Účetnictví - názory, kurzy, samoučení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hamouzka
Povídálka 43 příspěvků 14.04.18 10:16
Účetnictví - názory, kurzy, samoučení

Zdravím! Jdu se poradit. Tchán mě láme, abych šla k němu do firmy o šesti zaměstnancích a dělala mu účetnictví. Je to hlavně proto, abych byla pánem svého času a mohla vyzvedávat děcka ze školy a učit se s nimi (první a třetí třída). Nestudovala jsem ekonomku, jsem v tomhle takřka nepolíbená (umím zaúčtovat faktury, pokladnu, banku). Koukala jsem na tyhle kurzy http://www.sluzbyapodnikani.cz/…ikacni-kurz/ a http://www.sluzbyapodnikani.cz/…ikacni-kurz/ . Zaujalo mě, že v květnu to jde intenzivně a trvá to měsíc. Nejsem z Prahy, takže by to doma byl intenzivní měsíc a museli zafungovat ostatní v domácnosti. Ale nejsem si jistá, jestli mě to připraví tak, abych mohla tu práci dělat a nebyly to jen vyhozené peníze, které bych mohla investovat do dětí. Nebo jak byste to na mém místě řešili? Koukala jsem i po knížkách pro samouky, ale spíš bych si vyslechla názory co a jak. Díky moc Rena

Reklama

Reakce:

SaraB
Povídálka 48 příspěvků 16.04.18 08:37

Přečti si několik knížek. Najdi si účetní z tvého okolí, ideálně s dobrou referencí a oslov jí s nabídkou, že ji zaplatíš na zaškolení a budeš ji třeba pomáhat.

SimonaD3
Nováček 10 příspěvků 16.04.18 08:46

Ahoj, pracuji 5 let jako pomocná účetní. Nedávno přišla známá s nabídkou, jestli jim (s. r.o.) nechci vést účetnictví. Jelikož jsem to měla v plánu po mateřské, začít dělat sama na sebe, tak jsem to vzala. Můj názor je, že je toho celkem hodně, vše sledovat a vše řešit, odpovědnost je celá na Tobě. ALE říkám si, že jakmile se do toho dostanu, snad to nebude tak náročné :-) nyní strávím hodně času s vyhledáváním a zjišťováním informací.

Hamouzka
Povídálka 43 příspěvků 18.04.18 10:32

Pořád mám dilema. Jestli se do toho pustit. Taky mám rozporuplný pocity s rekvalifikací.

SaraB
Povídálka 48 příspěvků 18.04.18 10:39
@Hamouzka píše:
Pořád mám dilema. Jestli se do toho pustit. Taky mám rozporuplný pocity s rekvalifikací.

Tohle se jen tak nerozhodne samo. Maximálně to vyšumí a ty furt nebudeš vědět, jestli jsi neudělala chybu.

Začni nějakým malým krokem, kterej bude vlastně nezávazný. Třeba si kup dvě knížky o účetnictví a přečti si je. Ať už to dopadne jakkoliv, budeš o něco chytřejší. :)

Ještě mě teď napadlo, že by ty kurzy mohly být i online a taky že jo, třeba https://www.e-kurz-ucetnictvi.cz/

Hamouzka
Povídálka 43 příspěvků 18.04.18 11:09

@SaraB Díky moc, to vypadá zajímavě.

Hamouzka
Povídálka 43 příspěvků 01.05.18 17:52

@SaraB Nakonec mi to nedalo a zeptala jsem se online na ten kurz, odpověď mě moc nepřesvědčila. Koukala jsem na knížky účetnictví od Štohla, přijdou mi celkem dobrý, máš s tím čistě náhodou zkušenost? Pořád váhám.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Marie Drahokoupilová: Kam se uchýlila diva, jíž se přezdívalo Sophia Loren?

Její krása ji předcházela, a tak není divu, že se jí přezdívalo česká Sophia... číst dále >

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama