Učitelka v MŠ v těhotenství

27
13.1.20 14:23

Učitelka v MŠ v těhotenství

Ahoj holky. Jsem v 7tt. Pracuji jako učitelka v MŠ, ale mám z toho trochu strach, protože jsem pořád v prostředí, kde každý kašle bacily. Další věc je to, že musím být v práci skoro pořád přes čas, protože jsou akce jako tvoření, sběr papíru, porady atd… K tomu ještě jezdím necelou hodinu autobusem tam a zpátky. V práci zatím nikdo neví, že jsem těhotná. Původně jsem to měla v plánu říct hned, ale jsem na vesnici, kde by se to hned rozkřiklo a doneslo by se to všem. Ke gynekoložce jdu ve středu a chci se jí zeptat, jak to vidí. Ale zase nevím, jestli mám odcházet že dne na den, když mi doporučí zůstat doma. Mám hrozný dilema a pořád nad tím musím přemýšlet, I když je pro mě zdraví miminka nejdůležitější, tak na druhou stranu vím, že mě kolegyně pěkně pomluví… Co si myslíte o tom, že bych šla na neschopenku jen teď že začátku, kdy je mi špatně a pak chodila dal. A pak třeba odešla někdy na jaře, kdy je toho v MŠ už moc? :nevim: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

832
13.1.20 14:34

Tohle je hrozně těžké.. v ženským kolektivu se vždy někdo najde kdo tě pomluví. Rozhoduj se podle sebe. Podle toho jak se ty cítíš a jak to vidíš. I já jsem se řídila podle své intuice a zaplať pánbůh za to. Byla jsem v ženským kolektivu a v zimě. Neustále mi bylo špatně, potrat jeden za sebou a tak jsem nechtěla nic podcenit. Dala jsem i na radu lékaře. Počkej do té středy a uvidíš co ti na to dr. řekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
13.1.20 14:42

Učím taky v MŠ a ja presne kvuli bacilum potratila. Od zacatku až do 10tt kdy jsem potratila jsem byla totalne nachcípaná. Jinak so myslim že je to celkem nenáročná práce vždyť seš tam jen šest hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
13.1.20 14:47
@zuzan píše:
Učím taky v MŠ a ja presne kvuli bacilum potratila. Od zacatku až do 10tt kdy jsem potratila jsem byla totalne nachcípaná. Jinak so myslim že je to celkem nenáročná práce vždyť seš tam jen šest hodin.

Právěže já ne. Jsem tam navíc ty hodiny, kdy mi špatně jede autobus a musím tam čekat + ty přesčasy, co jsem psala, edukační skupinky atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22184
13.1.20 15:00

@Feyre
Jestli se té chytne každý bacil, tak bych zvážila, jestli vydržet v praci. Já jsem fér, takže bych to řekla narovinu. Čekám dítě, jsem na začátku. Jistého není nic. Ale aspoň by neměly důvod tě pomlouvat. Jsou těhotné, co mají školkové dítě, doma mají celkem záhul a nepotratí. Že jsi těhotná, neznamená, že nesmíš pomalu ani kejchnout, aby se něco v břiše nepotento.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
13.1.20 15:03

@Feyre tak ja mám taky přesčasy, ale beru si za to volno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2292
13.1.20 15:10

Pockala bych jak se vyjadri gynekolozka. Kazdopadne bych sla na neschopenku. Pak uvidis jak ti bude a jak se rozhodnes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6505
13.1.20 15:10

Já jsem jako učitelka v MŠ šla na neschopenku na konci čtvrtého měsíce kvůli nízko položené placentě a občasnému zakrvácení. Teď si to vyčítám, protože jsme žádné potíže nepociťovala a znova bych se na to vykašlala a chodila do práce dál (ale zdůrazňuji, že to byla dle slov lékaře „níže položená placenta“, nikoliv vcestná). Šla jsem na konci března, takže jsem odpracovala konec podzima a zimu mezi kašlajícíma dětma a nic mi to neudělalo. Teda, udělalo mi to angínu a týden na neschopence s ATB, ale to mi taky nic neudělalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22872
13.1.20 16:10

Tohle je fakt těžké. Učím na ZŠ druhý stupeň. První těhotenství nedopadlo, potratila jsem v 9 tt. Hodně lidí mi říkalo, že ať pak zůstanu s dalším ihned doma, ať něco nechytám atd. Protože mi bylo relativně dobře (bonpari jsem cucala i občas při hodině) neustále otevřené okno ( bacily neměly ve třídě šanci, děti byly otužilé) a vydržela jsem až do mateřské, bez neschopenky. Děti si postupem času uvědomily, že si musí dávat pozor, aby do mě nevrazily a šlo to. Kolegyně odešla z práce dřív, protože měla problém s tlakem a nedělalo jí to dobře, ale nebylo to kvůli škole, ale kvůli jejímu zdravotnímu stavu.
Práce v těchto zařízením není vyloženě vyloučená v těhotenství, na bacily sis už určitě taky zvykla, takže proč se omezovat zbytečně vycházkami, když ještě můžeš být mezi lidmi. A pokud odejdeš, jen protože si učitelka, tak se nediv, že tě kolegyně pomluví. Pokud k tomu bude zdravotní důvod, tak to všichni pochopí. v době, kdy jsem byla těhotná jsme měli ve škole neštovice a svrab a i to mi doktorka dovolila, že mi nic nehrozí, jen ať ty třídy nesavuju já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
13.1.20 16:18

Taky jsem pracovala jako ucitelka v MS. Pracovala jsem az do nastupu na materskou, predtim jsem si vybrala asi 3 tydny dovolenou. Celou dobu mi bylo dobre. Nic jsem nechytla. Deti tedy do skolky chodily jen zdrave. Taky same 5-6 lete, takze uz hodne samostatne. Vlastne to tam nebyla moc narocna prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
13.1.20 17:34

@Feyre o neschopence snad rozhoduje gynekolog, to snad pacient nenavrhuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11374
13.1.20 18:02

Jsi těhotná. ne nemocná. Nemáš rizikové povolání, není potřeba tě překládat na jinou pozici.

A přehnaná úzkost zdravému těhotenství úplně nepomáhá. Soustřeď se spíš na to, jak se s úzkostí naučit zacházet, aby sis s ní sama neškodila.

Těhotenství jako takové její hladinu zvyšuje a s porodem, kojením a nevyspáním je to ještě horší. Čím dříve s tím budeš umět pracovat, tím menší šance je, že se to rozjede do nepěkných otáček.

Začni s touhle knihou

https://www.grada.cz/…enstvi-8576/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
13.1.20 18:05
@bobulka88 píše:
@Feyre o neschopence snad rozhoduje gynekolog, to snad pacient nenavrhuje.

To nenavrhuje. Ale je dobrý se zeptat, zjistit informace a být pak v klidu. Znám případy, kdy šla těhotná k doktorovi a jak řekla, že pracuje v MŠ, tak ji doktor automaticky posílal na neschopenku, že to je rizikový zaměstnání. Tak v tom mám trochu zmatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
13.1.20 18:21
@Feyre píše:
To nenavrhuje. Ale je dobrý se zeptat, zjistit informace a být pak v klidu. Znám případy, kdy šla těhotná k doktorovi a jak řekla, že pracuje v MŠ, tak ji doktor automaticky posílal na neschopenku, že to je rizikový zaměstnání. Tak v tom mám trochu zmatek.

Ale rizikovy zamestnani neni duvod k neschopence. Zcela jiste nemela diagnozu ucitelka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
13.1.20 19:16

Jsem ucitelka v Ms Pokud je vše v poradku není třeba být na neschopence. Já byla v pohode.
Gyndar ti opravdu nenapíše neschopenku jen proto, ze pracujes v Ms.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama