Uchování odstříkaného mléka

1027
16.10.05 13:30

Uchování odstříkaného mléka

Milé maminky, mohu se vás zeptat jakým způsobem mrazíte mléko - myslíte, že se dá použít např. lahvička od dět. výživy? A jaké množství je optimální? Může se smíchat mléko z několika odstříkání - odstříkám, dám do ledničky a při dalším odstříkávání to přidat? Díky moc za radu
Bosorka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Rea
99
16.10.05 13:39

Ahoj,

já jsem mlíčko mrazila právě do skleniček od výživy. Až později jsem zjistila, že se to prý nemá, protože na tom skle údajně zůstanou některé důležité látky. Ale i na předporod.kurzu říkali, že do těch skleniček. Jinak je asi možnost do sáčků, pokud máš Avent, jinak nevím. V lednici může být mlíko 24hod., to znamená, že tam můžeš během těch 24hod. dolívat, potom šoupnout do mrazáku- kde vydrží až 3měsíce. Není dobrý dávat skleničky úplně plný, protože to zmrznutím nabyde. Množství asi záleží na tom, kolik dítko vypije, kolik toho budete potřebovat.

Rea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
16.10.05 14:13

Ahoj,

slejvat se snad mleko muze, ale o stejne teplote. Myslim, ze jsem to vycetla v prirucce o kojeni od vzp. Takze to delam tak, ze treba vecer zacnu odsavat, dam do lednicky, dopoledne zase neco odsaju, dam to taky do lednicky a odpoledne to sleju a dam do mrazaku, tak aby to v te lednicce nebylo pres 24 hodin od toho prvniho odsati. Mrazila jsem do pytlicku od aventu, ale ty uz se nedelaji :(, tak jsem nakonec prece jen zakoupila tez od aventu kalisky via. Jinak myslim, ze se da mrazit treba do kostek na led atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
16.10.05 15:34

Ahoj, ja zamrazovala v lahvickach, plny byly tak do 3/4 a dolivala sem. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
17.10.05 10:40

Ahoj,odstriekane mliecko sa moze zmiesavat ale tak ako to uz pisala mamina perdomnou v rovnakej teplote.Cize radsej odkladaj v chladnicke po malych mnozstvach a nakonec zlej vychladene vsetky spolu.V chladnicke sa moze skladovat do 24hod. a v mraznicke LEN MESIAC!Nie ako tu pisala ina mamina,ze 3mesiace.Pytala som sa na to aj pediatricky aj v detskych knizkach sa v:,–(e pisalo:v mraznicke skladovat mesiac. Ja som pouzivala sacky zn.Madela maju objem 140ml,20ks a stoja okolo 370,–Su dost drahe ale mam zaruku,ze bude mliecko bezpecne a hlavne hygienicky uskladnene.Su este aj take kelimky od Aventu Via 180ml,10ks za 420,– da sa tam skladovat aj trebarz detska potrava.Hmmm len zas ta cena :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.10.05 12:39

Ahoj, já jsem metodu odstříkávání a následného mražení používala velmi často (chodím do práce prakticky od narození dcery) a hodně jsem o tom přečetla, tak snad mé rady budou k něčemu i tobě. Vyčetla jsem, že se může míchat zmrazené s čerstvým, takže hned po odstříkání jsem zamrazila část a pak vrstvila další (myslím, že to bylo na stránkách Laktační ligy, ale nejsem si jistá, už je to delší dobu). Jak už někdo psal, neplnit až po okraj, takto plněná lahvička mi praskla. Používala jsem skleněné vyvařené kojenecké lahvičky (vyvařené jen když byla opravdu malá, tak do 3 měs., pak jsem jen vyplachovala horkou vodou), bylo to šikovné, protože pak jsem je rovnou dala z mrazáku do ohřívačky a manžel mohl krmit. V mrazáku vydrží mléko 3 měsíce, v lednici 24 hodin (ale skladovala jsem jej spíš míň a radši více mrazila). Katrin.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.10.05 18:39

Ahoj, mě ceny mrazících sáčků na tyto účely přímo urazily 8O :( . Koupila jsem obyčejné sáčky na mrazení (nejmenší velikost). Když mám mlíko odsáté, napíšu si na lepící štítek datum,kolik je to mililitrů, nalepím na roh sáčku. Pak naliju do rohu sáčku mlíko, udělám takový kornoutek , zagumičkuju a dám zmrazit. Pak přesně vím, které mléko je nejstarší a kolik toho je. A vyjde to asi nejlevněji. :lol: A co se týče skladování : všude jsem četla i slyšela - 3 měsíce mrazák, 24 hod. lednička. Hodně úspěchů při mrazení :D .

• Nahlásit
  • Citovat
243
24.10.05 18:52

Ahojky!

Možná ten jeden měsíc - tři měsíce - záleží na tom, na kolik stupňů máte mrazák :-D
A rozhodně jednou rozmražené už nemrazit, takže holt ukládat v nějakých šikovných porcích… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
24.10.05 20:18

Já uschovávám odsáté mlíčko stejně jako Madelen,dám mlíčko do mikroténového sáčku,zauzluju a dám ještě do jednoho,navrch nalepím štítek s datem a množstvím.
Původně jsem chtěla mléko skladovat ve Via pohárcích od Aventu,ale odradila mě vysoká cena :twisted:

Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama