Ubytování hostů na svatbě

Anonymní
30.1.20 14:55

Ubytování hostů na svatbě

Zdravím,

v létě máme svatbu a už tak nás to vyjde na opravdu hodně peněz… Hosté budou zváni na celý den a budeme je moci odvézt v rámci našeho města (budeme mít sjednaný rozvoz), nicméně, pokud bude chtít někdo přespat, asi bychom byli radši, kdyby si to hosté platili. Až budeme dělat oznámení a kartičku s výběrem jídel, určitě to tam připojíme, jakože buď vás můžeme odvézt do takové vzdálenosti, v případě, že budete chtít zůstat a přespat, je cena taková a taková včetně snídaně, prosím dejte nám vědět do xx xx. Nějak tak, samozřejmě kulantněji…Myslíte, že je to blbé? Svatbu si platáme komplet sami a už tak je to náročné… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1548
30.1.20 14:59

Ne blbé to není ne každý má na to aby platil ubytko. A každý bude vědět na čem je a jak to proběhne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19243
30.1.20 15:06

Nikdy jsem tedy nezažila, že by se info o ubytování/rozvozu psalo do pozvánek/oznámení či kartičkám ke stolu.
Většinou se lidé, co by potřebovali přespat po obdržení pozvánky zeptají, jak je to s noclehem, případným odvozem apod., takže se to řeší mimo oficiální formality.
A přijde mi zcela normální, že si hosté ubytování zaplatí, případně tam kde jsou k tomu podmínky, tak se někteří hosté ubytují po příbuzenstvu, ve staně na zahradě apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2405

Já nevím no, podle mě by hosté na svatbě neměli platit nic… pokud zveš někoho, kdo bydlí daleko a nemůžete ho pak odvézt, tak by bylo slušné zaplatit mu ubytování… pokud tam chce někdo přespat jen tak, tak má smůlu ani bych to nedávala jako možnost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32911

Blbe to je..kolik bude mimomestskych hostů? Jako treba nejaka rodinka ktera da třeba 2litry svatebni dar a pak si musi zaplatit ubytko napr pro 4 (2+2)dospeli, deti. Tak je to vyjde draho za jeden mejdan no. :nevim: ja teda takovou svatbu jeste nezazila, tak nevim nakolik je to běžné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19243
30.1.20 15:09
@Kaileee píše:
Já nevím no, podle mě by hosté na svatbě neměli platit nic… pokud zveš někoho, kdo bydlí daleko a nemůžete ho pak odvézt, tak by bylo slušné zaplatit mu ubytování… pokud tam chce někdo přespat jen tak, tak má smůlu ani bych to nedávala jako možnost..

Mě zas přijde blbé chtít po novomanželých, aby mi platili ubytování, když už platí celý ten cirkus okolo. Kdyby to po nich chtěl každý, tak se nedoplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.20 15:11
@smurfka píše:
Blbe to je..kolik bude mimomestskych hostů? Jako treba nejaka rodinka ktera da třeba 2litry svatebni dar a pak si musi zaplatit ubytko napr pro 4 (2+2)dospeli, deti. Tak je to vyjde draho za jeden mejdan no. :nevim: ja teda takovou svatbu jeste nezazila, tak nevim nakolik je to běžné

Tenhle komentář mi připadá dost nevhodný. Pokud někdo ví, že si bude platit ubytování, nebude dávat tak vysoký dar, třeba…každý podle možností. A myslím, že tam nikdo nejde na mejdan, na kterém má vydělat, bo prodělat… Achjo..

• Nahlásit
  • Citovat
581
30.1.20 15:11

My měli svatbou spíš menší a skromnou, ubytko ale bylo pro všechny v ceně na dva dny. Byl to penzion v horách, takže přespat museli všichni :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32911
30.1.20 15:12

@Svistice bud v klidu, po nas jeden host chtel proplatit benzín, ze to mel dost daleko :D :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1826
30.1.20 15:13

Ja bych se domluvila individualne, nekdo odjede sam, nekdo si zaplati radsi jiny penzion, prespi u znamych apod. Delali jsme rozvoz, ubytovani ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Svistice píše:
Mě zas přijde blbé chtít po novomanželých, aby mi platili ubytování, když už platí celý ten cirkus okolo. Kdyby to po nich chtěl každý, tak se nedoplatí.

Já si někdy říkám, že většina holek z emimina jsou manželky milionářů, alespon podle příspěvků. Viz i diskuzeo šetření. :-D Jako jídlo pro hosty, od dopoledne do noci vyjde na 1750kč na hlavu - počítám i pití… A x 70 lidí…a ono to skáče. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
14475

A není možné, aby ti co to maj daleko prespali u někoho příbuzného, kdo bydlí blíž a má místo? My se taky berem v létě a polovina lidí bude dojíždět (včetně nás), takže koho půjde rozhodime po příbuzných co mají větší domy v okolí a co se nevejde tak platíme ubytko my. Mě by bylo trapný, aby kuli moji svatbě jeli hosté nějakou dálku a pak si něco sami platili. Ale asi to není neobvyklé no, kamarádka se mi zeptala jestli si budou kupovat sami pití a alkohol, že na poslední svatbě si to museli platit. Tak to by mě hamba fackovala chtít po hostech něco platit, když je zvu (nehledě že většina lidí ti dá dar v podobě peněz, takže se ti to zas víceméně vrátí zpet) :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2405
30.1.20 15:14
@Svistice píše:

tak pokud zvou někoho, kdo bydlí v takové vzdálenosti, že musí jedině přespat, tak by s tím mohli počítat… záleží na každém no :) já nechápu více lidí, třeba selekce na rodinu k obědu a přátele k rautu apod…
já dávám vždy takový dar, že to ten cirkus za moji hlavu pokryje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32911
30.1.20 15:14
@Anonymní píše:
Tenhle komentář mi připadá dost nevhodný. Pokud někdo ví, že si bude platit ubytování, nebude dávat tak vysoký dar, třeba…každý podle možností. A myslím, že tam nikdo nejde na mejdan, na kterém má vydělat, bo prodělat… Achjo..

A co je svatba pro pozvane. Jidlo, piti, tanec… To mi zni jakoze jedu na party, mejdan… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19243
30.1.20 15:16
@smurfka píše:
@Svistice bud v klidu, po nas jeden host chtel proplatit benzín, ze to mel dost daleko :D :lol:

Bych mu řekla, že jezdit ho nikdo nenutí. :mrgreen:

Já si prostě všude, kde jsem potřebovala přespat, ubytování zaplatila sama. Na několika svatbách novomanželé na požádání zamluvili pokoje pro hosty (platba v režii hostí), na jiné nás teda ubytovali novomanželé u sebe v obýváku na rozkládacím gauči, na jedné svatbě jsme dostali typy na ubytování v různých cenoých kategoriích po okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama