Jak vyplnit OČR a výkaz péče o dítě

Anonymní
8.5.20 19:42

Účetní co vyplňuje OČR a výkaz péče o dítě

Ahoj, je tady prosím účetní, která ví,( a už to dělala ),jak správně vyplnit výkaz péče o dítě v souvislosti s uzavřením škol?
Jde mi o to že pokud já jako zaměstnanec vyplním, že jsem o dítě pečovala sama a celý měsíc, co vyplňuje zaměstnavatel na druhém papíře - jestli měl zaměstnanec naplánované směny? Četla jsem dnes, že někdo dostala zaplaceno jen za 4 dny protože mu zaměstnavatel vypsal, že měl naplánované směny jen na 4 dny v měsíci :zed:
Jsem z toho jelen

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2077
8.5.20 20:41

Ano, je to pravda. Zaměstnavatel vyplňuje do tiskopisu naplánované směny a směny, které zaměstnanec odpracoval. Stačí se jen podívat na CSSZ a tiskopisy pro zaměstnavatele :-)). Pokud nemusíš do práce, tak není důvod platit OČR. Edit - samozřejmě myslím DPČ aj. kdy mají 2-3 smeny v měsíci, ne HPP.

Příspěvek upraven 08.05.20 v 23:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
8.5.20 20:46

Očr se neplatí za pracovní dny, ale za všechny kalendářní dny, kdy jsi pečovala (musíš mít ale ve dnech pečování alespoň jeden den, na který byla naplánovaná směna).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11794
8.5.20 20:56

Takže když se normálně pracuje pondělí - pátek, tak co se zaškrtává?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.20 21:02
@EvieK píše:
Ano, je to pravda. Zaměstnavatel vyplňuje do tiskopisu naplánované směny a směny, které zaměstnanec odpracoval. Stačí se jen podívat na CSSZ a tiskopisy pro zaměstnavatele :-)). Pokud nemusíš do práce, tak není důvod platit OČR.
@Livlin píše:
Očr se neplatí za pracovní dny, ale za všechny kalendářní dny, kdy jsi pečovala (musíš mít ale ve dnech pečování alespoň jeden den, na který byla naplánovaná směna).

NO a to je to, co je na prd.
Já bych měla jít do práce normálně po-pá, ale jelikož vedoucí ví, že jsem na OČR, tak mi tím pádem směny neplánuje, takže nedostanu ani korunu? :roll: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.20 21:05
@Sára 1 píše:

Já jsem vyškrtala celý měsíc a to co mi vyškrtá vedoucí, je ve hvězdách.
Ještě nemám OČR za březen, a teď se děsím toho jestli mi vůbec něco přijde za duben, když jsem celý duben doma

• Citovat
  • Nahlásit
11794
8.5.20 21:08
@Anonymní píše:
Já jsem vyškrtala celý měsíc a to co mi vyškrtá vedoucí, je ve hvězdách.
Ještě nemám OČR za březen, a teď se děsím toho jestli mi vůbec něco přijde za duben, když jsem celý duben doma

Mně za březen přišlo opravdu strašně málo. Děsím se, co bude teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.20 21:11
@Sára 1 píše:
Mně za březen přišlo opravdu strašně málo. Děsím se, co bude teď.

A za jaké období ti to přišlo? Na účtu vždycky píšou…např. ošetřovné od 12.3. 2020- 16.3.2020.
Máš to taky tak?

• Citovat
  • Nahlásit
1855
8.5.20 21:19
@Sára 1 píše:

Pokud pečuješ celý měsíc, tak buď vyškrtáš všechny dny nebo zaškrtneš kolonku celý měsíc.
Zeptej se v práci, co ti zaškrtají oni. Ale měli by takové směny, které by si bývala měla mít, kdyby očr nenastalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.20 21:27
@Livlin píše:
Pokud pečuješ celý měsíc, tak buď vyškrtáš všechny dny nebo zaškrtneš kolonku celý měsíc.
Zeptej se v práci, co ti zaškrtají oni. Ale měli by takové směny, které by si bývala měla mít, kdyby očr nenastalo.

V tom případě nechápu, proč se říká, že se OČR vyplácí za kalendářní dny, když se to ve finále musí vyplňovat takto. Ano zaškrtala jsem celý měsíc duben a pochybuji, že mi zaškrtali oni víkendy :zed: Je postavené na hlavu

• Citovat
  • Nahlásit
1362
8.5.20 22:03
@Sára 1 píše:
Mně za březen přišlo opravdu strašně málo. Děsím se, co bude teď.

Tak brezen byl za 60% a jeste nebyl cely ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11513
8.5.20 22:09
@Anonymní píše:
V tom případě nechápu, proč se říká, že se OČR vyplácí za kalendářní dny, když se to ve finále musí vyplňovat takto. Ano zaškrtala jsem celý měsíc duben a pochybuji, že mi zaškrtali oni víkendy :zed: Je postavené na hlavu

Ale oni nezaškrtávají víkendy, pokud jsi o víkendech neměla mít směny. Tam je podstatné, že oni jako zaměstnavatel potvrdí, že jsi směny mít měla, a že došlo k nějakým zameškaným (tzn. plánované směny se nerovnají těm odpracovaným - protože to bys OČR nepotřebovala). A pokud mezi těmi směnami jsou víkendy, tak je máš normálně zaplacené. Celé tohle vykazování má sloužit jen k tomu, aby se eliminovaly podvody, že si ženská, která má např. zkrácený úvazek a dělá pět dvanáctek v měsíci, těch pět dvanáctek odpracuje a na zbytek si vypíše OČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
8.5.20 22:41

Pokud osetrujes celý měsíc, tak ho dostanes cely zaplaceny. Vubec se nezatezuj tim, co tam účetní píše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6223
9.5.20 00:55
@zrcadlo píše:
Ale oni nezaškrtávají víkendy, pokud jsi o víkendech neměla mít směny. Tam je podstatné, že oni jako zaměstnavatel potvrdí, že jsi směny mít měla, a že došlo k nějakým zameškaným (tzn. plánované směny se nerovnají těm odpracovaným - protože to bys OČR nepotřebovala). A pokud mezi těmi směnami jsou víkendy, tak je máš normálně zaplacené. Celé tohle vykazování má sloužit jen k tomu, aby se eliminovaly podvody, že si ženská, která má např. zkrácený úvazek a dělá pět dvanáctek v měsíci, těch pět dvanáctek odpracuje a na zbytek si vypíše OČR.

Aha, ale v té druhé diskusi píše paní, že pracuje na půl úvazku, cca 7× 12 hodinová, směnaza měsíc. A ona v březnu odpracovala 3 směny, zbytek ne z důvodu OČR. No a dostala ošetřovné jen ta ty 4 dny, kdy měla mít směny, které ji tam vyplnil zaměstnavatel. Vzhledem k tomu, že pani bere za toho půl úvazku cca 18000 a nyní ji přišlo za 4 směny 1600 Kč, je to divné. Takže teoreticky, pokud byla doma celý duben a vyplní si celý měsíc OČR, zaměstnavatel ji tam vyplní těch 7 směn, co by normálně měla, tak dostane OCR za 7 dní, tedy cca 2800 Kč. Denní vyměřovací základ má prý cca 400. No a 2800 Kč není 60% z platu 18000 ani náhodou. Takže jak to teda je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6223
9.5.20 00:59
@EvieK píše:
Ano, je to pravda. Zaměstnavatel vyplňuje do tiskopisu naplánované směny a směny, které zaměstnanec odpracoval. Stačí se jen podívat na CSSZ a tiskopisy pro zaměstnavatele :-)). Pokud nemusíš do práce, tak není důvod platit OČR. Edit - samozřejmě myslím DPČ aj. kdy mají 2-3 smeny v měsíci, ne HPP.Příspěvek upraven 08.05.20 v 23:29

Někdo má HPP i na zkrácený úvazek, a klidně může mít méně směn v měsíci, pokud opravuje potřebný počet hodin… Viz můj příspěvek výše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat