Učili jste se někdy cizí jazyk a pořád vám to nešlo?

4829
22.3.17 15:03

Učili jste se někdy cizí jazyk a pořád vám to nešlo?

Já potřebuji v práci umět FJ, ale jsem mírně pokročilá asi 15 let :mrgreen:.
Anglicky umím dobře, rusky se domluvím, ale ta francouzština mi nejde a nejde, tedy jo, domluvím se, i telefonuju, ale na nějaké hlubokomyslné překlady to není, chodím k soukromé učitelce a ta konstatovala, že asi nebudu na jazyky, nicméně se snaží a já taky :D.
Co nešlo vám a nakonec jste to dokázali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4829
22.3.17 15:06

Ještě doplním, že pracuji ve firmě, kde všichni na stejné pozici FJ ovládají dokonale a s velkým šéfem si jinak,,nepokecáme,,.

Abych postoupila o level výšše, tak musím mluvit dokonale, jinak ustrnu :lol:.
No, taky bych to přežila, všichni podřízení umí školní anglinu a taky žijí, že.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Geroma
22.3.17 15:07

@Lenka002
Tak podle me je proste francouzstina na rozumeni, vyslovnost, gramatiku slozitejsi nez anglictina. Ta vyzaduje vice bojoveho nasazeni :lol: a někdo na ty jazyky ma větší vlohy a pamatovaka a taky je to o tom, jestli ten člověk jazyk aktivně využívá nebo jen driluje lekce z ucebnice. Já zvladla arabstinu, muj životní úspěch :lol:.

• Citovat
  • Upravit
4204
22.3.17 15:09
@Lenka002 píše:
Já potřebuji v práci umět FJ, ale jsem mírně pokročilá asi 15 let :mrgreen:.
Anglicky umím dobře, rusky se domluvím, ale ta francouzština mi nejde a nejde, tedy jo, domluvím se, i telefonuju, ale na nějaké hlubokomyslné překlady to není, chodím k soukromé učitelce a ta konstatovala, že asi nebudu na jazyky, nicméně se snaží a já taky :D.
Co nešlo vám a nakonec jste to dokázali?

Kdybys nebyla na jazyky, tak neumíš anglicky a rusky..

S němčinou jsem bojovala 4 roky a teď bych nedala dohromady žádnou delší větu, bohužel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
22.3.17 15:12

U mě je to spíš blok. Na škole jsem měla němčinu a druhý angličtinu. Nesedli mi učitelé a anglina byla hodně pasivní. 15 let jsem ji bojkotovala, pak jsem se kousla a začala chodit na kurzy, konečně mi bylo dobře vysvětleno (ty jejich časy ach) a udělala jsem veliký pokrok. Už se jí „nebojím“, zkouším si překládat, čtu knížky a tak, jasně, zatím to není zase taková sláva, teď se učím na B2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4829
22.3.17 15:12
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4829
22.3.17 15:13

@Paola21 To máš pravdu. Němčinu jsem taky kdysi celkem uměla, ale protože ji nepoužívám, tak konec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Geroma
22.3.17 15:16

@Lenka002
Tak ja se ucila nemcinu tolik let, ze bych mela mluvit jako Goethe, a dam dohromady vetu holou a to se jeste cela opotim. Ale neni to tim, ze by mi jazyky nesly, ale tim, ze nemam nemcinu rada. Nelibi se mi, jak zni, pri poslechu se mi jezi chlupy, odpor a diky tomu ten jazyk v podstate neumim.

• Citovat
  • Upravit
14548
22.3.17 15:24

Že nebudeš na jazyky? Tak to mě trochu pobavilo :) Němčinu jsem dělala třináct let a nedomluvím se :/ Angličtinu asi deset a stále jsem začátečník :? Nakonec jsem kvůli ní nechala i studia ( bylo technického směru, ale zkouška z aj byla povinná). Nebaví mě to, nejde mi to a nemám trpělivost a odvahu :oops:
Nešla mi ani čestina, ale nakonec jsem se s ní nějak poprala :mrgreen:

Příspěvek upraven 22.03.17 v 15:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49149
22.3.17 15:24

S FJ jsem na tom zcela stejně. Přitom AJ naprosto v pohodě, jsem na C2, ale ve FJ jsem věčný začátečník. No, už asi víc jak 20 let :mrgreen: Je to pro mě totálně nelogickej jazyk. Ale fakt je, že já nemám tvou motivaci, v práci komunikuju anglicky a k případnému povýšení mi výborná angličtina zcela stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
22.3.17 15:30

Nic si z toho nedelejte, francouština je opravdu težký jazyk…problém je, že není logický, nemá logické pravidla, jako třeba nemčina, a vyslovnost je zcela úplne odlišná od psaní a pak to jejich skracováni a přehltování koncovek…na francouštinu potřebujete dva krát tolik času, jako na jiné jazyky.

• Citovat
  • Upravit
Verun83
22.3.17 15:31

Tak pokud umíš aj a rusky, tak to nebude asi o tom, že nejsi na jazyky.

víš jak to vypadá, když někdo není na jazyky? 4r na škole němčina, neumím nic. Angličtina základka, střední, maturita. rok jsem chodila na soukromé lekce, pak jsem to vzdala, protože jsem se zasekla v určité pokročilosti a už to prostě nešlo. nikdy jsem se nenaučila mluvit. pasivní angličtina mi vcelku šla. ale když mám mluvit, mám pocit, že mi z toho šrotování praskne hlava a prostě mi to nejde. teď po 4,5 letech po mateřský vím, že jsem zapomněla i to málo co jsem uměla před dětmi. strašný. příští rok bych měla jít do práce a jsem jak poleno. takže takhle to vypadá, když není někdo na jazyky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
14464
22.3.17 16:00

Ja to vzdala :D ucila sem se rustinu, z toho si pamatuju akorat azbuku a, par zakladnich vet a anglictinu, v tej obstojne umim cist, rozumim treba anglickym filmum, ale tim to konci jak mam sama vymyslet kloudnou vetu sem v haji :D Francouzstinu se ucila kamaradka, pry je hodne tezka ze zacatku, ale jak tomu prides na chut tak je snadna, tak nevim co je na tom pravdy :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
22.3.17 16:04

Zdravím, jsem soukromá lektorka jazyků (AJ, NJ) a myslím, že pokud umíš rusky a anglicky, tak na jazyky budeš. Spíš se tě zeptám, jestli si francouzština není nějak protivná??? Nebo jestli vůbec chceš postoupit dál, nebo ti vyhovuje to, kde jsi - nejdůležitější je totiž motivace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6113
22.3.17 16:45

Tak jde o to, jak se clovek uci. Kdyz se podivam zpatky ve svem zivote, tak bych brecela, kolik casu jsem promarnila, spatnou vyukou jazyku a to vcetne zakladni a stredni skoly.
Nevim, jakym zpusobem probiha ta vyuka francouzstiny s tvoji ucitelkou, ale na to bych se zamerila. Pokud umis anglicky, tak doporucuji metodu Michela Thomase nebo kteroukoliv jinou zalozenou na podobnem systemu. Nebo ucitele, ktery takhle jede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama