Učitelka – neustálé útoky ze stran rodičů

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
24.10.21 20:16

Učitelka – neustálé útoky ze stran rodičů

Dobrý den,
je tu nějaká učitelka? Pokud ano, ráda bych se zeptala, jestli ve škole také neustále řešíte konflikty s rodiči. Jedná se o agresivní e-maily, slovní útoky, stížnosti u vedení.

Učím teprve druhým rokem, jsem mladá, drobná, tak nevím, jestli mají pocit, že si na mě můžou dovolovat…

Svoji práci mám ráda, děti ve škole jsou fajn, ale ti rodiče mě opravdu demotivují. Uvažuji kvůli nim o změně zaměstnání.
Vím, že „blbci“ jsou všude, ale na tohle už nemám nějak nervy… :(

Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5334
24.10.21 20:24
:hug:

Je to naprosto normální. Důležité je, aby za tebou stálo vedení a kolegové. Pak si můžeš myslet něco o zadku a na prudiče se vykašlat. Ale jak jsou problémy v pedagogickém sboru, je to na změnu místa (nikoli profese). Drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26940
24.10.21 20:25

Jeje, doufám, že nejsi "naše paní učitelka "
Taky drobná, učící druhým rokem a moc fajn.
:hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51266
24.10.21 20:29

@Sad panda naucila jsem se vystupovat tak, aby nebyl duvod ke stiznostem, vse mam podlozene. Nejdulezitejsi je vybudovat si duveru u deti. Presto se tu a tam nejaky agresivni rodic najde. Nauc se reagovat vecne, strucne, uredne. Pokud si sama nevis rady, obrat se na nekoho zkusenejsiho, komu veris, popr. na vedeni skoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51266
24.10.21 20:30

Jo, jednotny postup vsech clenu pedagogickeho sboru je zasadnim predpokladem uspechu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55227
24.10.21 20:43

Jsem teda pouze vychovatelka a stížnost nesoudného rodiče jsem zažila jednu (loni). Hned první týden. Dítě startovalo a atakovalo ostatní, ale doma řeklo, že je atakováno a p. vychovatelka vůbec to neřešila. Což nebyla pravda. Vždycky se vysvětlovalo, řešilo. Výmysl dítěte, kterému rodič uvěřil a udělal bublinu. Nemohla jsem ani na wc. Aby nedošlo ke konfliktu. Pak se to vyjasnilo. Omluva za nařknutí nebyla. Ale to bych chtěla moc. Zbytek rodičů jsem měla ok. I letos jsou fajn.
Jeden rodič je teda od pohledu i komunikace falešný. Takový drsoň přemoudřelý. Na vše argument. Takže na něj si dávám pozor. Že to je problematik od pohledu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24240
24.10.21 20:52
@blobfish píše: :hug:Je to naprosto normální. Důležité je, aby za tebou stálo vedení a kolegové. Pak si můžeš myslet něco o zadku a na prudiče se vykašlat. Ale jak jsou problémy v pedagogickém sboru, je to na změnu místa (nikoli profese). Drž se!

Normální to rozhodně není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
24.10.21 20:53

Nejsem pedagog, ale docela mne baví ten posun :lol: v minulosti si brali na kobereček zlobivé dítě paní učitelka s rodičem, který mu dělal tytyty. Teď chodí na kobereček paní učitelka, na kterou dělá se zlobivým dítětem v zádech tytyty rodič :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51266
24.10.21 20:56
@Rosary píše:
Nejsem pedagog, ale docela mne baví ten posun :lol: v minulosti si brali na kobereček zlobivé dítě paní učitelka s rodičem, který mu dělal tytyty. Teď chodí na kobereček paní učitelka, na kterou dělá s dítětem v zádech tytyty rodič :D

zabavne to neni a nikomu to neprospiva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
24.10.21 20:58
@Rosary píše:
Nejsem pedagog, ale docela mne baví ten posun :lol: v minulosti si brali na kobereček zlobivé dítě paní učitelka s rodičem, který mu dělal tytyty. Teď chodí na kobereček paní učitelka, na kterou dělá se zlobivým dítětem v zádech tytyty rodič :D

No přesně. Já už se bojím těm dětem dávat poznámky, protože vím, že na mě pak naběhne matka a seřve mě za to, co jsem si dovolila. :D
No a dávat horší známku než 2…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
24.10.21 21:00
@matkabagristy píše:
zabavne to neni a nikomu to neprospiva

Samozřejmě, že to baví je myšleno s nadsázkou :roll: je jasné, že to tak není správně. Ani náhodou neznevažuju práci učitele. Jenom je na výše popsané jistý trefný meme, který se mi vybavil, toť vše ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24240
24.10.21 21:01
@Sad panda píše:
No přesně. Já už se bojím těm dětem dávat poznámky, protože vím, že na mě pak naběhne matka a seřve mě za to, co jsem si dovolila. :D
No a dávat horší známku než 2…

Pokud to bereš takhle - že se bojíš dělat svou práci dobře, být spravedlivá a sebevědomá, tak to raději fakt nedělej. Uděláš víc škody, než užitku. Jak řeší tu situaci vedení školy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26940
24.10.21 21:01

@Rosary Mě je těch učitelek fakt líto. Stačil občas rodicak už od školky. A na ten dorazila vždy jen ta zainteresovanejsi a o děti se zajímající část rodičovstva.
U jednoho dítěte nas na posledním online rodicaku bylo 8 i s učitelkou. Takže cca třetina. Zbytek se ani neomluvil, neb paní učitelka byla sama lehce překvapená z účasti, respektive neúčasti. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51266
24.10.21 21:03
@Sad panda píše:
No a dávat horší známku než 2…

no, to je neco hodne spatne. Co tvoje sebevedomi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
24.10.21 21:03

@matkabagristy jsem ti to i našla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu