Učit na základní škole nebo střední?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 11:10
Učit na základní škole nebo střední?

Ahoj maminky :) omlouvám se za anonym, je to citlivé téma. Toto je spíše dotaz pro učitele, pedagogy. Dostala jsem pracovní nabídku učit na základní škole a také učit na střední škole a nevím jak se mám rozhodnout? Před mateřskou dovolenou jsem učila na základní škole, kam ale nenastupuji, protože jsem se nedohodla na úvazku, který by mi vyhovoval. Takže budu muset dojíždět. Ta nová základní škola má výhodu, že je tam úžasný kolektiv, méně dětí ve třídách a mám lepší pracovní dobu, což je výhoda, protože mám obě děti ve školce.
Ta střední škola by byl zase úplně nový začátek, ale nikdy jsem na střední škole neučila. Pokud by tu byla nějaká paní učitelka, byla bych moc ráda za popsání výhod a nevýhod. Je to pro mě úplně nové prostředí. Učila bych na maturitním oboru. Ale vedení školy mě úplně neoslovilo a kolektiv také není úplně nic moc. Ale zase by to byla po mateřské výzva.
Sama jsem si to zhodnotila tak, že na té základní škole by byl klid a pohoda, dělala bych co už sama dobře znám a umím. Na té střední škole by to byla výzva, takový ten seberozvoj, člověk by vlezl do něčeho, co sice moc nezná, ale může mě to někam posunout.
Co myslíte? Co byste volili vy a co je podle Vás lepší volba pro maminku po rodičovské dovolené?
Moc děkuji za všechny rady a tipy :kytka:

Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 26268 příspěvků 27.03.19 11:27

Záleží na tobě, jak by jsi se poprala s nedobrým kolektivem a vedením, které ti nesedlo, to vidím jako problém. Mizerná atmosféra je ničemu.
Osobně bych šla na základku a pak si třeba za nějakou dobu přibrala třeba pár hodin na střední. A uvidíš, co ti víc vyhovuje. Osobně jsem vždy radši pracovala s dětmi 15+, ale učila jsem na 8.letém gymplu spojeném se zš, takže děti od 11 do 20 a s průřezem, co se týká intelektu. Na zš to byl odpočinek stran odbornosti, ale více času na vytváření pracovního prostředí. Na gymplu to bylo super stran motivatelnosti dětí, ale náročné na přípravy. Ale jsem v tomhle byla velký perfekcionista, spousta kolegů to zvládala i na gymplu s menším množstvím příprav a aktivit.

Kejdík
Závislačka 3497 příspěvků 27.03.19 11:39

Dle toho co píšeš bych volila základní školu. Vedení co Ti sedí a fajn kolektiv by pro mě byly rozhodující. Časem třeba najdeš střední školu, co bude splňovat i požadavky stran vedení a kolektivu. Ono i lepší pracovní dobu se školkovými dětmi oceníš.
Učím na střední škole a také jsem zvažovala, že po rodičovské půjdu na nějakou základku poblíž bydliště. Nakonec přišla nabídka na kterou jsem čekala 10 let, tak jsem na střední.

ppaja
Závislačka 2797 příspěvků 27.03.19 12:18

@Kejdík a jaké vidíš rozdíly mezi tím učit na zakladce a na střední? Trochu se bojím té změny víš? Moc velké děti. Má to i výhody oproti zakladce?

Kejdík
Závislačka 3497 příspěvků 27.03.19 13:46

Na střední se nemusí tolik řešit, že něco odpadá. Žáci tam jsou ve velké většině proto, že chtějí a ne že musí. U nás je to dáno i tím, že máme specifické obory. Zase na základce bývají ty mladší děti ještě vděčné. Když je učíš předmět třeba přírodopis 6. - 9. třída, tak si je „vychováš“. Ono každé má svá specifika. Na základce bych neměla předměty co učím na střední.

ruzovasrnka
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 27.03.19 13:58

Učím na střední (odborné předměty) a jsem moc spokojená, se studenty je sranda, celkem se mi je daří zaujmout a když ne, tak aspoň neprudí a učí se něco jiného. Pro základku jsem dělala pár projektů a od té doby jsem vděčná za své studenty…Takovej řev jsem nezažila, v jídelně neslyšíš kolegu, co sedí vedle Tebe, na základku bych dobrovolně nešla, pokud máš možnost na SŠ. Vedení bych moc neřešila, stejně většinu času trávíš se studenty ve třídě.
Další výhodou na SŠ je studijní volno a to, že maturanti končí v květnu, takže v červnu máš hromadu volna - nemáš koho učit ;)

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2007 příspěvků 27.03.19 15:25

Záleží, jaká jsi povaha. Já učím na osmiletém gymnáziu a děti odpovídající 6. a 7.třídě ZŠ jsou pro mě utrpení. Tam trávíš většinu času udržením pozornosti, ten nemá to a ten zas tohle, všichni ti sdělují své zážitky z víkendu a mamka říkala a taťka to taky říkal…Líp vycházím s těmi staršími. Ale někdo zase radši pracuje s menšími dětmi. Co se týče odbornosti, je to na ZŠ lepší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 00:14

Moc děkuji za odpovědi. Zatím jsem se stále nerozhodla. Asi bych chtěla zkusit střední školu. Člověk chce po té mateřské vyzkoušet něco nového, než být dalších 30 let ve stejných zajetých kolejích :)

Váš příspěvek
Reklama