Učení na maturitu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 14:14
Učení na maturitu

Kdy jste se začali učit na maturitu a jaké triky vám pomáhaly? Mám hrozný problém se soustředěností a s únavou, u učení nikdy moc dlouho nevydržím, i přesto, že ve škole jsem vždy měla dobré známky, dokážu se naučit na určitou písemku, protože mě to donutí, ale přijde mi, že na maturitu se prostě nedokážu naučit, je toho moc..nedokážu v učení hledat souvislosti, vždy jsem se všechno učila jako básničku slovo od slova..největší strach mám z biologie, která mi fakt nejde skoro vůbec a nevím, jak si učení usnadnit, abych o všem dokázala mluvit těch 15 minut..budu ráda za všechny rady a zkušenosti :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
klamonožka
Závislačka 2560 příspěvků 24.04.19 14:37

Vytisknout či vypsat si materiály do papírové podoby a s tím odjet někam na samotu u lesa bez internetu a telefonu. Hned to soustředění půjde lépe.

radusf
Stálice 73 příspěvků 24.04.19 14:40

Co si vybavuji, tak jsme v průběhu roku zpracovávaly maturitní otázky, což se dělá asi všude dle mého :). Pak jsem si jen zvýrazňovala věci co jsou důležité a měla jsem plán kolik otázek musím každý den se naučit, ke konci jsem si je vždy ještě jednou odříkala. A druhý den ráno jsem si prošla otázky z předchozího dne a naučila se další, které jsem si opět ke konci zopakovala. A takhle pořád do kola. Pokud ti dělá problém se soustředit zašla bych do lékárny a koupila si něco na lepší soustředění a pamět. Nestresuj se víc než je potřeba :). Já jsem se učila na maturitu všechno, takže jsem šla s dobrým pocitem (taky nervozni) a říkala si že kdyby náhodou, tak prostě půjdu na podzim znovu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 14:43

Holka zlatá, co ti tak poradit cca měsíc před maturitou. Já už mám od maturity pár let, maturovala jsem na gymnazium, a pak šla na medicinu. Měsíc před maturitou je asi dobré mít už základní kostru ke každé otázce, tzn. vědět co tam patří/nepatří atd. U maturity většinou chtějí bazál, tzn. netřeba zabředávat do přílišných podrobností, kde se můžeš zbytečně zamotat a ztratit kontext otázky. Uč se třeba 2 hodiny, pak se jdi projít, odpočinout si, popovídat atd, pak pokračuj v učení. Každému vyhovuje něco jiného ( mluvím o svaťáku, ted asi ještě chodíš do školy, tak se uč po škole, až si odpočineš). Když cítíš, že už ti to neleze do hlavy, udělej pauzu, nemá cenu číst dál, hlava to stejně nevstřebává…někdy stačí pauza 20-30min. Proš sis vybírala biologii, když ti nejde? na zpamět se vše naučit nejde. Já mám např. pamět fotografickou a musím chápat souvislosti, tak mi pomáhala právě ta jednoduchá schéma, tzv. pavouk, na který jsem nabalovala. I na medicině, kde toho bylo mnohonásobně mnoho, mi toto pomáhalo. Na vypracování otázek už je asi pozdě…Když zkouším studenty na LF, všem říkám: naučte se základy…ty jsou důležité…ale neboj, všichni jsme šli k maturitám s určitými obavami, že vše neumíme…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 14:51

Jsem na zdravce, takže biologii mám bohužel povinnou..vím, že při výběru školy jsem udělala chybu, protože do zdravotnictví mě to prostě moc neláká, teď to jen nějak zvládnout no..

lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 24.04.19 14:56

Na Velikonoce jsem si vypracovala otázky a pak si je o svaťáku jednou přečetla. Na víc jsem neměla sílu, protože jsem poslední týden před maturitou strávila doma s příušnicemi :pocitac:

debra.morgan
Echt Kelišová 9797 příspěvků 24.04.19 15:16

My vše důležité probrali během roku ve výuce. takže když už jsem měla potřebu se učit, tak z toho. vyhodit mobil a notas nebo cokoli co pouzivas ke komunikaci se světem a učit se. já mám ráda takový bloky. třeba 3 hodiny se intenzivně učit a pak hodku dělat něco jinýho. nebo si říct, že dokud nedojdu na stranu xy tak se od toho nehnu. ale chce to výdrž.

Jedna babička
Kelišová 5017 příspěvků 24.04.19 15:19

A zpracovane maturitni otazky uz urcite mas vid? Udelej si plan s cilem ze treba kazdy den si prectes od kazdeho predmetu vzdy jednu otazku.Ja se treba pred 5 lety ucila na statnice a moje mladsi dcera na maturitu na zdravotnim lyceu a obe jsme se ucily stylem cteni a podtrhavani dulezitych pasazi. Delej si pauzu a chod ven i kdybys mela treba jen obejit blok domu. My bastili jeste Bkomplex a popijeli bylinny caj od Gresika s nazvem Geniustea. A nezapomen ze i kvalitni spanek je dulezity pro celkovou koncentraci k uceni. Verim ze vse zvladnes.

alilauter
Kecalka 440 příspěvků 24.04.19 15:20

Mě pomáhalo před statnicema : 2 hodiny učit, půl hodiny spát nebo drimat. A znovu. Plus ja se musim při učení hýbat, chodit, mýt okna :P apod. To bylo před zkouškami uklizeno…

Meily
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 1 inzerát 24.04.19 15:23

Mě se nejlépe učilo s někým…kamarádka, partner, mamka. Měla jsem vypracovaná témata, ty jsem si párkrát přečetla - plus jsem je dvakrát přepisovala, tím se taky dost naučím, a prostě jsem jim o tom mluvila a mluvila…Když už jsem nevěděla, řekli mi nějakou nápovědu a chytla jsem se a mluvila dál..

Jedna babička
Kelišová 5017 příspěvků 24.04.19 15:23
@alilauter píše:
Mě pomáhalo před statnicema : 2 hodiny učit, půl hodiny spát nebo drimat. A znovu. Plus ja se musim při učení hýbat, chodit, mýt okna :P apod. To bylo před zkouškami uklizeno…
:lol: :lol: :lol: tohle fungovalo u me cele obdobi VS studia. V zivote jsem nemela tak vse srovnane a uklizene jako ve zkouskovem obdobi. :lol:
me57h
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 24.04.19 15:25
@Anonymní píše:
Kdy jste se začali učit na maturitu a jaké triky vám pomáhaly? Mám hrozný problém se soustředěností a s únavou, u učení nikdy moc dlouho nevydržím, i přesto, že ve škole jsem vždy měla dobré známky, dokážu se naučit na určitou písemku, protože mě to donutí, ale přijde mi, že na maturitu se prostě nedokážu naučit, je toho moc..nedokážu v učení hledat souvislosti, vždy jsem se všechno učila jako básničku slovo od slova..největší strach mám z biologie, která mi fakt nejde skoro vůbec a nevím, jak si učení usnadnit, abych o všem dokázala mluvit těch 15 minut..budu ráda za všechny rady a zkušenosti :)

Já teda maturitu nemám, ale letos mi ji dělá dcera. A tu jsem neviděla se učit snad nikdy. Myslím, že ona není zrovna ten případ, který by to zvládl napoprvé, ale obecně mohu prohlásit, že to nic není. Její úroveň a hodnota každý rok klesá, protože ji udělá každý tupec. Tak hlavu vzhůru a nepanikař! :hug:

PetraJ
Kelišová 6958 příspěvků 24.04.19 15:32
@me57h píše:
ale obecně mohu prohlásit, že to nic není. Její úroveň a hodnota každý rok klesá, protože ji udělá každý tupec. Tak hlavu vzhůru a nepanikař! :hug:

Tak proč ji nemáš ty, když ji udělá každej tupec?  :roll:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21464 příspěvků 24.04.19 15:38

Holka zlatá, tys ještě nezačala?
Vypracované otázky máš? Mě pomohlo to přepisovat a zvýrazňovat podstatné věci a vazby.
Pak ke konci sem si už jen četla, podtrhávala to důležité, aby se mi to vrylo do paměti, v bodech, říkala sem si sama pro sebe, že lepší vědět od každého pár vět a uhrát to na čtyřku, než půlku dobře a druhou půlku ani nestihnout :jazyk:

Bez kámošek, bez telefonu, ideálně z dosahu televize (v tý době net ještě nebyl tak všudypřítomnej a byl drahej jak pes, takže to sem řešit nemusela). Svaťák sem strávila na Boleváku (příměstský rybník), chytala bronz a četla si. Jednou za hodinu se proplavala a zase zpátky.

Jinak postupná příprava k matuře trvala vlastně celej čtvrťák…

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21464 příspěvků 24.04.19 15:39

@PetraJ Mehu ber s rezervou ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama