Učební obor s bezlepkovou dietou

110
25.5.18 08:06

Učební obor s bezlepkovou dietou

Asi trochu hloupá otázka. Mám dceru s celiakií, musí držet bezlepkovou dietu. Myslím, že učební obory kuchařka, pekařka pro ni asi padají, že? Jsem trochu ve sporu s jedním příbuzným - prý to nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47
25.5.18 08:13

Možná že nějaké výjimečné řešení existuje a že by jí ve škole vyšli vstříc, ale podle mě by se zbytečně trápila no.. :( Musela by na celiakii pořád myslet a pořád to někomu vysvětlovat a mohla by mít pak i problém se zaměstnáním atd.. Za mě dokud to jde podchytit a udělat jinou volbu, tak udělat. Všude jinde lépe zapadne a nebude si muset připadat jako vyvrhel co pořád žádá nějaké výjimky. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
25.5.18 08:27

No podle mě to problém je. Jak bude připravovat a ochutnávat jídla s lepkem? A v zaměstnání na ní nikdo brát ohledy nebude. Určitě bych vybrala jiný obor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
25.5.18 08:28

Určitě je to problém - setra celiak šla na cukrářku a problém. Ta mouka je prostě všude, když s ní pracují, dýchá ji, má ji na kůži a je zle.. Musela jít dělat něco jiného…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
25.5.18 08:30

Pokud ma vyraznou alergii na lepek, tak jako pekarka bude neustale v moucnem prachu plnem lepku, takze to bude i dychat atd. To bych jednoznacne vyloucika. Kuchar je na zvazeni, mouka se nepouziva uplne vsude, ale za to vysvetlovani a neustale delani vyjimek by mi to nestalo, navic jako kucharka by pak musela hledat praci akorat tak nekde v bezlepkove restauraci a kolik takovych je? To jidlo prece musi ochutnat. Urcite bych se zamerila jinym smerem nez na gastronomii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3373
25.5.18 08:31

Ale na druhou stranu, když už by se vyučila (sahat na to může, nemůže jen lepek jíst, ne?), tak je v poslední době veliký trend všelijakých restaurací a kuchyní, kde vaří bezlepkově (+ bezmléčně, vegansky, jánevímjak), protože bez lepku se stravuje i mraky lidí, kteří nemají alergii, ale je to prostě v módě. Takže se nebojím, že by se po vyučení nikde nechytila, naopak, to, že má velké zkušenosti s vařením bez lepku by mohlo být plus.
Ale je otázka, jestli by jí v té škole nenutili to ochutnávat, i když je tam lepek, a nakolik jsou kuchařské učiliště konzervativní a sledují poptávku, která momentálně je, nebo spíš vaří a učí pořád stejně, jako v 90. letech… (tipuji bohužel to druhé).

Hmmm, a co si o tom myslí dcera?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2214
25.5.18 08:35

Máme stejný problém, dcera chtěla jít na kuchařku, byla jsem se ptát a bylo mi to rázně nedoporučeno, protože oni musí ochutnávat. Takže za mě nedoporučuji. Bylo mi řečeno, že i nějaké školy to mají napsané že s alergií néé. My přemýšlíme nad maturitním Hotelnictví a číšnictví. Zkuste zapátrat, ale pro holky s omezením je buď kadeřnice a atd, ale je toho málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama