Účetní na živnosťák

104
5.7.15 13:47

účetní na živnostťák

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte zkušenost s rekvalifikačními kurzy podvojného účetnictví. Řešily jste někdy situaci, kdy jste vystudovaly zcela odlišný obor a pak se nechaly rekvalifikovat či dokončily jiné nutné doplňkové studium a staly se z Vás samostatné účetní „na živnosťák“? Jaké kurzy jsou nutné? Stačí mít jen kurz podvojka či je nutný i nějaký kurz na daně? jak jste si sháněly klienty? Díky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4578
5.7.15 14:16

Na to, abys mohla pracovat na živnosťák potřebuješ 3 roky praxe, máš-li VŠ ekonomického směru, pokud ne, tak 5 let praxe. Rekvalifikační kurz z tebe účetní neudělá, ale určitě tě posune! Hledej kurz akreditovaný ministerstvem školství. Pak jsou při úřadu práce tzv. stáže či neplacené praxe ve firmách - teda nabídka nic moc, ale třeba budeš v místě, kde to někdo nabízet bude. Máš před sebou pořádný kus práce, ale cíl není nereálný. Držím palce.
Jinak ano, už se v životě rekvalifikuji po třetí. Po prvé se změnila „doba“, takže než jsem dokončila střední, můj obor takřka zanikl. Po druhé po té, co jsem se odstěhovala z hlavního města a můj druhý obor byl natoliko specifický, že je nemožné se mu věnovat kdekoli jinde a ne při péči o rodinu. Tak snad do třetice :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
5.7.15 14:22

LadyLala: Moc děkuji za příspěvek. Do rekvalifikačního kurzu jsem již přihlášená a chodím. Zaujalo mě, že lektor říkal, že už si rovnou máme shánět klienty, proto se ptám, jak to je. I mně přijde zvláštní mít klienty hned po kurzu. Jinak ještě mě napadá otázka, co se považuje za praxi v oboru a kdo to posuzuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
6.7.15 09:48

To je strašná škoda, že sem nikdo nepřispívá. Copak zaměstnání, podnikání a touha být soběstačná nejsou atraktivními tématy? :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
7.7.15 21:24

@Ketu Slyšela jsem, že si to prý můžeš napsat sama. Jakou to ovšem má mít formu, nevím. Pravděpodobně to bude nějaká kolonka v žádosti o živnosťák :nevim: Nediv se, že nikdo nepřispívá, není moc zájem, aby takových bylo více ;) To víš, konkurence :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
9.7.15 14:49

Já jsem před deseti lety dokládala diplom z VŠE, pracovní smlouvy, ze kterých bylo patrné že jsem byla zaměstnaná jako účetní a dále smlouvy s klienty, pro které jsem dělala účetnictví. Dokládala jsem to na živnostenském úřadu. ŽL mám skoro 20 let, ale tenkrát to byla živnost volná a mohl to dělat každý. Pak se ukázalo, že každý na to nemá a udělala se z toho vázaná živnost. Proto se musí doložit ta praxe (já jsem ji tedy dokládala zpětně). Ale nebyl to problém, měla jsem naděláno dost.

Doporučuji nechat se po rekvalifikačním kurzu zaměstnat jako účetní a postupně se vše naučit. Je to široké téma a souvisí s tím kopa dalších prací. A chce to praxi.

• Nahlásit
  • Citovat
104
14.7.15 20:08

@LadyLada - To máš asi recht :-). Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie