Učitelka v mateřské škole

Anonymní
18.9.19 09:27

Učitelka v mateřské škole

Ahoj, mám dotaz, mám maturitu v oboru pedagogické lyceum a Bc. v oboru multimédia a design. Chtěla bych se jít poptat na práci v mateřské škole, ale nevím jestli mě vezmou, jelikož nemám vysokou školu v pedagogickém oboru, pouze střední. Neví někdo zda je to problém? Na střední jsem absolvovala několik praxí ve školkách a na ZŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1873
18.9.19 09:37

Já myslím, že by to mohlo stačit, zkus i jesle, tam to stačí určitě, ale za zkoušku nic nedáš, šla bych do toho, a zkusila bych více školek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9134
18.9.19 09:50

U nás ve školce požadují minimálně středoškolské pedagogické vzdělání, takže ano, tam by tě vzali ;) :mavam: Není ale škoda zahodit ten Bc obor? Přijde mi perspektivnější a rozhodně výdělečnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
18.9.19 09:53

Lyceum není dostatečné vzdělání do MŠ… Možná na asistenta pedagoga apod., ale jako učitelku v MŠ Vás zaměstnají pouze v případě, že by nikoho kvalifikovaného nesehnali (a je dost nejisté, zda by Vás nepropustili, jakmile se jim tam někdo kvalifikovaný objeví)…
Doporučuji si zjistit informace (spousta FB skupin pro učitele, kde seženete konkrétní tipy), jak dostudovat - buď tedy přímo VŠ (Bc. v kombinované formě, při studiu už by Vás třeba někde zaměstnali v MŠ), případně zjistit informace, zda by nešla dodělat jen maturitní zkouška (nemám bližší informace, ale některé soukromé školy - Litomyšl apod. umožňují doplnit si vzdělání během ročního studia).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10550
18.9.19 10:00
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dotaz, mám maturitu v oboru pedagogické lyceum a Bc. v oboru multimédia a design. Chtěla bych se jít poptat na práci v mateřské škole, ale nevím jestli mě vezmou, jelikož nemám vysokou školu v pedagogickém oboru, pouze střední. Neví někdo zda je to problém? Na střední jsem absolvovala několik praxí ve školkách a na ZŠ.

Ahoj,

k práci ve školce stačí jen maturita na pajde a někde dokonce ani to ne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
352
18.9.19 10:28

U nás ve školce by tě určitě vzali. :)
Hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2848
18.9.19 10:41

Onajeblond: v blízké rodině mám zasloužilou pracovnici z jesliček. Takže vím, že v okresním městě v jeslích o děti pečují kvalifikovane dětské sestry. Měli tam sice jednu pomocnici, ale ta neměla na starost práci s dětmi, ale praktickou práci související s provozem jeslí/nákup potravin, úklid a mytí nádobí atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2848
18.9.19 10:49

Jistě jsou školky, kde by tě vzali. Ovsem počítej s podmínkou ze budou chtít, aby sis vzdělání doplnila. Ono pokud nechceš dělat v oboru své VŠ, asi budeš muset něco dostudovat, lyceum je přeci jen /jakkoliv kvalitni/ příprava na VŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama