Účet u banky na jméno dítěte - exekuce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 10:33
Ucet u banky na jmeno ditete - exekuce

Moje zmama ma dluhy, kvuli neplaceni popelnic ma i exekuci jeji dcera (16 let). Znama si na jeji ucet u banky podilala penize v nadeji, ze na detsky ucet nemuzou. I kdyz ten ucet je jeji nezletile dvery (dluhy jdou dcery) tak exekutor muze nezletile ucet odstavit? Dekuji za odpoved

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 10.06.19 10:41

Známá je debil, který ničí svoje dítě. Jenom kretén zadluží svoje děti. Až si tvoje dcera bude chtít vydělávat, tak bude muset spácet tvoje dluhy. Teda, dcera tvé známé.

Ať zajde do dluhové poradny, nechá si napsat insolvenci, přežije oněch pár let v insolvenci a mezi tím se naučí hospodařit a fungovat s penězi. A především si nepůjčovat.

Projdi tenhle web, zajdi se poradit a především to řeš, ať minimalizuješ dopady svých špatných rozhodnutí na svoje děti. Vykašli se na stud a ostudu a řeš to. Tedy tvoje známá. V oněch spolehlivých dluhových poradnách na dlužníky nejsou protivní, hledají cesty jak z toho ven.

https://www.jakprezitdluhy.cz/titulni-stranka

smurfka
Vesmírná mluvilka 31661 příspěvků 10.06.19 10:43

Mám dojem že zatím se dá podat exekuci na nezletilého - takže by tedy obstavili i účet nezletíilého..až ted se dělá nový zákon ( nebo už je schválený? ) že dluhy nezletilých přechází na rodiče..

Jinak nad tebou ( tvojí známou ) :poblion:

Lalelale
Kelišová 5296 příspěvků 10.06.19 11:18

@smurfka ten zákon ještě není, bohužel. Dluhy a exekuce u 16tiletych děti, to je opravdu humus postavený na hlavu.

terynka006
Závislačka 3608 příspěvků 10.06.19 11:27

Nechápu jak někdo může zadluzit svoje dítě. Když mi bylo 19 zazvonil u nás exekutor že musím zaplatit naštěstí „jen“ 7000. Pak se zjistilo že rodiče zapomněli dva roky v době kdy jsem byla nezletilá zaplatit za mě komunální odpad 8o naštěstí měli alespoň tolik rozumu že ten dluh zaplatili :roll: chudák holka a mámu proplesknout. Už aby začal platit ten zákon naprosto souhlasím že zodpovědnost za dluhy nezletilých má mít jejich zákonný zástupce :pankac: chudáci děti který sotva dospeji mají exekuce :pocitac:

rokris
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 11:38

To se najdou i takoví rodiče, kteří čekají na plnoletost dítěte, a pak si na něj naberou půjčky. Děje se úplně všechno. :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 12:18

Máma mého manžela za něj odpad neplatila vůbec. Musím říct, že to bylo nehezke překvapení, když to zjistil, na začátku našeho společného života. Do té doby měl trvalé bydliště na úřadě. Anonym prosím nechat.

debra.morgan
Echt Kelišová 9722 příspěvků 10.06.19 12:58
@rokris píše:
To se najdou i takoví rodiče, kteří čekají na plnoletost dítěte, a pak si na něj naberou půjčky. Děje se úplně všechno. :?

To nejsou rodiče a kdybych napsala co jsou, dostala bych ban :pocitac: :cert:

smurfka
Vesmírná mluvilka 31661 příspěvků 10.06.19 13:02
@Lalelale píše:
@smurfka ten zákon ještě není, bohužel. Dluhy a exekuce u 16tiletych děti, to je opravdu humus postavený na hlavu.

ale tak bude..nejsou proti němu námitky, takže snad už je ve schvalovacím režimu..
pak se chudák matinka bude divit.. :mrgreen:

Anneettee
Stálice 75 příspěvků 16.06.19 12:04

Ano je možné odstavit účet exekucí i dětský. V případě že je exekuce přímo na dítě. Nejčastější jsou nezaplacene pokuty za mhd a právě ty popelnice. Čí účet by asi odstavili kdyz je na to dítě? Je to v pořádku a normální věc. Je to teda ale hnusné ze popelnice za dceru nezaplati a ta v 18 bude muset platit dluhy co nasekala matka. Do 18 ma stále na ní výživovaci povinnost. V 16 může jit na brigádu a zaplatit si to sama ale vi o tom? Ze ma exekuci na popelnice?

Monchichik
Echt Kelišová 9385 příspěvků 16.06.19 12:07

Doteď se mi nepodařilo pochopit, proč za ty dluhy nejsou zodpovědní rodiče, kteří jsou zákonnými zástupci. Jak má dítě platit popelnice? Copak je od narození výdělečně činné nebo co?

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 16.06.19 12:12
@Monchichik píše:
Doteď se mi nepodařilo pochopit, proč za ty dluhy nejsou zodpovědní rodiče, kteří jsou zákonnými zástupci. Jak má dítě platit popelnice? Copak je od narození výdělečně činné nebo co?

Protože ČSSD - tam žádnou logiku nehledej.

Ba-stet
Závislačka 2771 příspěvků 16.06.19 12:24
@Monchichik píše:
Doteď se mi nepodařilo pochopit, proč za ty dluhy nejsou zodpovědní rodiče, kteří jsou zákonnými zástupci. Jak má dítě platit popelnice? Copak je od narození výdělečně činné nebo co?

Protože neznalost neomlouvá a takový kojenec se stejně celý den valí doma a má tedy dost času pozjišťovat si, co a jak :mrgreen: :mrgreen: Ale ne, bez legrace, je to na budku. A „známá“, která si ulívá peníze k dceři, to je něco šíleného…

Váš příspěvek
Reklama