Učitelka - konec mateřské červen a kdy nástup?

169
22.3.16 23:54

Učitelka-konec mateřské červen a kdy nástup?

Dobry den. Chtela jsem se zeptat, jestli ma nekdo podobny problem.Nez jsem nastoupila na materskou dovolenou, tak jsem pracovala jako ucitelka na gymnaziu na neurcito.Ted mi v pulce cervna konci materska dovolena. Problem je, ze o prazdninach nejsou studenti ve skole a asi me daji praci od zari.Mate nekdo stejny problem ze se nemuzete vratit hned do skoly? Jakto resi vas reditel s nastupem? A dostanete zpet plny uvazek? dekujiii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22848
23.3.16 00:03

Kámoška si nechala prodloužit výplatu rodičáku do srpna a v práci se dohodla na nástup od září (na tu dobu měla neplacené volno). Ona tedy není učitelka, ale nedostala děti dřív do školky. Každopádně předpokládám, že by to mělo fungovat úplně stejně a neměl být problém ani u vás. Základ je se domluvit se zaměstnavatelem! On může trvat na nástupu den po skončení RD, a pokud se tě bude chtít třeba zbavit, tak by to pro něj byl dobrý důvod výpovědi. Takže ideálně to sepsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22848
23.3.16 00:05

No a pokud by to bylo v práci divoké, tak pro klid duše a zajištění práce, bych nastoupila (jde o čtrnáct dní, né o tři měsíce) i za cenu toho, že holt jak blbec půjdu do práce na dva týdny a že dítě bude po babičkách nebo si chlap bude muset vzít dovolenou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39160
23.3.16 05:16

@jezevinka aha, takže ti neskončí mateřská, ale rodičovská dovolená. Kontaktuj zaměstnavatele, můžete se domluvit na neplaceném volnu. Po RD máš nárok na práci podle smlouvy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5533
23.3.16 06:23

@jezevinka nastoupit na rodicovskou dovolenou na 3 mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.16 06:34

Už bych se zašla zeptat do školy. Drž palce s návratem, je to název, jestli půjdeš hned na celý úvazek. A mysl, že budeš nastupovat v přípravném týdnu. ale jako kmenovy zamestanenec snad budeš vedená dříve. Anonym, jsem z oboru.

• Nahlásit
  • Citovat
169
23.3.16 08:07

@matkabagristy jj rodicovska skonci jasny.Uz to ale ted nemuzu zmenit. Posledni peniz dostanu v kvetnu. Myslela jsem ze muzu mit materskou dovolenou jen na dva tri nebo ctyri roky.To jde mit treba na tri roky a tri mesice? No asi jsem zavahala kdyz jsme to nahlasovali.Ale nenapadlo me ze to bude takovej problem.Uz jsem tam byla. Zatim ze nevi jaky uvazek mi daji. A spise se tvarili ze nastup posl. tyden v srpnu a do te doby ze nemam s nicim pocitac.Zas ostatni mi tvrdi ze bych mela nastoupit v pulce cervna jak mi to skonci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
23.3.16 08:25

Podívej, mělo by to být tak, že ty, jakmile skončí rodičkovská (což je přesně kdy? ), tak bys měla nastoupit do práce na takový úvazek, na jaký jsi pracovala před nástupem na mateřskou. Pokud máš smlouvu na neurčito, což máš. V případě, že nejsou schopni ti v práci zajistit ten sám úvazek, musí ti nabídnout náhradu ve stejné výši (realita ovšem trochu poklhává..) Nebo tě propustit s nárokem na odstupné. „prázdniny“, tedy učitelská dovolená, jsou placené, takže pokud by tě přijali od dejmě tomu 1. července, měla bys být zase zaměstnanec, jen bez výplaty, ale zaměstnavatel by ti hradil pojištění.
Moje situace byla taková, že jsem před nástupem na mateřskou měla jen částečný úvazek. Rodičák mi končil 15.8. nabídli mi ještě menší úvazek, než jsem měla, na což tedy neměli právo, tak jsem chtěla dát výpověď, což by jim samozřejmě nevyhovovalo, protože by mi museli vyplatit odstupné. Naštěstí jsem našla od 1.9. práci na jiné škole, ale pořád mi tam haprovalo těch 14 dní v srpnu. Nechtěla jsem do konfliktu, domluvila jsem se na výpovědi dohodou (moje blbost, mohla jsem z toho ještě trhnout odstupé, ale tak nějak tohle neumím) a měla jsem dvě možnosti: buď jsem se mohla na těch 14 dnů nahlásit na pracák, aby za mě zaplatili zdrav./soc. pojištění, nebo jsem si je mohla zaplatit sama a nehlásit se nikam. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nějakou malou částku v řádu dvou tří stovek, nehrotila jsem to, nestálo mi za to jezdit přes celé město na pracák a stát tam fronty, pojištění jsem si zaplatila a na nové místo nastoupila od září. Ovšem v září jsem byla bez výplaty, že.
Docela by mě zajímalo, jak to vyřešíš, protože v případě smlouvy na neurčito jsou jisté podmínky, které by zaměstnavatel měl dodržet. Být tebou, trošku podrobněji bych se informovala, na co máš a nemáš právo a jaké jsou povinnosti zaměstnavatele, ať tě neodrbou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39160
23.3.16 08:25

@jezevinka rodičovský příspěvek nemá s rodičovskou dovolenou nic společného. Můžeš zajítna up si jej nechat snížit a tím prodloužit. Pokud chceš zpět nastoupit v půlce června, trvej na tom, ale nebudeš mít řádnou dovolenou, tak počítej s tím, že by tě třeba mohli nutit celé prázdniny chodit do práce. Pokud nenastoupíš, zažádej o neplacené volno do přípravného týdne. S úvazkem neporadím, zákon říká jedno, praxe něco jiného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39160
23.3.16 08:29

@Iffka pojištěná jsi v srpnu byla, tvoje platba byla zbytečná. Hlavně že se zadařilo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
23.3.16 08:30

..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
23.3.16 08:32

@matkabagristy i když jsem podala výpověď k tomu 15.8. a nastoupila do nové práce 1.9.? tak jsem byla pojištěná i těch 14 dní mezi tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39160
23.3.16 08:34

@Iffka jo, stačí když jsi pojištěná 1 den v měsíci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
23.3.16 08:35

Padá mi internet :-(
aha, no vidíš, to jsem třeba taky netušila, tato informace se vždycky hodí, díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
23.3.16 08:46

Totiž ekonomka z bývalé školy mi tvrdila, že musím doplatit poměrnou částku za ty dny, kdy jsem nezaměstnaná.. tak to tedy není?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama