Učení - zapojuje se i manžel?

Anonymní
25.3.21 15:48

Učení , zapojuje se i manžel?

Jako pvní jsem napsala stránku, jak to u nás je, ale pak jsem si to rozmyslela, protože vím, že by mi někdo odpověděl, ž to má taky těžké a těžší tak to napíšu trochu jinak..
Pokud doma máte dvě děti dítě v první třídě a pak dítě, které neni jedničkář, a potřebuje sem tam pomoct, a je den, kdy to prostě nelze stihout, jak se k tomu postaví partner..
Několikrát se mi stalo, jsem měla čtení, skládání s prvnáčkem, a přišel náš kluk co je v 5 tř, berou nové učivo, a prostě nepochopil a nebo, se i počítač sem tam zasekne, a nebo jednou jsme byli u lékaře, prostě potřebuje pomoct dospělého, aby mu vysvětlil, co nechápe..
Manžel se tomu strašně diví.. Já jsem mu několikrát říkala, ty hned všeechno pochopíš??? Ted v práci zaučuje dva pracovníky na novou pozici v kanceláři a říkal, že na to má dva měsíce.. Tak jsem mu na to odpověděla, a to máš to stejné,, prostě nová věc, potřebuje vysvětlit,
Většinou to okomentuje, že ve velký, že má být samostaný, a nebo nadávky, proč to nemá, a to kuk třeba dvakrát přijde..
Musím, ale napsat, že manžel neni ten typ co by se o děti nezajímal, blbne s nima, i v domácnosti se zapojuje..
Kdybych nemusel s jedním jdu za starším, a le nemůžu se rozdvojit..
Jak to máte doma, jsou vaši muži se s dětmi učit, a nebo mají komentáře- vy jste na ošetřovném, ale co z toho, já jsem si to nevybrala dobrovolně a neni to o mě
Jenom napíšu, aby si někdo nemyslel, že manžel je chudák sotva přijde z práce, že musí zasednout k učebnicím, malžel byl osloven tak 3 krát za celou dobu, vždy se díval jenom na televizi, a přitom je to záležitost na 20 min

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68450
25.3.21 16:01

Exmanzel, jo, Ale víceméně na základě me výslovně konkrétní žádosti. Víceméně bez keců. Ale vlastní iniciativu moc neprojevuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
25.3.21 16:03

Mam prvňáčka a manzel se chce účastnit online výuky sám a málokdy mě k tomu pustí. Mám pocit, že si myslí, že to umí líp než já, že syn z něho má respekt. Ale je na něj hrozně přísný, to se mi moc nelíbí. Jinak pokud je to možné, tak určitě bych brala jako samozřejmost, že každý z partnerů bude mít dohled nad jedním dítětem, pokud ještě nejsou samoobslužni. Nevím, čemu se partner tak hrozně divi, přece se nemůžeš rozpůlit. A prvnak rozhodně potřebuje stoprocentní dozor a pomoc při výuce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52900
25.3.21 16:12

Zapojuje se do všeho a nejen do učení, když je doma.
Do včera se zapojoval. Dnes mu začal pracovní turnus. Takže bude od rána do večera v práci nebo pak před noční bude dýl spát. A za čtyři dny bude mít zase několik dní volno. Takže se automaticky zapojí. Tak se to průběžně střídá. My máme vždy dva režimy. Sami doma a taťka doma. Teď má delší dobu krátký turnus. Mívá i 15 dní práce úplně pryč a 15 dní volno. Ale jsem zvyklá, že mám běžně větší skupinu dětí. Takže se obejdeme i bez něj. Zvládnu je koordinovat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98232
25.3.21 16:16

Za mnou přijde občas i velký syn, teď ve tretaku na SŠ, chlap občas když je doma tak hlídá tu prvostupňovou při distanční výuce. Bez komentářů, taky jsme to kdysi neuměli, učený z nebe nespadl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10906
25.3.21 16:18

Nezapojuje protože si už houby pamatuje a dopadlo by to bledě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 16:21

Prosím zachovat anonym. Máme to úplně stejně jako u vás. Manžel na učení není, to i děti (1. a 2. stupeň) jsou chytřejší než on, tak se s nimi učím jenom já a opravdu bych se potřebovala někdy rozpůlit.

• Citovat
  • Nahlásit
52900
25.3.21 16:25

Ať muži nekřivdím, tak se zapojí i pryč v práci. Ale to mu děti přes Skype čtou, když příjde po práci a vždycky ho tím uspí. Takže si dělají pořadník, kdo bude číst první, druhý nebo třetí. Protože je jasné, že třetí taťku definitivně uspal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
25.3.21 16:43

Manžel se zapojí pouze na mou výslovnou žádost. Děti jdou stejně s problémem prvně za mnou, za ním už ani moc chodit nechtějí. Domácí úkoly ignoruje také.
Naštěstí teda oba výuku zvládají víceméně samostatně, i když jsou 1. a 2. třída. Jinak bych se zbláznila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14696
25.3.21 16:45

U nás se manžel zapojuje v pohodě. Máme děti ve čtvrté a osmé třídě. S mladším musíme dělat úkoly. Má dyslexii a potřebuje dohled a konzultaci. Většinou vše ví, jen se ujišťuje, že je to správně. Raději teda dělá úkoly se mnou, s tátou je to přísnější :mrgreen: Ale trénují spolu násobilku nebo opakují dějepis či zeměpis. Se starší zase dělá chemii a fyziku, já jí pomáhám s matikou a všemi jazyky. Ale ona je hodně samostatná, naši pomoc potřebuje sporadicky. Musím říct, že jsem hodně ráda, že nás tahle doba zastihla v už zaběhnutém školním procesu. Pro prvňáčky a druháčky to musí být příšerně těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5307
25.3.21 16:51

Máme to rozdělené. Já řeším a vysvětluji co je blízké mně a manžel co jemu. Zatím je dcera ve 4.tride, tak to vychází tak půl na půl. Manžel to dělá rád a já taky. Je to naše dítě a jeho budoucnost. Všichni společně pak dovzdelavame 4 letou, co pošlou ze školky. Je to jistý druh odreagování a rodina je alespoň hodinu pospolu. Mladší ani neví, že se učí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12899
25.3.21 16:58

Jo v pohode. Zadny uceny z nebe nespadnul. Nam nevadi opakovat, nevadi ani chyby. Vadi nam nesoustredenost, lajdactvi.. a to proste jako rodic poznas. Takze jo dite i student potrebuje obcas pomoc. Ani jeden na tom nevidime nic spatnyho. Nicmene prvni na rane jsem vzdy ja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
25.3.21 17:02

My to máme rozdělené: já humanitní a přírodovědné obory + angličtina, manžel technické + němčina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5307
25.3.21 17:09

Manžel to tedy hodnotí zvláštni optikou. Jako jeho to nějak obtěžuje, nebo co? V páté třídě na to má syn plné právo se takto ještě ptát, zato manžel reaguje, jako by ani nebyl rodič. Svym děti budu ráda radit, dokud o to budou stát a já budu vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17691
25.3.21 17:18

U nas byla potreba jen matika a kodovani, ani v jednom manzel nemuze slouzit, ani kdyby chtel :mrgreen: to je ciste ohledne vysvetlovani, jinak kdyz nam zavreli skolu, tak k tomu patrilo i kopani do zadele prostredniho, nez chytil ten rytmus domaci vyuku, no a to my jde taky jednoznacne lepe. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat