Účetní, je to dobrá práce?

Anonymní
11.1.21 13:46

Účetní, je to dobrá práce?

Zdravím. Jsem po škole, mám jít na svůj první pohovor na pozici junior účetní. Já tohle vždy chtěla dělat, ve škole mě to bavilo a měla jsem z toho dobré známky, ale teď začínám couvat. Bojím se že něco pokazím a celkově jsem vystresovaná z toho pohovoru. Nevím, asi mám strach z neúspěchu, težko říct. Nevím jestli mi to stojí za ty stresy, třeba mě ani nevezmou a já plaším takhle dopředu. Na druhou stranu si říkám, že budu junior, tak mě někdo bude muset “hlídat”. Nevím, zajímaly by mě vaše zkušenosti v tomhle oboru a zda je to stresující práce, děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6147
11.1.21 13:48

Ano, je to stresujici prace. Ale junior ucetni asi ne. Tam se budes hlavne zapracovavat, ucit a zdokonalovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
11.1.21 13:50

Nikdy jsem nechtěla dělat účetní, i když mám vystudovanou obchodku, nechtěla jsem, bála jsem se, ale stejně to nakonec dělám. :mrgreen: Není to tak hrozný, dělám v malé firmě, kde se skoro všechny případy stále opakují, takže účtování je brnkačka. Naštěstí mě kolegyně kontroluje, a sem tam najde nějakou chybku, ale nic hrozného to není. Takže to zkus a uvidíš, odejít můžeš vždycky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
11.1.21 14:01

Určitě se neboj, vše tě naučí ;)
Z vlastni zkušenosti můžu řict, ze opravdu vím, jak se cítíš. Před 3 lety jsem hned po škole nastoupila taky jako junior účetní a takový nervy, jaky jsem měla :cert: první den jsem hned všechno zblbla, ale kolegyně naštěstí měly pochopeni :lol:
Neboj, nic zodpovedneho ti hned ze zacatku nedaji..a pokud ano, urcite po tobe budou veci kontrolovat.. postupem casu se zabehnes a pak uz je to vesmes “rutinni prace” ;) samozrejme i po 3 letech se porad ucim novym vecem a specifickym pripadum, ale vse se da zvladnout a doptat hlavni ucetni.
Preji hodne stesti :andel: ja tu praci miluju a jsem za ni vdecna :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
11.1.21 14:03

Jo a jeste jsem zapomnela dopsat, ze v ucetnictvi se vzdy prijde zpetne na chybu a da se vse opravit, preuctovat atp.. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18380
11.1.21 14:04

Mamka dělá účetní celý život, baví ji to, pokud nejsi jediná účetní ve firmě, vždy tě v podstatě někdo kontroluje, chyby se dají do určité doby opravit, musíš dodržovat termíny, ale není to špatné - běž na pohovor, ničeho se neboj a zkus to :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14725
11.1.21 14:19

Jako juniora tě nepustí k ničemu co by si mohla pokazit a určitě nad tebou bude bude další kontrola.. ale jinak je to hodně stresující práce, ja ji ale miluju, i když občas to bylo fakt peklo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 14:35

Dobře, děkuji všem, uklidnilo mě to :) :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 14:35

Po škole je to určitě fajn práce a jako junior bych se fakt nebála. Já už se ale po MD k uctarine vracet nechci. Bylo to fakt náročné, hlavně na čas. A to s dětmi nechci. Ale já byla hlavní účetní. Zajímalo by mě co máte vy ostatní na této práci tak rádi, když někdo napíše, že tu práci miluje. To milujete plánovat si život podle uzávěrek? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
6005
11.1.21 14:36

Neboj, ze začátku tě budou kontrolovat než se všechno naučíš. Prace je to stresujici, musíš si hodně věcí pamatovat, jsou různý termíny kdy práce prostě musí být hotová a je jedno, že už máš pro pracovní době. Ale mě to baví. Prace s čísly, vše musí sedět atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6005
11.1.21 14:39
@Anonymní píše:
Po škole je to určitě fajn práce a jako junior bych se fakt nebála. Já už se ale po MD k uctarine vracet nechci. Bylo to fakt náročné, hlavně na čas. A to s dětmi nechci. Ale já byla hlavní účetní. Zajímalo by mě co máte vy ostatní na této práci tak rádi, když někdo napíše, že tu práci miluje. To milujete plánovat si život podle uzávěrek? :think:

Hele třeba v me první práci to bylo úplně šílený. Ale pak jsem byla v korporatu kde byla prostě uzávěrka 3 prac.den v měsíci, všichni to dodržovali a klapalo to perfektně. Do 5 jsme měli hotový DPH, co nebylo se dalo na dohady a zbytek měsíce byl relativně klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 14:46
@JancaS84 píše:
Hele třeba v me první práci to bylo úplně šílený. Ale pak jsem byla v korporatu kde byla prostě uzávěrka 3 prac.den v měsíci, všichni to dodržovali a klapalo to perfektně. Do 5 jsme měli hotový DPH, co nebylo se dalo na dohady a zbytek měsíce byl relativně klid.

Jo ono hodně záleží na firmě. Ta moje poslední byl velký korporat, spolupracovali jsme na uzaverkach s pobočkami po celé zeměkouli a to byl děs. Takže od rána až do večera, protože jsem musela počkat na schválení výsledků, to bylo kolem 18 a pak ještě dodělávky. Práce sama osobě je to fajn, ale to vedení a pravidla, která si stanovily byly děsná.

• Citovat
  • Nahlásit
16
11.1.21 15:11
@Anonymní píše:
Po škole je to určitě fajn práce a jako junior bych se fakt nebála. Já už se ale po MD k uctarine vracet nechci. Bylo to fakt náročné, hlavně na čas. A to s dětmi nechci. Ale já byla hlavní účetní. Zajímalo by mě co máte vy ostatní na této práci tak rádi, když někdo napíše, že tu práci miluje. To milujete plánovat si život podle uzávěrek? :think:

Tak asi zalezi kde tu ucetni delate a jake agende se venujete.. ja si teda zivot podle uzaverek neplanuji 8) pracuji ve velke firme, je nas tu 8 ucetnich a kazda delame svoji cast.. obcas se stane, ze nestiham, tak jdu jeden den o vikendu, ale to se stane tak 1× za dva mesice..
pokud samozrejme nekdo dela samostatnou ucetni, tak to uz je asi jina…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
11.1.21 15:21

Ahoj.. v účetnictví a daňovém poradenství se pohybují 10 let… Pracovala jsem jak v malé firmě, tak v korporaci… Jako junior asi budeš dělat pomocné účetní práce, hlavně se neboj… Účetnictví je super, je to oblast kde musíš být ve střehu a dobrá moderní účetní je dneska vzácnost… Ale chce to čas, podle mě začneš postupně od jednoduchých věci. Pokud jsi pečlivá, máš ráda pořádek a detaily tak si myslím, že tě to bude bavit… Ono se to samo vytříbi časem. Já po 5 letech pustila od financniho účetnictví, to je nuda a přešla k mzdovému s přesahem do personalistiky… Držím palce u pohovoru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
11.1.21 15:28

Junior je junior. Oni vědí, že jsi po škole ;)
Ať už tě vezmou kamkoli, poslouchej ušima a dělej si poznámky, když ti bude někdo něco vysvětlovat. To bude dobré :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat