Učila jste své dítě ve školce?

604
22.5.17 12:02

Učila jste své dítě ve školce?

Holky msm možnost nastoupit do školky jako chůva pro čtyři dvouleté děti (jedno z nich moje).. Je to třída 25 děti. Mám tam ještě i předškoláka. Měla bych nastoupit od září. Musím se rozhodnout do zítra. Vaše rady, postřehy názory? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

253
22.5.17 12:04

Určitě bych to brala. Moje mamka učila ve školce bráchu a úplně v pohodě. Dokonce jí tam říkal paní učitelko, tak jako ostatní :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
22.5.17 12:06

Osobně ne, ale známá jo a říkala že je to pěkně na pytel. Že vlastní dítě logicky bereš jinak, ono k tobě taky nemá ten ‚respekt‘ atatd… Ale můžeš to mít jinak samozřejmě, nicméně já bych do toho nešla i kvůli tomu dítěti, ať se rozvíjí a nestojí ti za zadkem :nevim: Určitě je super učit třeba ve vedlejší třídě, jakože můžeš kdykoli řešit problém když je atd. a zároveň nejsi hned na očích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70121
22.5.17 12:06

@agulla U nás ve školce měla paní učitelka taky svoje 2 děti - no tam to tedy ani moc jinak nešlo, neb je to jednotřídka, ale říkala, že ji to vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8712
22.5.17 12:11

Známá takhle požádala o výměnu třídy, prý měla třeba strach pochovat to svoje dítě (aby nebyla nařčená z protěžování), takže to dopadlo tak, že ho naopak spíš odvrhovala pryč (nedokázala prostě najít tu rovnováhu). Ale ona je taková ultraspravedlivá a má tendenci všechno rozebírat do detailu, a hlavně i dost řeší to, co si myslí okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
604
22.5.17 12:14

@j.a.n.i1 @Nowuka2 @adra1
Holky díky.. Řeším to pravé s paní ředitelkou.. A pořád jsou pozitiva a negativa na stejno.

Vim, že by pro malou to bylo super, že by netrpěla tím odloučením, má druhou stranu se bojím, aby pak nežarlila na ty ostatni deti.
Starší se zas chová trošku jinak než když jsem ve školce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
22.5.17 12:32

Znama mela dite ve svoji tride a bylo to peklo, dala ho jinam. Podle mne cim mensi dite, tim horsi. U petileteho uz bych bezne problem necekala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26285
22.5.17 12:33

Nešla bych do toho.
Neučila jsem a doufám, že ani učit nebudu, ale znám to z té druhé strany učila mě ve školce babička a ve škole máma. Ze začátku jsem sice byla ráda, ale zpětně vidím, že to nebylo dobré. Byla jsem tedy starší - ve školce mi bylo 5 a 6, ve škole šlo o první a druhou třídu. Pamatuju si, jak mě štvalo, že ať jsem udělala cokoliv, tak se to doma hned vědělo a řešilo.
Podle mě děti potřebují místo, kde si odpočinou od rodičů a mohou být samy za sebe.
Máma taky říkala, že dobovolně by už do toho nešla.
Kamarádka učí teď syna ve školce a říká, že kluk se chová ze všech nejhůř, žárlí, předvádí se a tak podobně. Jsou mu 3 roky a jsou ve třídě nejmenších dětí. Příští rok syn postoupí do vyšší třídy a ona zůstává, aby spolu nebyli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2692
22.5.17 12:57

Byla jsem několik měsíců ve školce jako asistentka a měla tam S sebou mladšího syna, tehdy mu bylo 2,5 roku. Starsi byl v jiné třídě. mladsi syn byl na me porad upjaty, chtěl byt porad se mnou, ostatní učitelky poslouchal, ale bylo vidět, jak trpí kdyz jsem tam ja S chlapcem u kterého jsem musela asistovat, me to take nakonec bylo líto, nedavala jsem ovsem nic moc znat, ale hlodalo to ve me. Necitili jsme se dobře ani jeden, po pul roce jsme to ukončili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
22.5.17 13:00
@KriJona píše:
Byla jsem několik měsíců ve školce jako asistentka a měla tam S sebou mladšího syna, tehdy mu bylo 2,5 roku. Starsi byl v jiné třídě. mladsi syn byl na me porad upjaty, chtěl byt porad se mnou, ostatní učitelky poslouchal, ale bylo vidět, jak trpí kdyz jsem tam ja S chlapcem u kterého jsem musela asistovat, me to take nakonec bylo líto, nedavala jsem ovsem nic moc znat, ale hlodalo to ve me. Necitili jsme se dobře ani jeden, po pul roce jsme to ukončili.

Omlouvám se zakladatelce..
Ahoj, můžu se zeptat jak to braly učitelky?
A syn si ani po půl roce nezvykl? A jakou měl druhý chlapec poruchu? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83674
22.5.17 13:23

Učila jsem ve školce, moje děti chodily všechny do jiné školky. Ani bych nestála o to, abych je měla ve stejné školce… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47809
22.5.17 15:09

Delala jsem ve skolce, teda brigadu v kuchyni posledni rodicak. Cilene jsem si vybrala tridy mojich decek, kam budu dochazet, nosit jidlo, abych je navstivila. Meli radost, chodili mi pomahat, ale nejake sceny, naschvaly nebo tak, nic se nekonalo. Ted jsem ve skole, jako asistent. Dite nejstarsi mam ve druhe tride. Delam v prvni. Nekdy o prestavce prijde rict, ze ahoj mamko. Zepta se, co se zrovna ucime a zase jde pryc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7327
22.5.17 17:04

No…já měla dceru ve třídě, ale jako učitelka. JEDNA autorita! A to je sakra rozdíl, musela mě poslouchat, stejně jako ostatní děti. Teď si to vem z pohledu, že tam na tvé dítě budou 2 AUTORITY najednou…učitelka, kterou by měla poslechnout a TY, máma.
Učitelka např. řekne: „Aničko, pojď s námi do kroužku.“ a Anička mrkne na tebe a poběží k tobě, že nechce. Kdybys tam nebyla, půjde za učitelkou. Takhle v mnoha situacích poběží za MÁMOU. Prostě 2 autority, 2 kohouti na jednom smetišti.
Další situace, tvé dítě bude třeba zlobit, někomu ublíží, bouchne…ty to zrovna neuvidíš a učitelcebude hloupé napomínat před tebou tvé dítě. Ne každá učitelka to zvládne řešit před rodičem. A opět tvé dítě poběží za tebou a bude hledat ochranu před učitelkou, která sním bude chtít řešit bouchnutí Pepíka. A ty nebudeš nestranná, budeš logicky bránit (vnitřně) své dítě.
Z pozice asistenta bych nechtěla mít dítě ve třídě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
22.5.17 17:29
@SIMONA1234 píše:
No…já měla dceru ve třídě, ale jako učitelka. JEDNA autorita! A to je sakra rozdíl, musela mě poslouchat, stejně jako ostatní děti. Teď si to vem z pohledu, že tam na tvé dítě budou 2 AUTORITY najednou…učitelka, kterou by měla poslechnout a TY, máma.
Učitelka např. řekne: „Aničko, pojď s námi do kroužku.“ a Anička mrkne na tebe a poběží k tobě, že nechce. Kdybys tam nebyla, půjde za učitelkou. Takhle v mnoha situacích poběží za MÁMOU. Prostě 2 autority, 2 kohouti na jednom smetišti.
Další situace, tvé dítě bude třeba zlobit, někomu ublíží, bouchne…ty to zrovna neuvidíš a učitelcebude hloupé napomínat před tebou tvé dítě. Ne každá učitelka to zvládne řešit před rodičem. A opět tvé dítě poběží za tebou a bude hledat ochranu před učitelkou, která sním bude chtít řešit bouchnutí Pepíka. A ty nebudeš nestranná, budeš logicky bránit (vnitřně) své dítě.
Z pozice asistenta bych nechtěla mít dítě ve třídě.

Chápu to správně, že v tom mít dítě ve školce vidíte problém? Vy jste se ve školce asi taky střídaly dvě?
Teda u nás to tak je, že od 10-13 jsou tam dvě učitelky..
Chovala se dítě jinak s Vámi a jinak s druhou učitelkou?
V budoucnu už byste si dítě do Školky nevzala? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7327
22.5.17 17:49
@Helll píše:
Chápu to správně, že v tom mít dítě ve školce vidíte problém? Vy jste se ve školce asi taky střídaly dvě?
Teda u nás to tak je, že od 10-13 jsou tam dvě učitelky..
Chovala se dítě jinak s Vámi a jinak s druhou učitelkou?
V budoucnu už byste si dítě do Školky nevzala? Děkuji

Já učila s ředitelkou, tedy SAMA na třídě…sama i pobyt venku, pokud šlo o vycházky. Na zahradě byly i kolegyně, ale já jako učitelka měla své dítě vždy tak nějak víc v merku, právě abych kolegyně neuváděla do rozpaků, že mají „kárat“ mé dítě. A dcera byla vcelku kliďas, nezlobila. A tehdy už jsem učila dost let, abych se uměla „oddělit“…máma / učitelka. I dcera mě ve školce brala jako učitelku, jednou upadla ošklivě na trampolíně, řvala jako tur…byly jí cca 4 roky. Já k ní letěla, vzala jí do náruče, utěšovala…a ona? „Já chci maminkůůůů, já chci maminkůůůů!!!“ 8o 8o :mrgreen: „A KDO myslíš, že tě drží???“ 8o 8o Pak jí to došlo… :mrgreen: :nevim:
Dceři už je 14,mně 40…další dítě už nebude. Kdyby bylo, vzalabych si ho do třídy…opět pracuju s ředitelkou, takže by se nestřetávalo s jinou autoritou, max na zahradě. A dcera vždy chodila na mojí „službu“, tedy ranní nebo odpolední a když jsem šla domů, šla se mnou.
Asistent pedagoga je pomocná ruka, není ten kdo ve třídě rozhoduje, tím je učitelka…ta třídu vede. A po pravdě se jí bude blbě mamince říkat co má, nemá se svým dítětem dělat (v tu chvíli je ona „nad“ rodičem, jestli mě chápeš?)…kdy ho má nechat být a nemazlit, když ona zrovna potřebuje všechny děti v kroužku apod. A dítě (takhle malé) poběží k mámě… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama