, pak synův pokoj, tam ji klidně dám do postele a odcházím třeba uklidit koupelnu. A věř, že bude čím dám samostatnější, bude se umět líp zabavit, za cenu toho, že budeš mít třeba povytahanou skříň, či nádobí. Nechť tohle období je už i u nás. :mrgreen: děti by se prostě měly fasovat od jednoho roku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18991
9.12.19 08:16

@Ellinn89 V sedmi mesicich by mel delat vic, nez jen past kone. Videl ho fyzioterapeut? Treba by chtel delat vic, ale nejde mu to. A urcite bych ho neposazovala, o to vic ti bude rvat a dlabat na veci, ktere by byly umerne jeho veku.
Prvni dite sice furt nervalo, ale asi jen za tu cenu, ze se mu nekdo permanentne venoval, taky potreboval neustale podnety. A asi te nepotesim, vydrzelo mu to do cca 5 let, pak uz to zacalo byt konecne k ziti. Proste narocne dite s ne zcela tabulkovyn vyvojem.
Co muz? Mel by te podporit a u ditete se s tebou stridat, eventualne nejake jine hlidani (ale takovehle dite nikdo dobrovolne hlidat nechce).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
9.12.19 08:35

@Ellinn89
Ta myslenka s chuvou a praci neni spatna. Chce to ale opravdu maly uvazek, spis brigadu, aby clovek nemel vycitky. Chodila jsem od roka ditete na 3×4 hodiny a bylo to super. Prace jako relax. Vracela jsem se plna energie a psychicky odpocinuta. Hlidala mi tedy rodina. Jinak u deti se to porad meni a az bude sam sedet, chodit, tak muze byt o dost lepe. Pokud je hodny, kdyz ji, tak bych mu vrazila neco na zmoulani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
337
9.12.19 08:38

Asi te taky nepotesim…naše malá byla hodně náročné, dráždivé mimino od narození, měla jedno lepší období a to od 3 do 8m a pak nastalo peklo, která trvá do teď (bude mít 3 roky)…už si na ni stěžují i učitelky ve skolce :( pláče, vzteká se, fňuká prakticky neustále, budí se stále s pláčem i několikrát za noc, otevře oči a brečí zase..nejklidnější a nejhodnější je cca.2h. před spaním…měla taky zpomalený motorický vývoj, chodili jsme k fyzioterapeuti, cvičili vojtovku, ale žáden výrazný pokrok v tom nebyl, nikdy nelezla, jen se plazila, chodit začala ve 14m..sestřička už na cvičení nam říkala, že to s ní nebudeme mít jednoduche, už tam se umela „hezky“ projevit :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2824
9.12.19 08:57

Rozhodně je špatně že jsi ho začala posazovat když to sám neumí. Špatné na páteř. Dítě má k tomu dojít. Sám si sednou. Mí dcera se plazila, lozila a sedla si až potom v 10m. Segra taky posazovali malou už od 6-7m, malá měla v roce a půl nohy do O, ale extrémně, pak řešili na ortopedií a malá spala rok a půl v plastových ortézach, bylo to drsné, spala blbě než si zvykla. Nohy má už ale ok. Doktor říkal že to taky může způsobit posazovaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6859
9.12.19 09:15

Je to těžké, on by ho ten vztek měl hnát dopředu, ale ty ho okamžitě zabavíš, aby náhodou neplakal a on zapomene, co vlastně chtěl. Tím ho vlastně brzdíš ve vývoji. Posazovat ho v tomhle věku opravdu nebyl dobrý nápad, protože se mu teď logicky do dalších fází vývoje nechce a raději si zařve, aby ho máma posadila. Nauč ho,, nudit se", jinak se z toho do budoucna zblázníš. Já mám dítě samostatné(2roky)a i přesto je to s ním na palici. Má zase šílené období vzdoru, kdy sebou tříská o zem. Nejraději s ním sedím doma. Nesnáším ty vyčítavé pohledy ostatních maminek, jak mám nevychované dítě. Kdyby každá byla tak přísná, jako já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 09:51
@Svistice píše:
@Ellinn89 V sedmi mesicich by mel delat vic, nez jen past kone. Videl ho fyzioterapeut? Treba by chtel delat vic, ale nejde mu to. A urcite bych ho neposazovala, o to vic ti bude rvat a dlabat na veci, ktere by byly umerne jeho veku.
Prvni dite sice furt nervalo, ale asi jen za tu cenu, ze se mu nekdo permanentne venoval, taky potreboval neustale podnety. A asi te nepotesim, vydrzelo mu to do cca 5 let, pak uz to zacalo byt konecne k ziti. Proste narocne dite s ne zcela tabulkovyn vyvojem.
Co muz? Mel by te podporit a u ditete se s tebou stridat, eventualne nejake jine hlidani (ale takovehle dite nikdo dobrovolne hlidat nechce).

On pasev-tim myslim, že má úplně proplé ruce a opírá se o dlaně, plazí se, přetáčí, peruje v nožickách. Do sedu chce a umí se do něj dostat sám - přitáhnutim se o věci kolem nebo ruce a pak už tak vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 09:55
@Veru1987 píše:
Rozhodně je špatně že jsi ho začala posazovat když to sám neumí. Špatné na páteř. Dítě má k tomu dojít. Sám si sednou. Mí dcera se plazila, lozila a sedla si až potom v 10m. Segra taky posazovali malou už od 6-7m, malá měla v roce a půl nohy do O, ale extrémně, pak řešili na ortopedií a malá spala rok a půl v plastových ortézach, bylo to drsné, spala blbě než si zvykla. Nohy má už ale ok. Doktor říkal že to taky může způsobit posazovaní.

On se posadí i „sám“ s oporou, chytne se nohy stolu, psa apod. No tohle doufám nenastane, to by byl fakt trest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 10:00
@kve-tinka píše:
Naučit se řev přehlížet, klidně i špunty, když víš, že ho nic netrápí. V době kdy spí, vypnout, dělat jen věci, co tě baví, ať naplňuješ i svou duši. Já čtu, polehávám, sjíždím net, v zásadě uklízím atd., v době kdy dcera bdí, i za to, že si brečí. Musím být v ložnici, beru ji s sebou, dám na postel - na chvíli nové prostředí, pak synův pokoj, tam ji klidně dám do postele a odcházím třeba uklidit koupelnu. A věř, že bude čím dám samostatnější, bude se umět líp zabavit, za cenu toho, že budeš mít třeba povytahanou skříň, či nádobí. Nechť tohle období je už i u nás. :mrgreen: děti by se prostě měly fasovat od jednoho roku :mrgreen:

Snažím se za ním nebehat nebo ho hned nebrat, počkám vždy třeba 2-3min. Když ho nechám dyl, tak má úplný záchvat, začne se dusit, prská a trvá třeba 10min ho utisit. Děkuji za odpověď, snažím se užívat si každou volnou chvíli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 10:03
@Oriseka píše:
@Ellinn89
Ta myslenka s chuvou a praci neni spatna. Chce to ale opravdu maly uvazek, spis brigadu, aby clovek nemel vycitky. Chodila jsem od roka ditete na 3×4 hodiny a bylo to super. Prace jako relax. Vracela jsem se plna energie a psychicky odpocinuta. Hlidala mi tedy rodina. Jinak u deti se to porad meni a az bude sam sedet, chodit, tak muze byt o dost lepe. Pokud je hodny, kdyz ji, tak bych mu vrazila neco na zmoulani.

Děkuji za radu, přemýšlím o 2 dnech v týdnu. Babičku (mamku) mám daleko, druhá hlídat nechc. Manžel se o něj stará výborně, ale je často pryč av lednu mi jede na misi na půl roku. Takže od ledna chci pracovat, abych vypadla, zrelaxovala a nekam se i posunula. Sedět doma každý den s urvanym dítětem je fakr zničující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1161
9.12.19 12:05

@Ellinn89 Možná se jen nudí a zlepší se to, až začne lézt a pořádně sedět. Já jsem měla období, kdy jsem musela pořád tancovat nebo se nějak zajímavě hýbat, zpívat a dělat doma pořád nějaké změny a chodit mu je ukazovat. Jinak byl taky řev, až se z něj syn pomalu dusil. Naštěstí začal brzo lézt a sedět a byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
9.12.19 13:19
@Ellinn89 píše:
Děkuji za radu, přemýšlím o 2 dnech v týdnu. Babičku (mamku) mám daleko, druhá hlídat nechc. Manžel se o něj stará výborně, ale je často pryč av lednu mi jede na misi na půl roku. Takže od ledna chci pracovat, abych vypadla, zrelaxovala a nekam se i posunula. Sedět doma každý den s urvanym dítětem je fakr zničující.

Jo bylo to super pres rok nez mi onemocnel muj hlidac a vypadlo mi zaroven i nahradni hlidani a skolka/jestle nesly, protoze jsem koncila az v pul sedme a takova provozni doba neni. Zvladlo se to, ale bylo to krusne, kdyz ma clovek dite, tak uz to s tou praci neni tak snadny.Vzdy je dobre mit zalozni plan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
9.12.19 23:58
@Ellinn89 píše:
Zdravím všechny a prosím o rady, co s neustálé řvoucím dítětem. Mám 7m chlapečka, který neustále brečí, vzteká se, nebo fňuká. Pokud nespí nebo její, brečí. U ničeho nevydrží déle jak cca 30 sec, vezme hračku, zahodí, čtu mu, hraju si s ním a hned řve, pomáhá měnit polohy, nové podněty, ale vždy jen na pár sekund. V kočáru i nositku řve. Občas má světlou chvilku - za hračkami se plazí, vydrží i 10min s jednou hračkou. Koníčky pase, po prosazení dokáže sedět a sahat po hrackach, zajímá se o okolí, směje se, ale to je tak 3× týdně. Jinak je prostě na břiše a vzteka se, dělá, že nikam nedosahne, neumí. Největší záchvaty jsou při oblikani a v autě. Nikam s ním nemůžu - do obchodu, do kavárny, na dětské cvičení, i plavání jsem vzdala. Mám ho plné zuby, jsem psychicky vyčerpaná a nejraději bez něj. Přemýšlím o návratu do práce a chuvě. Pediatr, fyzioterapeut i neuroložka tvrdí, že je naprosto v pořádku. Žádné alergie nemá - na testech jsem byla. Je to moje první dítě, ale v minulosti jsem hodně stejně starých děti hlídala, alw žádné takové nebylo Budu moc ráda za konkrétní rady a tipy.

Rostou mu zuby, to je 100%, do toho dozrava mozek, psychika nezvlada zpracovavat nove vjemy a dovednosti. To je bezna zalezitost. Mozna mu nedela dobre nejaka slozka v jidle, mozna mate spatne naplanovany spankovy rezim. Kavarny a cviceni - neni nic, co by dite v tomto veku melo zvladat. Mozna to zni drsne, ale myslim to dobre. Postupne se vsechno srovna. Dite se hrozne rychle meni. Zkus myslet vic na to, jak je mu, take to nema lehke (i kdyz my si myslime, ze jo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama