Učit lyžovat mimo sjezdovku a platit?

4
19.2.20 22:04

Učit lyžovat mimo sjezdovku a platit?

Ahojte děvčata chci se poradit. Chtěla bych naučit přítele lyžovat, nebo spíš naučit ho základy. Rozhodli jsme se že pojedeme pátek sobota na Slovensko s přespáním. Nemáte někdo zkušenost jak v Česku, nebo na Slovensku musíme si kupovat permici když budeme mimo sjezdovku? Protože i mimo sjezdovku bývá krasne upravený sníh a pomalu žádní lidé. Vždycky by si to vyšlápl po vlastních. Takže platit nebo ne? Aby pak na nás někdo nepřiletěl ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1273
19.2.20 22:09

...

Nepřiletí nikdo, ale takhle se přítel naučí prd. Je potřeba se nechat vyvézt, jinak nic nenajezdí, takže se nenaučí a ještě bude strhanej jak závit. Chodit nahoru v lyžákách a s lyžema je fakt záhul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
19.2.20 22:12

Pokud nepojedete vlekem, tak platit nemusite. V nekterych arealech jsou i ucici placky s pasem zadarmo nebo za par korun. Dospely clovek se ale nauci zaklady rychle a pak uz to vlek chce, ale daji se koupit treba bodove jizdenky, kdyz to sjede treba jen parkrat, tak se to spis vyplati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
19.2.20 22:15
@Tecumseh píše:
Nepřiletí nikdo, ale takhle se přítel naučí prd. Je potřeba se nechat vyvézt, jinak nic nenajezdí, takže se nenaučí a ještě bude strhanej jak závit. Chodit nahoru v lyžákách a s lyžema je fakt záhul.

Myslíš že se na vleku udrží? Pamatuji se jak na lyžařským výcviku všichni padali na zem.pak šli ještě rádi pěšky nahoru. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
19.2.20 22:23

Jako ňouma není ale nikdy na lyžích nestál ale pomu by mohl zvládnout na těch malých sjezdovkách neni ani moc dlouhá takže by se udržet mohl :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
19.2.20 22:24

@Oriseka takže myslíte že můžeme i přímo na sjezdovku a zadarmo když nevyužijeme vlek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1507
19.2.20 22:31

Já mám za to, že se platí jenom za vlek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
19.2.20 22:33
@Jasminik píše:
@Oriseka takže myslíte že můžeme i přímo na sjezdovku a zadarmo když nevyužijeme vlek?

Ano. Kontrola permici je jen pred vstupem na vlek. Ty pasy jsou na uceni dobre, ale nekde se to plati(ale treba jen 50Kc za vstup). Dole se placati dost lidi, co se uci. Ono jim to vratite az se to trochu nauci, tak uz platit za vlek bude. Co se lidi uci jako starsi, tak se stejne placati dole jen chvili a brzy jdou na vlek. Na kurzu, kde se ucily pani 45+, tak vsichni do pul dne jezdili na pome.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
19.2.20 22:34
@Jasminik píše:
Ahojte děvčata chci se poradit. Chtěla bych naučit přítele lyžovat, nebo spíš naučit ho základy. Rozhodli jsme se že pojedeme pátek sobota na Slovensko s přespáním. Nemáte někdo zkušenost jak v Česku, nebo na Slovensku musíme si kupovat permici když budeme mimo sjezdovku? Protože i mimo sjezdovku bývá krasne upravený sníh a pomalu žádní lidé. Vždycky by si to vyšlápl po vlastních. Takže platit nebo ne? Aby pak na nás někdo nepřiletěl ????

Mrkni na ich stránku já teda ještě nikde jsem nezažila, že bych platila když vlek nebudu používat. Špíz bych se bála že budete zavazet lyžařům. Nejlepší na učení je malý kopeček bez lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1273
19.2.20 22:40
@rena621 píše:
Myslíš že se na vleku udrží? Pamatuji se jak na lyžařským výcviku všichni padali na zem.pak šli ještě rádi pěšky nahoru. :lol:

No, to máš pravdu, toť otázka. Mě napadla jen sedačka, ta by neměla být problém, snad. Ale nějaká poma, nebo kotváč pro úplné začátečníky asi není. Jak tu někdo psal, třeba by mohl využít nějaký dětský pás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1027
19.2.20 22:40

Já se učila letos, je mi 35 a hned nás brali na pomu teda. Nejdřív jsme sjížděli z půli kopce, po hodině výcviku už mě to přestalo bavit a jela jsem až nahoru, sjela jsem, sice pluhem, červenou. Myslím, že mu to půjde rychle a za chvíli stejně půjdete na vlek.Co jsem byla, tak se platí jen za vlek, jinak je to každýmu jedno co tam kdo dělá a jak lyžuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
19.2.20 23:33
@Jasminik píše:
Ahojte děvčata chci se poradit. Chtěla bych naučit přítele lyžovat, nebo spíš naučit ho základy. Rozhodli jsme se že pojedeme pátek sobota na Slovensko s přespáním. Nemáte někdo zkušenost jak v Česku, nebo na Slovensku musíme si kupovat permici když budeme mimo sjezdovku? Protože i mimo sjezdovku bývá krasne upravený sníh a pomalu žádní lidé. Vždycky by si to vyšlápl po vlastních. Takže platit nebo ne? Aby pak na nás někdo nepřiletěl ????

Tak že ho pozdravuju. Upřímně. Ani by mě nehnulo být jím. Takhle přesně jsem to měla já a po dvou výstupech mě to fakt přestalo bavit, takže jsme pak normálně jezdili. Jinak vlekař nahoře většinou kouká a kyž ví, že se mu tam někdo válí, tak přibrzdí. Aspoň u nás na malé to tak bylo-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
20.2.20 08:15

Já jako instruktorka lyžování, doporučuji zajít na dětský svah - mírný svah s pomou, pásem popř. lanem..
Hlavně ne nějaký prudký svah a jeď..
Začíná se nejdříve na rovince, kde si nasadí lyžáky pochodí si s něma, zvykne si na neobvyklý pohyb, držení nohy. Potom si může nasadit jednu lyži odrážet se jak na koloběžce, pak vystřídat. Naučit se správný postoj - nezaklánět se, mírně pokrčená kolena atd.
Vyjet nahoru.
Naučit plužit - špičky k sobě, paty od sebe a sjet takhle kopec + myslet na ten postoj.
Pak otočky, přenášení váhy z jedné nohy na druhou..
A postupně dávat lyže do roviny.
Při výšlapu mimo sjezdovku by byl akorát zmožený a mohlo by ho to odradit.
Taky jsem teď musela šlapat kopec a myslela jsem, že ´´zhebnu´´
Já jsem kamarádku učila na dětském svahu s pomou, ale pokud si není jistý, tak určitě ten pás :kytka: U nás je třeba i škola, kde mají různé pomůcky k zapůjčení - lentilky, mrkve aj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama