Airbnb - je nutné předložit pas majiteli bytu, kde budeme ubytová

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 03:57
Ubytování přes Airbnb

Ahoj, poprvé s pritelem využíváme na prodlouženy víkend v Dublinu ubytování přes Airbnb. Mame vse zaplaceno, majitel píše ze je to samoobsluzny proces ubytování, ale ve zprávách píše ze je potřeba při příjezdu pas. Ten ani jeden nemáme. Musíme ho tedy předložit a komu když tam majitel nebude a budeme se ubytovavat samy?

Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 25.03.19 06:22

Staci OP, vy pak dostanete kod (nebo ho uz spis mate v rezervaci) kterym si odemknete ubytko (schranka kde vypadnou klice) to je cely. Chlapa ani neuvidite.

Filanda
Závislačka 4508 příspěvků 25.03.19 06:26

Lepsi by bylo zeptat se majitele. Podle me staci doklad, tedy pokud pocestujete na OP, tak OP akorat majitel automaticky pise cestovni pas. Ja ubytovavam pres Airbnb v CR a jako ubytovatel mam zakonnou povinnost od vsech cestujicich shromazdovat stejne osobni udaje jako hotely a ohlasovat cizince na cizineckou policii (i kdyz pronajimam pouze byt). Mozna Vam tam necha dotaznik podobny tem, co se vyplnuji v hotelu abyste mu ho vyplnili, kdyz pise ze je to samoobluzny proces, ale doklad potřebujete.

LKL
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 25.03.19 07:48

Nikdy po mne nikdo nechtel doklad v Airbnb - bud se to lisi zeme od zeme, nebo je to novinka.

Samoobsluzny checkin nebyva problem - vyzvednes si klic z nejake schranky na kod. Stalo se mi jednou, ze tam klic nebyl a majiteli jsem se nedovolala. Uz je to delsi dobu, ale od te doby si sakra peclive studuju vsechny reference a recenze.

LKL
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 25.03.19 07:49

A jinak ano, pouzivaji slovo pas ve smyslu jakykoli doklad totoznosti - v mnoha zemich totiz nas OP neznaji. Bude Vam stacit OP

Filanda
Závislačka 4508 příspěvků 25.03.19 10:49

@LKL V ČR dost ubytovatelu taky osobni udaje nevyzaduje. Ze zakona ta povinnost ale je pod pokutou 50 000.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 13:40

Já už takhle bydlela jednou s kamarádkou,která to zarizovala,a chtěli ověřit totožnost jen po ni,po mne nikdo nic nechtěl zadnej doklad,proto mě teď překvapuje,ze i když to zarizoval přítel tak chtějí doklad po nás po obou

vokishka
Extra třída :D 13980 příspěvků 25.03.19 18:07

Dcera několikrát majitele ani neviděla. Vyzvedla si klíče z trezorku a tam ho zase vrátila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 18:13

Teď mi přišel e-mail,ze klice majitel nechá u vratného,který hlídá ten bytový komplex,tak netuším jestli budeme předkládat doklady jemu nebo jak to bude :) :nevim:

Váš příspěvek
Reklama