Ubývající vlasy ve věku kolem 40 ti - máte zkušenost?

Anonymní
13.3.17 09:02

Ubývající vlasy ve věku kolem 40 ti - máte zkušenost ?

Ahojda, máte, prosím zkušenost, že ve věku kolem 40 ti více vypadávají vlasy a již nenarostou? Souvisí to snad s hormonálními změnami? Pomohl Vám nějaký přípravek od dermatologa?
díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11233
13.3.17 09:29

Pokud se u vás neprojevují žádné jiné příznaky menopauzy, tak to padání vlasů bude mít jinou příčinu. A teda zdravé ženě, která není zrovna po porodu a nekojí by vlasy padat neměly, je dobré zajít k lékařům a zjistit co se děje.

Nejprve zajděte na dermatologii, jestli důvodem není nějaká dermatitida či jiná reakce pokožky hlavy. Tam často bývá na vině nevhodně zvolená vlasová kosmetika, která pokožku příliš dráždí. V takovém případě pomůže změna péče a lepší výběr přípravků, či případné léčivé vnější přípravky.

Další kolečko je endokrinolog, kdy je tedy potřeba zkontrolovat hormonální panel a štítnou žlázu a případně najít příčiny hormonální nerovnováhy a léčit je.

Třetí v pořadí je možnost že se to děje v důsledku příliš přísného stylu stravování a nebo v důsledku příliš mizerného stravování, nejlépe v kombinaci s nekompenzovaným stresem, nedostatkem spánku a podobně.

čtvrtá varianta jsou autoimunitní poruchy, včetně potravinových intolernací.

No a pak ještě dlouhá škála nepříliš pravděpodbných možností, kdy to souvisí s nějakým neběžným onemocněním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.17 10:04

Souhlasím s předchozím příspěvkem.
Mám poruchu štítné žlázy, autoimunitní podklady, alergie a intolerance.
Letos mi také začaly hodně padat vlasy, štítnou žlázu jsem vyloučila, díky pravidelné kontrole, nakonec jsem si zapisovala stravu a zjistila, že mám ve stravě velmi málo bílkovin - kvůli alergii bílkoviny jím méně už asi tak 20 let, ale poslední rok ještě méně. Snažím se jíst více proteinů v rámci možností a je mi lépe i po jiných stránkách.
E

• Nahlásit
  • Citovat
25
13.3.17 11:03

Tak to je perfektné shrnutie - veľmi sa mi to páči, ako je to napísané.
Mám len malú pripomienku - vlasy majú niekedy tendenciu vypadávať aj prirodzene - normálna obnova.
Samozrejme ak sú to chomáče vlasov tak to normálne nie je.
Môže pomôcť aj zlepšenie termoregulácie - tzv derivačný kúpeľ.

Pekný deň

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama