Účinnost antibiotik na zánět močového měchýře

3111
19.5.17 19:00

Účinnost antibiotik na zánět močového měchýře

Dobrý den, prosím Vás o rady a zkušenosti. Začala jsem brát antibiotika na zánět močového měchýře - konkrétně generikum Zinnatu, a to před 48h. Měla jsem bolesti, které už nešly vydržet, proto jsem skončila na pohotovosti. Čůrala jsem už jen krev a epitel s troškou moči. Je to už 48h od prvního prášku a obávám se, že antibiotika nejsou dost účinná. Přestala jsem sice čůrat krev, ale bolest se od prvotního zlepšení zase zhoršuje. Podotýkám, že jsem k tomu ještě bolestí zvracela, ale zrovna mezi léky, takže by to jejich účinnosti v tomto ohledu nemělo ohrozit. Máte prosím někdo zkušenost, že mu antibiotika na zánět močového měchýře zabrala až třetí den? Kdy jste se zbavili té ukrutné bolesti. Nebolí mě to jen při čůrání, ale stále. Děkuji za případné odpovědi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18035
19.5.17 19:09

Pokud máš takový zánět tak ti atb nezaberou hned počítej minimálně tři čtyři dny, nechápu že jsi to nechala zajít takhle daleko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 19:11

Zdravím, dítě už mělo zánětů asi milion a když je zánět víc rozjetý tak se jí ulevuje opravdu někdy až ten 3 den. Zinnat je nasazen zatím naslepo? Dělali kultivaci co tam je a na co je ta bakterie citlivá? První dny dceři ulevuji Nurofenem aby ty bolesti byly snesitelnější. Je to první zánět močáku nebo už jich bylo víc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3111
19.5.17 19:20
@ka2ka píše:
Pokud máš takový zánět tak ti atb nezaberou hned počítej minimálně tři čtyři dny, nechápu že jsi to nechala zajít takhle daleko

Nenechala jsem to zajít tak daleko, bylo to z hodiny na hodinu. Malinko jsem cítila močový měchýř, brala jsem hned brusinky a d manosu. To trvalo den, tak jsem se objednala k obvodní hned na další den. Jenze uz vecer misa plna krve a neskutečná bolest. Opravdu nejsem nezodpovedná. Brusinky a manosu beru uz dlouho preventivně. Pred tremi lety jsem mela zanet 2× za sebou v tehotenstvi a od te doby si davam pozor formou preventivnich opatření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3111
19.5.17 19:22
@renda micro píše:
Zdravím, dítě už mělo zánětů asi milion a když je zánět víc rozjetý tak se jí ulevuje opravdu někdy až ten 3 den. Zinnat je nasazen zatím naslepo? Dělali kultivaci co tam je a na co je ta bakterie citlivá? První dny dceři ulevuji Nurofenem aby ty bolesti byly snesitelnější. Je to první zánět močáku nebo už jich bylo víc?

Děkuji, Zinnat bohuzel naslepo. Kultivaci mi pry neudělají, žádala jsem o ni. Zkusím nurofen…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5043
19.5.17 19:23

Vydrž, brzy to zabere. Na velkou bolest teplé obklady na podbřišek a analgetika (mě na močákovou bolest výborně zabral čípek Dicloreum, ale dávají na to běžně třeba Algifen). Rozhodně si něco dej a netrap se. Hodně pít a podpůrně klidně brusinky. Ty zcela jistě pak na doléčení. A dej si pozor, bolest v podbřišku je ok, ale kdyby to šlo do zad těsně nad pasem, tak do nemocnice. Může to přelézt na ledviny. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5073
19.5.17 19:26

@sediza Mně i při takto rozjetém zánětu zabírají atb hned - t. j. cca do 24 hodin, kdy přejde ta největší bolest. Ale mívám jiná atb - Augḿentin nebo Biseptol. A ano věřím, že se ti to rozjelo takto rychle, také jsem to párkrát měla, takže od té doby jezdím k dr. na test z moči hned jakmile cítím, že se tam něco děje. Sice už mě na pohotovosti jednou sprdli, že jsem to mohla do rána vydržet…ale to jsem ignorovala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3111
19.5.17 19:37

@Motýlice Děkuji. Algifen kapky bohužel nemůžu kvůli nevolnostem a zvracení po nich, ale ten Dicloreum vyzkouším! @AndilekOli Já si právě také říkala, že by to mělo zabrat brzy, dokonce! mi právě ty bolesti začaly při dobrání Augmentinu, měla jsem před deseti dny zánět dutin, tak jsem měla poslední prášek a hned potom tohle. Člověk asi musí být asertivní a raději se nechat sprdnout na pohotovosti, zdraví máme jedno..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5073
19.5.17 19:39

@sediza Tak to se pak ale divím, že hned neudělali kultivaci, když jdeš z jedněch atb. hned do druhých…držím palec, aby co nejdřív zabraly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 19:39

@sediza to jsou dobráci… kdyby se zvedala teplota ke 38st tak letět do nemocnice, to by šlo k ledvinám. Jak vypadá moč? má tendenci se zlepšovat? Je to kalné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3111
19.5.17 19:44

@AndilekOli Já jsem toho doktora prosila, jestli by mi tu kultivaci neudělal, klidně bych si ji i uhradila. Řekl mi, že na pohotovosti se kultivace nedělá, jedině při hospitalizaci. Asi bych opravdu musela mít zánět ledvin, aby to dělali tak, jak se má. Ani se nedivím, že vzniká rezistence na ATB. Děkuji za podporu. @renda micro Moč vypadá lépe, už nečůrám krev, jen ta bolest se od včera zhoršila. Ledviny zatím OK, hodně piju urologický čaj a vodu, brusinky, d-manosa, jsem v teple a v klidu. Jen mám fakt strach, jestli ty antibiotika zaberou. Nerada bych právě měla zánět chronický, mají to holky u nás v práci…a je to peklo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 19:46

@sediza Vydrž, antibiotika by měly již zabrat. U někoho ten nástup někdy prostě trvá. A věřím, že to šlo takhle rychle, mladší dcera na to též hodně trpěla, v poledne začaly bolesti, odpoledne čůrala krev a večer už ležela na kapačkách. Nyní používá lichořeřišnici a ťuk, ťuk, takto hrozivé záněty se neopakují. Tak ať je brzy lépe. :mavam: :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5073
19.5.17 19:47

@sediza Mně ji v Motole na pohotovosti udělali, s tím, že nasadili atb. naslepo a měla jsem se za pár dní stavit pro výsledky a případnou změnu léků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 19:57

Většinou se nasadí ATB naslepo a po 48 hodinách je kultivace hotová a pak se případně mění ATB je-li to třeba. Kdyžtak pít víc vody a urologický čaj jen tak 2× denně. On totiž hodně dráždí močové cesty a taky se to s ním nemá přehánět..
jj je to peklo, dcera už má zánět v chronickém stavu :o( Jinak bych asi nelenila a domluvila se se svým obvodním Dr. že tu kultivaci nezbytně potřebuješ, ráno odebrala střední proud do zkumavky ať to pošle do laborky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
19.5.17 20:10

@sediza Většinou účinek ATB nastupuje cca po 48-72h. Berete Zinnat 500mg po 8h doufám? Po 12 hod je málo!!! Dělali kultivaci moči? Pokud by bakterie byla na toto ATB necitliva, musí se změnit. A hodně pít- i 3l tekutin, na bolest ideálně Algifenu kapky, Novalgin nebo aspoň Ibalgin. Byt v teple. Pokud by se přidaly horečky, bolesti v bedrech, zimnice- neodkladala bych návštěvu lékaře- zánět ledvin. Hodně štěstí a ať je brzo líp!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama