2měsíční miminko stále brečí a nic nezabírá - co ještě vyzkoušet?

Anonymní
23.12.20 11:03

Ubreceny miminko dvouměsíční

Zdravím :) mám dvouměsíční miminko které věčně jenom brečí už jsme zkusili úplně vše :zed: změnit mléko (jestli neboli břicho ),espumisan kapky na prdíky, houpání, nošení nic nepomáhá a já už jsem docela zoufalá :zed: neměl to někdo tak? Co pomohlo prosím? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3527
23.12.20 11:12

No to tezko rict, kazdy mimino je jiny a zabira na nej neco jineho.. A nebo taky vubec nic a nezbyva, nez to prezit :nevim: Zkusila bych pevne zavinout, idealne do perove zavinovacky. Pak si jeste hodne lidi chvali zavesny baby vak. My jsme treba pri plactive noci jezdili kocarkem doma v byte pres prah.. Ani venku v kocarku nespi? Kdyby to bylo vazne neúnosné, poradila bych se u pediatra. Muze mit nejaky zdr problem, treba reflux, nebo ho muze bolet krcni pater. Moznosti je milion a nezbyva nez zkouset a vydrzet. Podloz matraci v postylce pod hlavou, at nelezi na rovnym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62171
23.12.20 11:13

Mám stejně starého.. U něj je to bříško.. Znáš příčinu? Pokud bříško, tak třeba espumizan je dost naprd, malému nepomáhá. Pomáhá nošení v šátku, v klubíčku, několikrát denně mu masiruju bříško, pokud kojis, tak si hlídat co jís, pokud um, změnit :think: někdy je to náročné, ale tohle vše ty bolesti mírní.. Dobrá je prý i hacka, tu vyzkoušeno nemám a denně jezdím aspoň 2 hodiny s kočárem, za každého počasí, to taky zabírá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3527
23.12.20 11:15

Espumisan neni nic moc, zkus jiny kapky a k tomu probiotika a nosit v satku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9949
23.12.20 12:27

Zkus Biogaiu - u nás vyřešila vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3091
23.12.20 12:31

Biopron, Espumisan, péřová zavinovačka, nám na bříško pomáhala tepla koupel nebo nahřáté pecičky, když bylo úplně nejhůř. Bude líp, neboj :* Drž se :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.12.20 12:43

Mě ještě napadlo jestli ten pláč nezpůsobuje tzv. KIS SYNDROM? 🤔 Zkusila bych určitě konzultovat s lékařem. Jinak pokud jde opravdu o bolení bříška tak bych zkusila nahřát látkovou plínku a dát to na bříško. U nás to fungovalo perfektně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.12.20 12:45

To může být cokoli. Ale jen mě tak napadlo, že kamarádce teď po čtyřech měsících řevu dětská dr zjistila intoleranci laktózy. Takže maminka, protože částečně kojí, si hlídá jídelníček a malé dává na dokrm speciální mlíčko (od dr na předpis, takže je o dost levnější).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
23.12.20 12:54

My jsme teď s kamarádkou na nej zkusily aplikovat bílý šum a pomohlo to :lol: taky mám skoro dvoumesicniho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
23.12.20 20:22

Jak bylo řečeno výše, může to být cokoli… Někdo psal o KISS Syndromu, bohužel třeba moje pediatra netušila o čem je řeč, takže to bylo jen v mé režii, navíc koronavir osteopatii nesvědčí, takže kdo ví, kdy by mimčo mohlo jít na zákrok. Můžeš třeba zkusit někomu zavolat, zda by tě i přesto nevzal.
Pokud je to jen břicho, tak na každé mimčo zabírá jiná kombinace probiotik a kapek proti bolení bříška.
Může to být i mnohem vážnější problém - reflux, ABKM atd.
Jinak za mě doporučuji Karpovu metodu, na netu jsou návody.
Držím palce a pevné nervy!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.12.20 21:59

Ahoj,
naše dítko plakalo vždy, když bylo vzhůru. A nejhorší na tom bylo to, že některé dny bylo vzhůru klidně i od čtyř odpoledne až do jedenácti večer.

Nepomáhalo vůbec nic. Dcerka byla jen vzteklá, holt jsme měli zrovna to jedno miminko z pěti, které brečí bezdůvodně.

Začalo se to lepšit, když začala vidět a trochu vnímat. Ale teprve teď, kdy jí je osm měsíců, mohu říct, že mám hodné miminko. Už se totiž nenudí. Leze, poslouchá říkánky, písničky, schovává se apod. Už se prostě zabaví.

Asi Vám nezbude nic jiného než mít obrovskou dávku trpělivosti a čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
24.12.20 06:32

Přidej se na Facebooku do skupiny Spokojenec. Řeší se to na tam často. Děti mívají něco pohleho s páteří, co pozná fyzio a až po cvičení přestávají brečet. To nebudou jen prdíky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
27.12.20 20:51

Nám pomohlo vysadit Vigantol - zkus na 3 dny, to mu neublíží, zvlášť jestli je na UM.
Jinak BabyCalm, Biogaia. Nakonec jsem držela i bezmlecnou dietu - tu spíš kvůli blikání, ale pomohla i na prdy. Bílý šum a nosili jsme snad 20 hodin denně. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
6.1.21 19:51

Ahoj, my to měli podobně. Nic nezabíralo, když nespala tak plakala. Vyzkoušeno snad úplně všechno a spoustu druhů přípravků… babské rady všeho druhu a nic… Malá trpěla na bříško, několikrát jsme měnili mléko ( nemohla jsem bohužel kojit ) jediné co jí sedlo byl Nutrilon profutura ( nutné nechat zvyknout alespoň týden ) + BabyCalm + kmínový odvar + probiotika ( NE BioGaia, nevím z jakého důvodu ale když jsem je dala, bylo to ještě horší, možná vadná šarže nebo nevím co, každopádně šli po týdnu do koše). Tohle je kombinace, která nám zabrala.

Bohužel každému zabírá něco jiného… škoda že ještě nevymysleli univerzální lék…

Teď jsou malé skoro 4 měsíce a je strašně hodné spokojené a usměvavé mimi. Až na pár výjimek… budeme UM měnit znovu… nechce papat, vzpouzí se a pláče.
Podle složení mě zaujal Kendamil ale pro miminko trpící ještě na bříško bych ho určitě nedala, je podle mě hůře stravitelné. Zítra nám dorazí tak uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
13.1.21 23:54

Vysadit espumizan, hloupat na gymnastickém míči a zjistit zdali nemá alergii na kravského mléko :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat