Učení na nočník s jednorázovými tréninkovými kalhotkami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 15:47
Učení na nočník s jednorázovými tréninkovými kalhotkami

Ahoj, je tu někdo kdo zvládl naučit dítě na nočník nebo wc-redukci- pomocí jednorázových kalhotek. Vzal pleny a dal jednorázové tréninkové kalhotky, pravidelně vysazoval… jak jste to praktikovali? Co v noci? Díky za postřehy.

Reakce:

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 31.08.18 15:56
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo kdo zvládl naučit dítě na nočník nebo wc-redukci- pomocí jednorázových kalhotek. Vzal pleny a dal jednorázové tréninkové kalhotky, pravidelně vysazoval… jak jste to praktikovali? Co v noci? Díky za postřehy.

Nejdřív začít přes den. Nasadit kalhotky a pravidelně vysazovat. Až si o čůrání i sám řekne a v noci bude plena suchá, zkusit nedat na noc. Ale dát do postele nepromokavou podložku. Syna jsem radši v noci, pokud se hodně napil, cca po 4 hodinách dala na záchod vyčůrat.

Příspěvek upraven 31.08.18 v 15:56

tininas
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 31.08.18 15:56
@Anonymní píše:

Ahoj,

kolik je dítěti?

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 31.08.18 15:57

Já měla pratelné kalhotky.

janca0101
Kecalka 246 příspěvků 31.08.18 15:58

U obou dcer jsem to udělala takto - několikrát přes den jsme sundali plenku a jenom tak jsem ji poslala sednout na nočník a počítala jsem do 10, pak jsem jí dala novou plenku, takto asi týden s tím, že jsem ji říkala, že až se ji bude chtít čůrat/kakat ať přijde, tak ze začátku nechodila, když začala, tak ze začátku moc nechtěla na nočník, ale pak jsem ji řekla, že to je stejné, jako předtím, když si chodívala sednout jenom tak, tak to teda tak neochotně zkusila a potom postupem pár týdnů se hlásila čím dál častěji, až do takové fáze, kdy to do plýny nepouštěla vůbec, tak jsme začali s těma jednorázovýma kalhotkama. Ze začátku ale odmítala chodit na nočník, když nic neměla v ruce, takže si našla oblíbené malé autíčko, které vždycky na nočníku zkoumala. Na noc jsme ještě dlouho dávali plinky, protože jak jsou malí tak nemají „vycvičené“ svěrače jako větší, časem se začala probouzet a volat, že se jí chce čůrat. A za cca půlrok zvládala i na WC, ze začátku měla strach, že spadne dolů, takže seděla na redukci a někdo ji musel držet za ruce a za nedlouho už i bez redukce.

Musíte najít způsob co na ní platí a hlavně být u toho v klidu, neřvat apod.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 16:02

@tininas jsou mu 2roky. Kdyz vysadim na nocnik, vzdy neco vycura, ale temer pokazde ma plenu stejne teochu mokrou, pokud zapomenu posadit sam si nerekne. Zeptam se a vzdy rekne ne. Rano po spani ma plenku uplne plnou, ale kdyz ho hned posadim, stejne neco vycura. Kakani na nocnik vubec a nikdy. Kdyz byl bez pleny-obcural co mohl a dokonce se i vykakal. Ted se mi to spise zhorsilo, kaka zasadne venku. Tak si rikam ze ty treninkove kalhotky by treba pomohli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 16:02

@Russet jako save pratelné? Zachytily ucurnuti nebo i trochu vice?

tininas
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 31.08.18 16:15
@Anonymní píše:
@tininas jsou mu 2roky. Kdyz vysadim na nocnik, vzdy neco vycura, ale temer pokazde ma plenu stejne teochu mokrou, pokud zapomenu posadit sam si nerekne. Zeptam se a vzdy rekne ne. Rano po spani ma plenku uplne plnou, ale kdyz ho hned posadim, stejne neco vycura. Kakani na nocnik vubec a nikdy. Kdyz byl bez pleny-obcural co mohl a dokonce se i vykakal. Ted se mi to spise zhorsilo, kaka zasadne venku. Tak si rikam ze ty treninkove kalhotky by treba pomohli.

Ahoj,

myslím si, že na to není zatím připravený.

Už si to v té hlavičce pomaličku srovnává, ale ještě neví, že „kakání + čurání = nočník/záchod“.

Pokud ho nepotřebuješ dát do školky, případně nemáš jiný důvod, tak mu dej volnost - aspoň těch 6 měsíců.

Věřím, že to zvládne a překvapí. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 16:26

@tininas netlacim na nej, nehubuju, okomentuju, ze to neni dobre, zeptam se kam to patri a reknu ze jsem z toho smutna. Snad se zadari. Ale zkousime, tak to chci podporit tema kalhotkama, at vi, ze je mokry.

tininas
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 31.08.18 16:38
@Anonymní píše:
@tininas netlacim na nej, nehubuju, okomentuju, ze to neni dobre, zeptam se kam to patri a reknu ze jsem z toho smutna. Snad se zadari. Ale zkousime, tak to chci podporit tema kalhotkama, at vi, ze je mokry.

Určitě. Tím nic nezkazíš, ba naopak.

catchthem
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 31.08.18 17:02

Počkala jsem do dvou a půl roku, odhodlala se a vzala plenu nadobro, vysvětlila první den a pak to šlo jak po másle. Během týdne bez pleny i na noc a kakani trvalo asi měsíc. Já si radši počkala, takže taky se přikláním k tomu počkat, protože podle mě zbytečná práce a nervy když to potom jde fakt dobře.

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 31.08.18 17:20
@Anonymní píše:
@Russet jako save pratelné? Zachytily ucurnuti nebo i trochu vice?

Jen učůrnutí. Dávala jsem ještě vkládačku, ale jen ze začátku.

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 31.08.18 17:38

Moje osobní zkušenost je, že čím důkladněji je dítě v suchu, tím rychleji chápe. Prvního syna jsem naučila tak, že jsem ho prebalovala cca co půl hodiny. Bylo léto, chodil jen v plence a tričku. Měla jsem látkovky, takže jsem nasadila obyč čtverce a flisove kalhotky na sucháč, počůrana čtvercová plenka je jednoznačně poznat i po hmatu, člověk nespekuluje jako u jednorázovky, jestli je tam trochu cvrknuto. Dva dny jsem takto vysazovala, držela dítě v suchu a po těch dvou dnech už měl tu plenku většinou suchou, vyčůral se do nočníku a mohla jsem začít prodlužovat intervaly, posléze nastoupila metoda holý zadek, ale to už vydržel hodinu až hodinu a půl suchý a nosil si sám nočník, když potřeboval.
Jinak ptát se batolete a očekávat odpověď ano maminko, chce se mi čůrat, mi přijde zcela scestné. V tomhle věku se jim nikdy nechce. ;)
Záleží na tom, jak moc jsi pohodlná. Mně celý ten proces nevadil, i když dítě nebylo stoprocentní, tak mě těšilo, že nemá zadek imrvere naložený v počurane plence. Někdo na to nemá trpělivost, tak víceméně počká, až dítěti ta plina odpadne sama, často je to že dne na den, ale většinou později než odplenkovavane cíleně.

Fonty
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 01.09.18 05:58
@Anonymní píše:

Já jsem před týdnem vzala plenky synovi rok a půl… pouze na doma… pochopil během tří dnů a doma chodí čůrat a kakat na nočník… plenu má na ven a spaní…s jeho bráchou jsem to praktikovala stejně… když pak měl suchou plenu přes spaní tak jsem vzala i tu.. žádný kalhotky a další jsme neměli… prostě vydržet těch pár dní co bude pocurana podlaha a na postelích jsou nepromokava prostěradla :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 08:13

Prosím, aby prispivali jen ti, co MAJÍ zkušenost s tréninkovymi kalhotkami. Je tu spousta jinych diskuzi o odplenkovani napr.zpusobem vzit plenu a nechat dite at si poradi. Verte, cetla jsem je snad vsechny. Zde je to o treninkovych kalhotkach :) . A pro pripadne urazene reakce-neurazejte se prosim, proste je to tak. Diky :jazyk:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >