Učí se děti o prázdninách? V kolik spát? Prohlídka v 15 letech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elenhorkova
Povídálka 27 příspěvků 25.07.19 01:29
Učí se děti o prázdninách? V kolik spát? Prohlídka v 15 letech?

Učí se vaše děti o prázdninách? U nás si opakují 3krat týdně, vždy půl hodiny - hodinu. A v kolik hodin chodí spát vaše děti? Naše (15, 13)nejpozději v 10.hodin, kdyby chodily spát později tak by jsi zvyklí a ve školním roce by zase brblaly. A poslední otázka, syn má 15 a máme jít k doktorce na prohlídku, ale on chce jít sám, al edoktorka ho samého nevezme. Byli jste tam s vašimi dětmi? Co jim dělaly?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Agusaguss
Stálice 85 příspěvků 25.07.19 01:33

Maj proboha prazdniny :oops:

darmadron
Povídálka 17 příspěvků 25.07.19 03:13

Myslim, ze ta hodinka uceni trikrat tydne by prospela hlavne tobe. Zopakuj si skladbu vety, i/y, shodu podmetu s prisudkem, interpunkci a sklonovani.

Alušáček
Závislačka 3957 příspěvků 25.07.19 05:57

Proč se učí o prázdninách :roll: Když bylo dceři 15let o prázdninách se neucila, spat chodila kdy chtěla, Na prohlídce jsme byly, co jí dělaly si nepamatuju, asi jako vždy, změřit, zvážit, zrak.

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 25.07.19 06:13

Dcera se učí ale jen protože minulý školní rok se učili vyjmenovamá slova a ještě s tím bojuje takže tak 3× týdně 10 minut. Napíšeme nebo si řekneme pár slov a nebýt tohohle tak by se o prázdniny neučila. Starší se v 16 neučí tam to není potřeba

jita22
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 25.07.19 06:36

Tak jdi se synem, pockej v cekarne a pak se vrat kdyby chtela upozornit na nejaky problem - to by snad mohlo jit?

jita22
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 25.07.19 06:37

A uceni nehrot, nepamatuju se, ze bych se o prazdninach ucila.

astoret
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 25.07.19 06:41

Proc nemuze v 15 sam na prohlidku? Ja byla, v 15 se mnou opravdu nikdo k doktorce nechodil, na preventivku.. To s nim pujdete dovnitr?
Spani, uceni zalezi na vas, jak to mate nastavene v rodine. U nas to tak nebylo, neco jsem si zopakovala pred koncem prazdnin, ucila se jen cizi jazyky, ale to jsem i chtela sama, bavily me jazyky a chtela jsem umet dobre. V necem plavou, ze se musi ucit? A spani v 10..ja to mela volnejsi, byly prazdniny.. Jasne chvili pak trvalo najet na skolni rezim, ale nic tragickeho. Muzes jim to zkracovat postupne ke konci prazdnin. Dala bych jim trochu vic prostoru, vzdyt kdy pak budou mit prazdniny po skole.. Nikdy.. At si to uziji.

Uživatel je onlineVeru1987
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 25.07.19 06:49

Já jsem asi přísná… Holky od manžela když u nás byli (8 a 12), chodili spát ve 21. Doma chodí spát 22-23, a k nám přijíždí a starší mívá kruhy pod očima… Já v tom pozdním spaní nevidím užít si prázdniny…,ale zase naše děti ještě nemají 15.
A co vím říkaly, že doma budu něco procvičovat do školy, v tom co plavali hlavně.

Příspěvek upraven 25.07.19 v 06:51

Russet
Neúnavná pisatelka 17993 příspěvků 25.07.19 06:50
@Elenhorkova píše:
Učí se vaše děti o prázdninách? U nás si opakují 3krat týdně, vždy půl hodiny - hodinu. A v kolik hodin chodí spát vaše děti? Naše (15, 13)nejpozději v 10.hodin, kdyby chodily spát později tak by jsi zvyklí a ve školním roce by zase brblaly. A poslední otázka, syn má 15 a máme jít k doktorce na prohlídku, ale on chce jít sám, al edoktorka ho samého nevezme. Byli jste tam s vašimi dětmi? Co jim dělaly?

Byla jsem dvojkařka a o prázdninách jsem si nikdy neopakovala. Týden před koncem prázdnin se sehnaly věci do školy, to byla jediná příprava. Samozřejmě jsem si četla a psala dopisy z tábora. Nebo pohledy.

Spaní bych neřešila, klidně o půlnoci. Zvlášť o dovolené, v kempu… Tak týden před bych upozornila, že se blíží škola, ať se zase vrací do módu do deseti večer. Ale já jsem byla celkem v pubertě spáč a nikdo mi to připomínat nemusel.

Uživatel je onlineTeSudička
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 25.07.19 06:57

Jezis bud normalni. Pamatuju, jak jsme jezdili na hory v lete, v zime a jezdila tam s nama ucitelka se synem. Chudak kazdy den psal diktaty a pocital a opakoval. Celkove asi 2hod denne. Vzdycky nam ho vsem bylo strasne lito :roll:

Kecalka 413 příspěvků 25.07.19 07:01

@Elenhorkova nech ty děti žít, opravdu si na to nezvyknou a jsou dost velký na to, aby si chodili spát až oni budou chtít. Mně kdyby někdo dřív zahnal do postele v 10, tak bych se stejně do půlnoci převalovala v posteli, protože jsem sova. A kluka k Dr pošli samotného, já chodila k doktorce sama, už před 15. A ani ve snu by mě nenapadlo, aby tam šla se mnou maminka, bylo by mi ještě víc trapně než normálně, když se musíte před někým cizím svléct. Ale pokud máš pochybnosti, není nic jednoduššího než si zavolat do ordinace a poptat se. Jo a dětí bych nutila do učení a nějakého řádu max. týden před začátkem školy.. ale učení o prázdninách není třeba, u nás na ZŠ byl vždycky první týden v září opakovací

llida
Kecalka 474 příspěvků 25.07.19 07:02

Ja myslim, ze trocha opakovani nikomu neublizi, jen se podivejte kolik lidi ani neumi spisovne psat… zcela urcite travi cas i na mobilu, tak proc ne pul hodky zkouknout neco do skoly… spani je individualni, obcas by v patnacti snad nevadilo jit spat dele, kdyz je videt a je treba program (opekani burtu apod… )

Kelsey
Hvězda diskuse 46602 příspěvků 25.07.19 07:05

Neuci se ted. Ctou si dobrovolne. V utery byly holky u nas pro zasobu v knihovne. Ale to si resi samy, ted je neorganizuji. Akorat jsem se zminila, ze musi vratit pujcene knihy a domu si donesly dalsi. To nepovazuji, ze je uceni. Vecerku vubec neresim. Proc? Kolikrat za tmy skaceme do bazenu. Venku je nadherne, voda vecer luxusni. Nevidim duvod, abych je brzo cpala do postele nebo do baraku. A venku jsme od snidane, ze ted se zije proste venku a doma se pouze prespava. Jdeme klidne v pulnoc nebo i pozdeji domu. Zatim se netoulaji vecer, ze mam mladsi deti. Behem dne chodi sami na hriste. Jeste pojedou znovu na prazdniny k nasim, taky jsem je zadala, at je nechaji, ze ted neresit vecerku.
At si uzivaji venku maximalne. Kdyz jsem si je o vikendu od nasich vyzvedavala, tak sama jsem se vecer zdrzela dlouho venku. Muj otec ma hodne vnoucat, tak udelal vic houpacek. Na jedne jsem se zdrzela, ze venku krasne a mi se do baraku nechtelo.
Prijde mi hrich, kdyz se ted brzo cpou domu.

Russet
Neúnavná pisatelka 17993 příspěvků 25.07.19 07:05
@llida píše:
Ja myslim, ze trocha opakovani nikomu neublizi, jen se podivejte kolik lidi ani neumi spisovne psat… zcela urcite travi cas i na mobilu, tak proc ne pul hodky zkouknout neco do skoly… spani je individualni, obcas by v patnacti snad nevadilo jit spat dele, kdyz je videt a je treba program (opekani burtu apod… )

Včetně tebe :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama