Učitelka má chování řeznického psa

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13.1.22 17:39

Učitelka má chování řeznického psa

Mám komunikační problém s učitelkou našeho dítěte (3. třída). Pokaždé, když si píšeme nebo spolu mluvíme, připadám si, jako bych se vrátila na základku v pozici dítěte - jenže já jsem chodila do školy v době, kdy tam ještě působila spousta soudružek zvyklých mít moc nad dětmi i rodiči. Paní učitelka téměř nikdy nepoužívá slova jako prosím nebo děkuju, natož třeba podmiňovací způsob (mohli byste prosím… ráda bych, abyste…), typická jsou naopak sdělení „donést XY!!!“ nebo „laskavě uděláte to a to“. Asi se to leckomu bude zdát jako banalita, ale mně tahle neomalená komunikace hodně vadí. Nemyslím si, že je to v pořádku ve vztahu k dětem, ale ve vztahu k rodičům už mi to přijde naprosto neakceptovatelné.

Máte někdo podobné zkušenosti? Je normální, že se někteří učitelé chovají jako burani? Má smysl snažit se s tím něco dělat? A co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11961
13.1.22 17:44

Možná už je takto zvyklá na jednání s buranskými rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
13.1.22 17:44

@Náhodná kolemjdoucí Znám takové vyjadřování třeba u lékařů. Například nedávno (neříkám, že to bylo tak neomalené) na mě vyštěkla doktorka: „Takže jste porodila! A co se narodilo!“ Začala jsem se smát, koukla na ni ironicky a nic neřekla. Tak jí to asi došlo, a zeptala se: „Teda, jakého pohlaví bylo miminko?“ Myslím, že spousta lidí si tohle ani neuvědomí a stačí jim to jen nějak jemně naznačit, že takhle teda ne. Ono taky málokdo jim totiž dá zpětnou vazbu. Většina stáhne ocas a nechá si vše líbit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2800
13.1.22 17:47
@Náhodná kolemjdoucí píše:
Mám komunikační problém s učitelkou našeho dítěte (3. třída). Pokaždé, když si píšeme nebo spolu mluvíme, připadám si, jako bych se vrátila na základku v pozici dítěte - jenže já jsem chodila do školy v době, kdy tam ještě působila spousta soudružek zvyklých mít moc nad dětmi i rodiči. Paní učitelka téměř nikdy nepoužívá slova jako prosím nebo děkuju, natož třeba podmiňovací způsob (mohli byste prosím… ráda bych, abyste…), typická jsou naopak sdělení „donést XY!!!“ nebo „laskavě uděláte to a to“. Asi se to leckomu bude zdát jako banalita, ale mně tahle neomalená komunikace hodně vadí. Nemyslím si, že je to v pořádku ve vztahu k dětem, ale ve vztahu k rodičům už mi to přijde naprosto neakceptovatelné.Máte někdo podobné zkušenosti? Je normální, že se někteří učitelé chovají jako burani? Má smysl snažit se s tím něco dělat? A co?

Jednala bych s ní ve stejném stylu…Znovu vysvětlit násobení! Ještě jednou ukázat, jak se skládá origami!!!Laskavě opravujte testy rychleji!!!
A uvidíš co nastane dál :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.22 17:47
@Cenarius píše:
Možná už je takto zvyklá na jednání s buranskými rodiči.

Dobrá připomínka. Jenže ona je tady profesionál, takže by měla zvládat komunikaci i s těmi buranskými rodiči. Nebo to aspoň nedávat sežrat těm normálním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.22 17:49
@prokr píše:
Jednala bych s ní ve stejném stylu…Znovu vysvětlit násobení! Ještě jednou ukázat, jak se skládá origami!!!Laskavě opravujte testy rychleji!!!
A uvidíš co nastane dál :think:

Já tohle moc dělat nechci, jednak by mi to nešlo přes pusu, jednak po ní těžko můžu chtít zdvořilosti, když se sama budu chovat jako hulvát. Samozřejmě chápu ten motiv :-) ale přijde mi, že by to byl začátek konce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4155
13.1.22 17:50
Dobrá připomínka. Jenže ona je tady profesionál, takže by měla zvládat komunikaci i s těmi buranskými rodiči. Nebo to aspoň nedávat sežrat těm normálním.

Jenže spousta buranů si myslí že jsou normální. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23366
13.1.22 17:53

Proč ji to proste nereknes? Slusne a nekompromisně, ze jsi zvykla na slušnou konverzaci a tu očekávám i od ni jak vůči dítěti, tak vůči tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7884
13.1.22 17:57
@Dobrej_tym píše:
@Náhodná kolemjdoucí Znám takové vyjadřování třeba u lékařů. Například nedávno (neříkám, že to bylo tak neomalené) na mě vyštěkla doktorka: „Takže jste porodila! A co se narodilo!“ Začala jsem se smát, koukla na ni ironicky a nic neřekla. Tak jí to asi došlo, a zeptala se: „Teda, jakého pohlaví bylo miminko?“ Myslím, že spousta lidí si tohle ani neuvědomí a stačí jim to jen nějak jemně naznačit, že takhle teda ne. Ono taky málokdo jim totiž dá zpětnou vazbu. Většina stáhne ocas a nechá si vše líbit.

Já přemýšlím, co je špatně na tom, že se doktorka zeptá, co se narodilo. To je neslušný nebo neomalený dotaz? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6712
13.1.22 17:59

Náhodou super úča, alespoň připraví děti na nástrahy života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24407
13.1.22 18:00
Mám komunikační problém s učitelkou našeho dítěte (3. třída). Pokaždé, když si píšeme nebo spolu mluvíme, připadám si, jako bych se vrátila na základku v pozici dítěte - jenže já jsem chodila do školy v době, kdy tam ještě působila spousta soudružek zvyklých mít moc nad dětmi i rodiči. Paní učitelka téměř nikdy nepoužívá slova jako prosím nebo děkuju, natož třeba podmiňovací způsob (mohli byste prosím… ráda bych, abyste…), typická jsou naopak sdělení „donést XY!!!“ nebo „laskavě uděláte to a to“. Asi se to leckomu bude zdát jako banalita, ale mně tahle neomalená komunikace hodně vadí. Nemyslím si, že je to v pořádku ve vztahu k dětem, ale ve vztahu k rodičům už mi to přijde naprosto neakceptovatelné.Máte někdo podobné zkušenosti? Je normální, že se někteří učitelé chovají jako burani? Má smysl snažit se s tím něco dělat? A co?

Chápu, že ti to vadí, to není profesionální. Na tvém místě bych se držela slušné komunikace s paní učitelkou, tedy právě těch slov, která uvádíš ty. Co by mi vadilo ještě víc, pokud takhle jedná s dětmi. V takovém případě se nedá mluvit o respektujícím přístupu k dětem a to bych jako máma nepřekousla. Dá se to zjistit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.22 18:02
@jahuhudka píše:
Proč ji to proste nereknes? Slusne a nekompromisně, ze jsi zvykla na slušnou konverzaci a tu očekávám i od ni jak vůči dítěti, tak vůči tobě.

Zaprvé nemám ráda konflikty a zadruhé nevěřím tomu, že si řekne „jé, já se chovám nevhodně, tak odteď se k téhle konkrétní matce budu chovat hezky“. Připadá mi pravděpodobnější, že se šprajcne :nevim: Už jsem pro ni měla rozepsaný mail, ale fakt se bojím, že efekt bude spíš opačný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1497
13.1.22 18:04
@prokr píše:
A uvidíš co nastane dál :think:

Bude si stěžovat na rodiče. Těmhle lidem jejich chování nedochází.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1497
13.1.22 18:07

No co s tím chceš dělat, když nemáš ráda konflikty? Pokud ji chceš říct, že se ti nelíbí její jednání, jiná cesta než, že ji to řekneš a půjdeš do potenciálního konfliktu opravdu není.
Jak je učitelka stará? Je to ta starší struktura? Nebo mladá po škole? Pokud mladá, tak se s ní dá pracovat, lehce ji upozornit. Pokud stará, tak bych ji požádala a spíše uvažovala o přeřazení do jiné třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23366
13.1.22 18:08
Zaprvé nemám ráda konflikty a zadruhé nevěřím tomu, že si řekne „jé, já se chovám nevhodně, tak odteď se k téhle konkrétní matce budu chovat hezky“. Připadá mi pravděpodobnější, že se šprajcne :nevim: Už jsem pro ni měla rozepsaný mail, ale fakt se bojím, že efekt bude spíš opačný.

Tak tohle za konflikt nepovažuji. Je to vymezení hranic. pokud se sprajcne, řešila bych to znova. A řešila bych to osobně ne mailem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat