Učení s dětmi během nouzového stavu

2550
25.3.20 23:41

Učení s dětmi během nouzového stavu

Zakládám diskuzi k učení s dětmi teď během nouzového stavu jako způsob, jak si ulevit od toho stresu pro všechny zúčastněné. Za mě - už mi to leze na nervy a mám pocit, že řada učitelů na naší ZŠ to hodila komplet na nás rodiče. Někteří učitelé jsou v pohodě a snaží se o zpětnou vazbu, chtějí zasílat vypracované úkoly, ale jiní jsou vysloveně drzí a po oslovení „milí rodiče“ klidně napíšou, že nám posílají další „prácičku“. Už mám toho dost. Do pytle, já nejsem učitel, abych dětem vysvětlovala novou látku ve fyzice a s tím mladším se odmítám učit básničky a dokonce i hudebku, když se jasně řeklo, že se učitelé mají soustředit na profilové předměty a rodiče nezatěžovat. Jsem pracující člověk, mám home office a hromadu práce a místo toho si hraju na učitelku a celé dopoledne vysvětluju kvanta nové látky, kterou už si dávno nepamatuji. Pro většinu učitelů je to práce na chvilku, zadají rozsah stran od do, cvičení, dají nám rodičům pokyn „naučte je“ a papa lala, nezajímají se už o výsledek nebo pochopení. Hlavně za každou cenu probrat úplně všechno. Doporučení MŠMT ignorují. Skype u nás nevyužívá nikdo. Taky vás to štve?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
26.3.20 01:14

Stěžuj si ředitelce. Já to udělala, zatím pomohlo. Dala jsem ji dost najevo jak nemá kontrolu nad svými zaměstnanci a celý ten proces učení je o nervy. Napsala jsem jí, že počítám s tím, že naše dcera, která měla dosud mimořádně dobrý prospěch na výběrové ZŠ si ročník klidně zopakuje, když nemají rozum a plán. Že už v té šaškarne nebudu pokračovat, dokud nedají reálná zadání. Že jsem si prošla všechny sešity a učebnice a za celou dobu docházky od aktuálního školního roku nevyvinuly učitelky tolik snahy jak za poslední dny. Navrhla jsem nějaká reálná řešení. Určitě jsem nebyla sama, poněvadž už se na škole řeší opatření. Takže se braňte. Čím více vás s řešením situace bude, tím více musí ředitelka reagovat. Bohužel budete muset vystoupit z anonymního davu. Taky ještě čekám, kdy a jak se nám to vrátí. Ano, na ty „další prácičky“ jsem taky byla značně zatížená. Tohleto arogantní vyjadřování, prihazovani a prilevani do ohně mě skutečně donutilo jednat. Takže teď vyčkáváme s jakou PC gramotností se paní učitelky vytasí. Jestli taky studovaly o víkendu, když nám byly na víkend rádoby roztomile narizeny nekonečné diktáty z vyjmenovaných slov.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 01:23

Rovněž jsem ředitelce napsala, že za těchto okolností je pro nás mnohem důležitější si udržet práci, než řešit nesmyslná zadání jakou pastelkou po součtu čísel bude dcera vybarovat výsledky v matematice. To jsem ji napsala rovnou, že tahleta nepromyslena zadání křížem krážem určitě plnit dcera nebude. Na HV nereaguji vůbec. Pouze stěžejní předměty a reálná zadání, včetně reálného plnění. Učitelky rovněž žádná zpětná vazba. Tak jsem se paní ředitelky ptala, jaký to má vlastně smysl. Moc neměla co dodat. Evidentně nám chtěla ukázat jaké jsou paní učitelky chudinky a jak těžký chleba mají. Nicméně to je to vizitka více škol. Jen se tedy nepočítalo s tím, že se o nich začne mluvit a místo úcty si vyslouží pravý opak.

• Nahlásit
  • Citovat
10244
26.3.20 05:54

Ne, tohle neresim. Ucitele (ale uz 8 trida) komunikuji primo s detmi.
Prekvapil me anglictinar. Co druhy den ma online hodiny s detmi (ze strany deti je to dobrovolne - pocet postupne narusta).
Holky, i pro ty ucitelky je to neco noveho, co neznaji a teprve hledaji cestu. Osobne bych byla pro restart skolniho roku a v zari zpet do soucasnych trid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 06:12

U nas ucitelka poslala zatim jen 1 email se sdelenim ze deti maji delat ucebnice do str. X pracovni sesity do strany Y. Hotovo. Za 14 dnu 2 minuty prace. Mam nekolik semestru na pedaku, trosicku se chytam. VS v prirodnich vedach. Ale co maji delat deti, kdyz potrebuji pomoc od rodicu a ti jim nedovedou pomoct… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
19507
26.3.20 06:15

Neresim, ucitelka je normalni. Sama ma skolni deti.
@cecetka Opakovat rocnik, hlavne u tech mensich, je blbost. Uz takhke se mi dite ve skole nudi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11846
26.3.20 06:31

Ja mam deti mladsi, ale tuhle nekdo sdilel takovy „otevreny dopis“ od reditele (v anglictine, takze zdroj nekde USA/UK nebo jina anglicky mluvici zeme) a ten tam psal neco podobneho, jak rika @cecetka - vetsina ucitelu taky nema paru, co dela, snazi se, ale metodika na tohle neni zadna. Misto konfliktniho staveni se proti sobe jim dejte zpetnou vazbu (slusne). Pokud na to nebudou reagovat, stanovte si priority a co nepujde, to nepujde. Svagrova ma doma home office a 3 deti skolniho veku, nejstarsi uz je pomerne samostatna ale dve mladsi potrebuji hodne pomahat, nemuze delat praci za 3 lidi ani to po ni nemuze nikdo chtit. Chce to trochu spoluprace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
26.3.20 06:48

Ja jsem nekdy taky celkem nastvana na objem uciva a zpusob sdeleni. Ale mame teda i ukoly z vytvarky a obcanky. Cekam uz jen na telocvik…za zadkem mam rvouci 1,5 rok stare dite. Manzel v praci 1 2hodin denne. Jsme sesta trida a celkem se obavam, jak to dame. Nejsem moc vysvetlovaci typ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6299
26.3.20 06:53

U nás bohužel to samé. Jednou týdně dorazí instrukce typu čj str. 54,cv.3,4… Matematika str. 68 cv. 4,5. Jako za takovouhle ‚práci‘ bych ty učitelky hnala. Některé to očividně berou jako dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026
26.3.20 06:55

Taky shanim telocvikare:-) Jinak nás syn má i treninky sebeobrany od trenera natocene a to mi prijde fajn, uceni mame do té a té strany a jelikoz jsme zvykli na ukol kazdy den stejnym zpusobem, tak mi to ani neprijde, ucime se pul az hodinu denne, ale je to prvni trida.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9788
26.3.20 07:03

Já si na přístup naší školy i paní učitelky osobně absolutně nemohu stěžovat. Syn, čtvrtá třída. Každý den mají hodinu před Skype, střídají vlastivědu, přírodovědu, dnes čeština…paní učitelka jim pouští prezentace, vysvětluje. Jinak jedeme přes Bakaláře, každý den dle rozvrhu posílá zápisy, cvičení, online tipy, pracovní listy atd. Když něčemu nerozumíme, nebo je třeba doplnit, je k dispozici na mailu nebo přes Skype prakticky non stop. Jen výchovy poslala najednou do konce měsíce, za což jsem ráda…a soustředí se na stěžejní předměty. To stejné angličtina, kde je jiná učitelka, ale funguje podobně, včetně Skype. Já zasahuji minimálně, syn to víceméně zvládá sám. Úkolů je přiměřeně, během dopoledne to zvládá vše včetně Skype hodiny. Takže za mě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19507
26.3.20 07:05
@karkarka píše:
U nás bohužel to samé. Jednou týdně dorazí instrukce typu čj str. 54,cv.3,4… Matematika str. 68 cv. 4,5. Jako za takovouhle ‚práci‘ bych ty učitelky hnala. Některé to očividně berou jako dovolenou.

Kolikátá třída a jak by sis to teda představovala jinak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 07:08

Souhlasím s Vašimi argumenty, učitelka by si neměla usnadňovat práci, neměla by edukovat rodiče, ale cílit přímo na děti. Podat zadání tak, aby ho zvládly samy. Bohužel se tak často neděje. Nicméně je třeba se zamyslet také nad tím, že dnešní děti se už neumí učit. Cca druhá třída by už měla být schopna vypracovat jednoduchý úkol zcela samostatně po přečtení zadání. A kolik dětí je toho schopno? Mnohdy tohoe nezvládnou ani žáci druhého stupně, což už je vyloženě ostuda! A druhá věc, je zcela přirozené, aby se rodič dítěti věnoval a učil se s ním. Když bylo nejhůře, tak se s námi rodiče učili, zkoušeli nás, pomáhali dovysvětlit, co nám nešlo. A taky měli oba práci a taky bylo dětí doma více. Děje se spoustu chyb, ale nejen na straně pedagogů, ale celkově. Teď se jen projevilo, co vše je v dnešní společnosti špatně a na čem se bude muset pracovat. Jo a nejsem pedagog!

• Nahlásit
  • Citovat
5248
26.3.20 07:22

Online výuku bych si taky představovala a pro své děti ráda uvítala. Nicméně se domnívám, že na ZŠ je bohužel kupa dětí, které tuto techniku doma nemají. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70745
26.3.20 07:34

@Hořec No, asi ne 100% vsichni, ale treba u nas tedy chytry telefon jo. Pred vanoci prislo ditko, ze je tam jeden posledni, co ho nema a jestli by mu mohl dat nas starsi vyrazeny. Pravda, muze byt problem s daty :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama