Účinný lék na neštovice

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 22:49
Účinný lék na neštovice

Zdravím všechny,
potřebuji poradit účinný lék na zmírnění potíží u planých neštovic. Doktor nám doporučil Zyrtec kapky, ViraSoothe gel a Nurofen na horečku. Syn je obsypaný hrozně, do půlky zad, celá prsa, nohy od kolen dolů, ruce od předloktí k prstům souvislá vrstva pupenů. Na hlavě ve vlasech jen jeden pupínek, cca třicet na obličeji, krk celý osypaný. Má pupínky i na rtech, obočí a jeden i na očním víčku.:( Tyto léky nezabírají, stále se drbe, poradíte něco lepšího a účinného? Fenistil jsem odmítla, četla jsem kdysi, že je nebezpečný, loni jsem ho vyhodila, už nevím proč..? Hrozně se drbe, celý den ho hlídám, ale stále to zkouší, pláče, je protivný. Chtěla bych mu pomoci, nevím jak. Neznáte něco lepšího? Jako holka jsem měla tekutý pudr a ten hrozně svědil mě… A to jsem měla celkem tak třicet pupínků… Pomáhá jen Nurofen na horečku. Měl i 39,5… :/
Je pravda, že se nesmí koupat? V tomhle horku je to peklo…
Děkuji za rady všem

Přečtěte si článek: Jak bezpečně poznáte neštovice u kojence?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
xammy
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 12.06.19 22:53

Fenistil není nebezpečný, dej mu ho. Na vysušení pupenů muzes použít sudokrem, podporuje i hojení. Na svědění na pupeny novosil. Koupat fakt ne, ale můžeš ho otírat vlhkou zinkou. Po zaschnutí pupenů může být rychlá sprcha, nebo se doporučuje krátká koupel v hypermanganu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 22:57

Mám Zyrtek, není to podobné, jako Fenistil? Díky moc

xammy
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 12.06.19 22:59
@Anonymní píše:
Mám Zyrtek, není to podobné, jako Fenistil? Díky moc

Ano, obojí jsou antihistaminika. Mělo by to pomoct od svědění. Po fenistilu by měl líp spat, ma i zklidňující účinek. Taky teď bojujeme s nestovicema.

Elen8
Extra třída :D 13051 příspěvků 12.06.19 23:01

Známá doporučovala toto ale vyzkoušené to nemám.

mota
Kecalka 230 příspěvků 12.06.19 23:15

Nám zabral Tea tree oil. Roční se nechtěl mazat, tak jsem napustila vanu, kapla asi 10 kapek a oplachla ho. Když mazes pudrem, tak se nemá koupat, že to smyjes. Všem třem dětem Tea tree zabralo. 5,5 leta si nestěžovala a 3.leta také ne.

mota
Kecalka 230 příspěvků 12.06.19 23:16

Dokonce se z některých neštovic neudělaly ani puchýře. A to malý byl obsypaný celý. Samozřejmě vyhnout se očím

Dana V
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 12.06.19 23:21
@Elen8 píše:
Známá doporučovala toto ale vyzkoušené to nemám.

Mame vyzkouseno a super, od svedeni pomohlo nejlepe. Ted to pouzivame na ulevu pri bodnuti hmyzem :palec:

Pocahonta
Kecalka 456 příspěvků 12.06.19 23:25

Dětem jsem na svědění dávala Fenistil kapky… Ten krém Uriage jsem používala také, ale těžko říci, zda to mělo nějaký efekt. Dcera si na svrbění stěžovala jednou, na dvouletém synovi bylo vidět, že ho to trápí více. Přijde mi, že nejvíce se pupínky vysušovaly, když jsem přidala do koupele pár zrnek hypermanganu. Pak neutírat, ale jen oťupkávat ručníkem, ať se pupínky nepodráždí.

hankacd
Kecalka 198 příspěvků 12.06.19 23:27
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,
potřebuji poradit účinný lék na zmírnění potíží u planých neštovic. Doktor nám doporučil Zyrtec kapky, ViraSoothe gel a Nurofen na horečku. Syn je obsypaný hrozně, do půlky zad, celá prsa, nohy od kolen dolů, ruce od předloktí k prstům souvislá vrstva pupenů. Na hlavě ve vlasech jen jeden pupínek, cca třicet na obličeji, krk celý osypaný. Má pupínky i na rtech, obočí a jeden i na očním víčku.:( Tyto léky nezabírají, stále se drbe, poradíte něco lepšího a účinného? Fenistil jsem odmítla, četla jsem kdysi, že je nebezpečný, loni jsem ho vyhodila, už nevím proč..? Hrozně se drbe, celý den ho hlídám, ale stále to zkouší, pláče, je protivný. Chtěla bych mu pomoci, nevím jak. Neznáte něco lepšího? Jako holka jsem měla tekutý pudr a ten hrozně svědil mě… A to jsem měla celkem tak třicet pupínků… Pomáhá jen Nurofen na horečku. Měl i 39,5… :/
Je pravda, že se nesmí koupat? V tomhle horku je to peklo…
Děkuji za rady všem

mně říkali v lékárně, že na horečku nemám používat Nurofen (ibuprofen) protože prodlužuje dobu výsevu pupinku a tím pádem i léčení neštovic. Tak jsem koupila Panadol. Mít neštovice v těchto vedrech je za trest, my už máme týden za sebou…

mapu
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 12.06.19 23:40

Ja několikrát za den oplachla v roztoku z hypermanganu, Fenistil a Nurofen. Krém Uriage, pri vysevu, pak i na houbičky.

Radka.seznam
Povídálka 31 příspěvků 12.06.19 23:50

@mapu Na houbičky? Co to je? Díky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 23:52

@hankacd Já zase četla, že paralen zatěžuje játra, tak nevím..?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 23:56

Takže rychlá koupel nevadí? Třeba s tím teetree oilem? Hypermangan neumím vůbec dávkovat a proto se ho trochu bojím, abych ho nespálila… Doktor doporučil na pusinku genciálku - tu fialovou vodu. Má někdo zkušenost? Díky moc

peta81
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 13.06.19 00:03

Ted jsme si nestovicema prosli. mazala jsem tanno hermal a na svedeni fenistil kapky. deti byly v pohode. a ja myslim, ze u nestovic se na teplotu nurofen nema davat, ne? jen panadol nebo paralen, ty obsahuji paracetamol :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama