Ubytování přes Booking se dvěma malými dětmi

61
26.1.21 10:03

Ubytování přes Booking se dvěmi malými dětmi

Zdravím :) Nemá prosím někdo zkušenost jak objednat ubytování přes Booking pro dva dospělé a dvě malé děti? Dětem je 5 let a 10 měsíců. Jde mi o to, jak velký apartmán hledat. Když do hledání zadám obě děti, vyskakuje mi tam přistýlka pro mimi a velká postel pro to pětileté. To je ale zbytečně, jelikož miminku stačí postýlka a ten pětiletý by mohl mít ještě přistýlku.. nebo ne? :lol: Nevím jestli zadat jenom dva dospělé a jedno pětileté dítě. Aby pak ale nebyl třeba problém s mimčem. V jiné diskuzi jsem četla, že dole bývají psané podmínky pro ubytování s dětmi, že se třeba do nějakého věku neplatí, ale takovou informaci zrovna u mého ubytování vůbec nevidím. Prosím o radu jak takové ubytování hledáte a rezervujte vy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15495
26.1.21 10:07

Většinou cestovní postýlku akceptují pro děti do 3 let, ten pětileťák by mohl na normální přistýlku přesně jak píšeš. Ale musíš asi zkoumat konkrétní podmínky ubytování. Někde po nás nechtěli to prtě platit vůbec (bez nároku na lůžko), jinde nějaká snížená taxa, stejně tak starší dítě na přistýlce někde plná pálka, jinde poloviční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
26.1.21 10:16

@unuděná Jako informace pro ubytování s dětmi píšou toto co na obrázku. Akorát nejsem chytrá z té věty Pokud cestujete s dětmi mladšími 6 let… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15495
26.1.21 10:17

@veerunk.aa :think: My většinou prostě naklikali věk dětí, požadavky na ubytko a dál jsme to neřešili..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
26.1.21 10:27

@unuděná Já to tak taky udělala, ale vyskočilo mi právě ubytování jako by pro 3+1 což si myslím, že je zbytečně drahé. Nejlepší by asi bylo napsat rovnou tomu pronajímateli, ale jelikož je to v Chorvatsku, tak ta domluva bude asi horší než kdyby to bylo v Česku. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15495
26.1.21 10:32

@veerunk.aa Je to trochu OT, ale jste teda odvážný, že teď něco rezervujete.. ;) Já se bojím těšit i na víkend na chatě, bojím se, že se na nás valí ještě přísnější pravidla, než jsou dosud :zed: Ale napiš jim, podle mě je to taky zbytečně velké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3253
26.1.21 10:52
@veerunk.aa píše:
Zdravím :) Nemá prosím někdo zkušenost jak objednat ubytování přes Booking pro dva dospělé a dvě malé děti? Dětem je 5 let a 10 měsíců. Jde mi o to, jak velký apartmán hledat. Když do hledání zadám obě děti, vyskakuje mi tam přistýlka pro mimi a velká postel pro to pětileté. To je ale zbytečně, jelikož miminku stačí postýlka a ten pětiletý by mohl mít ještě přistýlku.. nebo ne? :lol: Nevím jestli zadat jenom dva dospělé a jedno pětileté dítě. Aby pak ale nebyl třeba problém s mimčem. V jiné diskuzi jsem četla, že dole bývají psané podmínky pro ubytování s dětmi, že se třeba do nějakého věku neplatí, ale takovou informaci zrovna u mého ubytování vůbec nevidím. Prosím o radu jak takové ubytování hledáte a rezervujte vy :D

někdy jsou u nabídky ubytování velké hlavičky a zatím malé, tzn. děti, já někdy klikala bez nejmladšího, no a pak se prokousavala podmínkami, ty by měly být v nějaké barevné tabulce uplně dole :-) jako člověk tím stráví hodně času než najde to, co chce :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3253
26.1.21 10:53
@unuděná píše:
@veerunk.aa Je to trochu OT, ale jste teda odvážný, že teď něco rezervujete.. ;) Já se bojím těšit i na víkend na chatě, bojím se, že se na nás valí ještě přísnější pravidla, než jsou dosud :zed: Ale napiš jim, podle mě je to taky zbytečně velké.

zrovna na bookingu jsem koukala, že ted dost mají nabídku storna zdarma třeba ještě 14 dnů před příjezdem a to bez příplatku… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15495
26.1.21 10:55
@welovefashion píše:
zrovna na bookingu jsem koukala, že ted dost mají nabídku storna zdarma třeba ještě 14 dnů před příjezdem a to bez příplatku… :mrgreen:

Jojo, to asi mají. Spíš mě tohle vždycky strašně naštve. Že se jako natěším a pak zrušeno. Bohužel už se nám to kvůli koroně stalo asi s 10ti akcema :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24229
26.1.21 11:01

@veerunk.aa Já si vždycky případně napsala přímo ubytovateli o bližší parametry nebo dala do poznámky, jestli se třeba do pokoje vleze cestovní postýlka.
Taky jsem třeba uváděla, pro kolik dětí chci nárok na vlastní postel (někde se cena odvíjí od obsazených postelí, jinde je za celý pokoj/apartmán a je jedno, zda tam budou 2 nebo 4 lidi a jak se tam poskládají).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8878
26.1.21 11:21

Také bych rezervovala tak, jak Ti to bude vyhovovat a pak se domluvila s majitelem. Já jsem vloni rezervovala ubytování pro 2 dospělé a 2 děti (7 a 10 let), a chtěla jsem apartmán s mega letištěm 2×2 metry a 1 postelí vedle. Tedy oficiálně pro 3 lidi, ale mladší by stějně v cizím spala u mě, tak mi přišlo zbytečné ji platit prázdou postel. Napsala jsem do poznámky plus jedno dítě 7 let v manželské posteli navíc a telefonicky se domluvila s majitelem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
26.1.21 11:43

@unuděná Je to jenom nocleh na cestu k moři a zpět a jde to bezplatně zrušit do června :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
26.1.21 11:47

@welovefashion Jojo ty hlavičky tam jsou. Ale když jsem do vyhledávače zadala obě děti i s prckem, tak mi to právě vyhodilo tak, že byly 3 velké + 1 malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3253
26.1.21 11:53
@unuděná píše:
Jojo, to asi mají. Spíš mě tohle vždycky strašně naštve. Že se jako natěším a pak zrušeno. Bohužel už se nám to kvůli koroně stalo asi s 10ti akcema :?

Já jsem teď ve fázi, že se kochám :-) kam bysme mohli jet, rezervuji max. měsíc dopředu, ale my jsme zatím dost flexibilní, až budu chodit do práce a muset si hlásit dovolenou dopředu, tak to bude o něčem jiném no :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3253
26.1.21 12:03
@veerunk.aa píše:
@welovefashion Jojo ty hlavičky tam jsou. Ale když jsem do vyhledávače zadala obě děti i s prckem, tak mi to právě vyhodilo tak, že byly 3 velké + 1 malá.

Tak možná mají jen apartmán s třemi lůžky, nebo se 2 a 1 přistýlkou a nic mezi…nekde můžou mít, že se jim tam nevejde dětská postýlka, ani tam nemohou být 2 přistýlky, pak platíš za dítě na posteli jako za dospělého…

můžeš jim max napsat, jestli mají dítě do 2 let bez postele zdarma :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat