Učení cizího jazyka (Španělština, Angličtina...)

883
5.8.19 20:43

Učení cizího jazyka. (Španělsky, Angličtina...)

Milé dámy, chtěla bych se zeptat jestli jste se některá sama začala učit cizí jazyk. Chtěla bych se naučit španělsky. Prosím nemáte rady co Vám pomohlo? Nebo nějaké dobré stránky.. Cokoliv děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

5.8.19 20:45

@Barbora13 sledovat filmy v danem jazyce s titulky, nebo jeste nejlepe najit si pratele co v dane jazyce hovori, coz chapu neni snadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
406
5.8.19 20:47

Dost dobrych materialu byva anglicky. Jak jsi na tom s anglictinou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
5.8.19 20:53

Super tipy mají tyto dvě dámy: https://www.jazykovy-koutek.cz/?…
https://jazykovymentoring.sk/blog/
Ale hrozí nebezpečí začtení se :)
Super jsou ty zmíněné filmy, na youtube najdeš taky hodně různých krátkých videí, číst jednoduché textíky, učit se slovíčka ve frázích… Ale na začátek bych určitě začala s lektorem. Stačí základy.

Příspěvek upraven 06.08.19 v 20:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5616
5.8.19 20:58
@ocean.mama píše:
@Barbora13 sledovat filmy v danem jazyce s titulky, nebo jeste nejlepe najit si pratele co v dane jazyce hovori, coz chapu neni snadne

Tak. Filmy jsou nejzábavnější a pro mě i nejúčinnější nástroj pro samouka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5523
5.8.19 21:14

Já se učím španělsky. Každý den dělám Duolingo. Něco si hledám i na internetu. A hodně koukám na Netflixu na seriály a filmy ve španělštině. Můžu doporučit seriály Siempre Bruja, Alta mar a film Mirage (durante la tormenta). Koukám se na ně ve španělštině s anglickýma titulkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5551
5.8.19 21:39

@Barbora13 na spanelstinu telenovely. To nam doporucovala lektorka. Ja prerusila, ted jsem zacala s rustinou. Tak nejak kvuli praci, jinak bych zůstala u spanelstiny.
Bohuzel na dolingu jsou vsechny jazyky jen v angličtině. A ucit se cizi jazyk v cizim jazyce je dost zahul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26451
5.8.19 21:40

Doporučuji konzultaci s touhle paní:
https://jazykove-poradenstvi-flamova.webnode.cz/

pomůže ti najít to, co je nejlepší pro tvůj způsob učení, proto jaký jsi v různých směrech člověk.

až si to ujasníš, tak doporučuji hned od začátku začít s konverzací. Na italki.com najdeš spoustu lektorů z celého světa, můžeš volit ceny. stačí do začátku umět 100 slovíček, vybereš si někoho, kdo pracuje se začátečníky.

Já jsem typ, který se velmi rychle učí skrz filmy. Doporučuji aplikaci Mooveez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6099
5.8.19 22:15

@Tableta super je La Casa del Papel ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.19 22:46

Na anglictinu jsou bozi stranky helpforenglish. Tam je ostatne i mraky tipu k vyuce. Ja vzdycky v zachvatu nadseni udelam nejvetsi skok prekladovou metodou- proste prekladam texty. Je to umorne, ale silene efektivni. Druhym typem je koupit si napr. zjednodusenou knihu s CD a pote, co se prelozi text, tak si dokola poustet to cd a mluvit s nim. To je super i na vyslovnost a clovek pak neduma nad poradim slov ve vete (moc mi to pomohlo u nemciny).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
4.9.19 23:52
@Barbora13 píše:
Milé dámy, chtěla bych se zeptat jestli jste se některá sama začala učit cizí jazyk. Chtěla bych se naučit španělsky. Prosím nemáte rady co Vám pomohlo? Nebo nějaké dobré stránky.. Cokoliv děkuji

zdar, sam jsem se ucil anglictinu/nemcinu/francouzstinu a ted jedu spanelstinu. Kup si kvalitni ucebnici(cim starsi tim lepsi, tem modernim se spoustou obrazku se vyhni) slovicka si zapisuji do excelu, pripadne si je exportuji do aplikaci typu flashcards. A pro porozumeni mluvenemu slovu je idealni youtube. Nejtezsi je vzdy naucit se mluvit a to jde pouze interakci, idealne s rodilym mluvcim. Existuji web stranky kde si za par kacek muzes sjednat online pokec s nekym z druheho konce sveta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
883
8.9.19 15:12

Všem moc děkuji kdyby měl někdo ještě nějakou radu budu ráda. Teď chodím na hodinu týdně k učitelce, učím se na dualingo. Ale musím oprasit angličtinu což je trochu náročné. Jinak se učím jak mám čas. Mám dítě domácnost podnikam takže času málo. Prosím pořadí mi někdo třeba konkrétní knihu ze které se učit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
9.9.19 11:12
@Barbora13 píše:
Všem moc děkuji kdyby měl někdo ještě nějakou radu budu ráda. Teď chodím na hodinu týdně k učitelce, učím se na dualingo. Ale musím oprasit angličtinu což je trochu náročné. Jinak se učím jak mám čas. Mám dítě domácnost podnikam takže času málo. Prosím pořadí mi někdo třeba konkrétní knihu ze které se učit?

Jestli chces procvicit gramatiku a staci ti zakladni uroven, tak docela pekna knizka je „English grammar in use“ viz.
https://ia801605.us.archive.org/…e%202012.pdf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
883
9.9.19 17:14

@sportak to je španělsky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
9.9.19 18:57
@Barbora13
@Barbora13 píše:
@sportak to je španělsky?

Aha, toto je samozřejmě anglina, tobě jde o tu španělštinu? Tak tu zatím jedu dle „Španělština nejen pro samouky“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama