Učitelka ve školce bez vztahu k dětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rejžička
Kelišová 6173 příspěvků 16.10.14 08:09
Učitelka ve školce bez vztahu k dětem

Tak jsem z toho, holky, špatná.. :-(
Malá chodí už dva týdny do školky, první týden vesele, těšila se.. Teď celý den doma říká, že tam nechce, musím se jí vytrhnou a jít pryč, brečí, běží za mnou..

Uvědomila jsem si, že je to čistě kvůli paní učitelce. První je hodná, mateřská, s dětmi to umí. Druhá jedná možná stejně, ale je to takové naučené, brz citu, prostě to nejde ze srdce a děti tohle poznají. Sama bych nechtěla, aby mě objala, tak se malé nedivím, že se vzpouzí a uklidnění pochováním opravdu nezabírá.

A co chci poradit.. Možná si spíš jen postěžovat, protože je mi z toho do breku.

První týden jsem s malou vždycky pár minutek byla, až se okoukla a bylo to v pořádku. Paní učitelka chtěla, ať tam s ní nejsem, ake když jsem tedy chtěla hned odejít (předat a jít), malá začala nabírat, pět minut jsem tam tedy zůstala a v pořádku.

Ta druhá paní učitelka mě hned první den upozornila, že to malé jen dělám horší, že tam s ní být vůbec nesmím, jen ji předat.
První den hysterák, předávala jsem ji kopající z náručí do náručí, pak jsem vždycky hned utekla, za mnou nářek. Včera tam milá paní učitelka nebyla, hrály jsme si chvilku vedle ve třídě, když paní učitelka přišla, hned jsem odešla, než to malé došlo. Utíkala prý za mnou, ale zvládla to.
Dneska se sama ptala, jestli tam budu chvilku s ní, musela jsem jí říct, že nesmím. Ale zvládla by to, udělala jsem takový fígl, že paní učitelce spolu řekneme, kdyby nepapala namazaný chlebík, ať jí dá suchý. Ok, honem jsem odcházela. Jenže milá paní učitelka mě zavolala zpátky a že prý to moc řeším, že to malá cítí a brečí kvůli tomu. Ta se na mě samozřejmě začala věšet, tak jsem ji opět předávala řvoucí do náruče.

A teď babo raď. :pocitac:
Jednat dle učitelky, když vím, že malé vadí především to, když jí nenechám chvilku na aklimatizaci? Navíc včera jsem přišla a měla naopak bačkůrly, tam si jich asi moc ani nevšímá. - Tříleté tam má dvě děti, ostatní už ví, co dělat.

Ráno prý ani nejedla, podle mě je to paní učitelkou, ale ok, stát se to může.
Nejhorší je, že si uvědomuju, że teď uż malou chránit nemůżu, kdyż narazí na blbce, musím ustoupit stranou, teď je to v rukou školství. :-( Pardon, jestli jsem to vyjádřila blbě, prostě to tak cítím. :-(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 16.10.14 08:20

Jsou to dva tydny. Co ja zazivala ten treti tyden, to bylo sileny. Sceny, krik, drasajici brekot, vycitani sama sobe, ze jsem neschopna. A ted? Do skolky se tesi a chodi tam usmevava. Chce to opravdu vydrzet a nepovolit :) mala si musi zvyknout. Moje taky prvni tyden chodila z vesela. Pak se to pokazilo. Ted ma jen splin, kdyz mam odpoledni a nevyzvednu ji. Breci pak skoro cele odpoledne, ze se ji styska.

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 08:20

A co malá říká, když jde domů? Co říkají učitelky o jejím chování? Moje malá byla podobná, první dny ve školce OK, pak jí došlo, že to je napořád a každé ráno brek, slzavé údolí, mávání za oknem s proudy vody z očí… Už je tam letos druhý rok a stále se jí tam nechce, prostě nepatří mezi děti, které se do školky těší.
Ale po příchodu domů říká, že to ve školce bylo dobré, je olná zážitků. Také má jednu oblíbenější učitelku a druhou méně, ale i k té, co jí nemá tolik oblíbenou, tak se jde pomazlit když potřebuje.
Ale kdyby si mohla vybrat, tak do školky nejde. A mám zkušenost, že aspoň na mou dceru funguje spíš to, že se nesmlouvá, dlouho se neloučí, prostě pevný řád.

Pipet
Generální žvanilka 24210 příspěvků 16.10.14 08:20

Majda se chovala stejně, spíš hůř. Nejedla asi měsíc. A učitelky máme super.

Proč jsi jí říkala, že tam nesmíš být? :roll
Už jsi velká holka, ostatní děti tam taky nemají maminku.
Liz
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 16.10.14 08:21

Je to soukromá školka? Tvé holčičce jsou tři? Jestli je státní a paní učitelka tam má na starost dalších 27 dětí, tak se nedivím, že tě tam nenechají a že má malá obráceně bačkory. To není vztahem k dětem. Myslím, že nemají šanci to v takovém počtu uhlídat. U nás ve školce nás upozorňovali, že děti dost často nepláčou upně na začátku, ale až se malinko otrkají. Tak že to nemusí třeba být učitelkou. Chápu, že je to pro tebe hodně těžké, ale zkus vydržet. Uvidíš, že si malá brzy zvykne a bude se jí tam třeba líbit.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 16.10.14 08:24

Pěkně jsi během týdne odsoudila učitelku Přijdeš s ní do styku 5minut denně a víš, že je špatná, bez citu a nemá lásku k dětem? Možná, kdybys začala u sebe, neházela vaší neadaptaci na špatnou učitelku, možná by to bylo lepší. Po týdnu říct, že je učitelka blbec, protože dítě brečí, to docela síla.

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 16.10.14 08:28

Ahojky,

ja jsem z oboru a bohuzel znam spoustu ucitelek, co si spatne zvolily obor, ono v patnácti maji holky dost zkreslene predstavy o peci o dite a neuvedomuji si narocnost oboru, takze je mozne, ze ta vase ucitelka je jedna z nich, ale take nemusela jen dceri sednout. Hodnotila bych ji casem, az si malicka zvykne.

A to co popisujes, ono je pro dite opravdu lepsi, kdyz hned odejdes. Sice to vypada brutalne, trha ti to srdce, ale ditko se rychleji uklidni. My to delali tak, že u techto placicich deti jsme je po prichodu zabavili hrackou a v te chvili rodic odesel. Meli jsme tatu, co vzdy poslouchal za dverma a byl schopny se petkrat vratit, cimz diteti zadelala na hodinovy zachvat revu :zed:

michaela1808
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 16.10.14 08:28

@terinka4444 mám stejný názor + dítě z tebe tvé emoce cítí, takže se zkus nejdříve srovnat sama a pak pracuj na malé. je to také velký kus tvé práce, aby si dítě ve školce zvyklo…mám bohaté zkušenosti :mavam:

janica252
Kelišová 5502 příspěvků 16.10.14 08:29

@rejžička Osobně mi nepřijde, že paní učitelka dělá něco špatně… nezůstávat s dítětem a hned předávat a neprodlužovat loučení, to se doporučuje běžně… Naše malá třeba školku miluje, ale když loni začínala, tak druhý nebo třetí týden začala při loučení brečet - dítě si uvědomí, že je to asi napořád, aspoň tak mi to bylo vysvětleno… Měli jsme rituál, že mi malá chodila mávat z okna, tím se uklidnila…

Když brečí, tak brečí i pak déle, nebo za chvíli po tvém odchodu přestane? Z bačkůrek naopak bych nic nedělala, to se stane i mé čtyřleťačce…

Hadumi
Extra třída :D 13724 příspěvků 16.10.14 08:30

Dcera přecházela ze soukromé školky do státní a byl to šok nejenom pro ní ale také pro mne. Ve třídě je teď 26 dětí a když tam malou vedu, tak je to masakr. Září prořvala, mně přijde lepší odcházet hned (ne potají zdrhnout), teď teprve je to lepší. Bačkory nebo jinou část oblečení má naopak běžně, a co jako? Nejí tam taky. A co jako? Nelíbí se mi, že se hledá problém jen u personálu, součástí je také a především rodič.

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 34968 příspěvků 16.10.14 08:33

Učitelky naprosto chápu, že chtějí rychlé předání. Uvědom si, že tvé dítě tam není jediné. Že třeba před měsícem tam nastoupil Pepíček, který taky brečel. Teď už začíná být v pohodě. Přijde tam tvoje holčička a ty tam s ní chvíli můžeš zůstat. Pepíčkovi se začne stýskat po mamince a bude jí tam chtít taky. Kdyby učitelky takhle ustupovaly u každého brečícího dítěte, tak by tam za chvíli vůbec nemusely být.

Kluk má taky někdy bačkory obráceně, jednou měl venku i botasky. Včera pro změnu slipy naruby. Ale chápu to. Většinu času je tam 1 učitelka na 28 dětí (sice plný stav není snad nikdy, alei tak jich je tam hodně).

Novire
Neúnavná pisatelka 19915 příspěvků 16.10.14 08:45
@Pipet píše:
Majda se chovala stejně, spíš hůř. Nejedla asi měsíc. A učitelky máme super.
Proč jsi jí říkala, že tam nesmíš být? :roll
Už jsi velká holka, ostatní děti tam taky nemají maminku.

A proč by jí neměla říct pravdu?
Máš pocit, že místo toho je lepší popírat její pocity a předhazovat jí ostatní děti?
Tříletému dítěti je naprosto fuk, že ostatní děti tam nemají maminku, když ono ji potřebuje.

ZAkladatelko asi neporadím, ale pokud ty musíš do práce a malá musí do školky nezbude, než se s tím prostě smířit.
Trénujte doma školkové situace, mluv s učitelkami, zkuste tam anjít pro malou kamarádku. Nebydlí třeba někdo blízko? Kdyby se děti viděly i mimo školku, třeba by to pak snášela líp.

carola
Kelišová 7389 příspěvků 16.10.14 08:51
@rejžička píše:
Tak jsem z toho, holky, špatná.. :-(
Malá chodí už dva týdny do školky, první týden vesele, těšila se.. Teď celý den doma říká, že tam nechce, musím se jí vytrhnou a jít pryč, brečí, běží za mnou..

Uvědomila jsem si, že je to čistě kvůli paní učitelce. První je hodná, mateřská, s dětmi to umí. Druhá jedná možná stejně, ale je to takové naučené, brz citu, prostě to nejde ze srdce a děti tohle poznají. Sama bych nechtěla, aby mě objala, tak se malé nedivím, že se vzpouzí a uklidnění pochováním opravdu nezabírá.

A co chci poradit.. Možná si spíš jen postěžovat, protože je mi z toho do breku.

První týden jsem s malou vždycky pár minutek byla, až se okoukla a bylo to v pořádku. Paní učitelka chtěla, ať tam s ní nejsem, ake když jsem tedy chtěla hned odejít (předat a jít), malá začala nabírat, pět minut jsem tam tedy zůstala a v pořádku.

Ta druhá paní učitelka mě hned první den upozornila, že to malé jen dělám horší, že tam s ní být vůbec nesmím, jen ji předat.
První den hysterák, předávala jsem ji kopající z náručí do náručí, pak jsem vždycky hned utekla, za mnou nářek. Včera tam milá paní učitelka nebyla, hrály jsme si chvilku vedle ve třídě, když paní učitelka přišla, hned jsem odešla, než to malé došlo. Utíkala prý za mnou, ale zvládla to.
Dneska se sama ptala, jestli tam budu chvilku s ní, musela jsem jí říct, že nesmím. Ale zvládla by to, udělala jsem takový fígl, že paní učitelce spolu řekneme, kdyby nepapala namazaný chlebík, ať jí dá suchý. Ok, honem jsem odcházela. Jenže milá paní učitelka mě zavolala zpátky a že prý to moc řeším, že to malá cítí a brečí kvůli tomu. Ta se na mě samozřejmě začala věšet, tak jsem ji opět předávala řvoucí do náruče.

A teď babo raď. :pocitac:
Jednat dle učitelky, když vím, že malé vadí především to, když jí nenechám chvilku na aklimatizaci? Navíc včera jsem přišla a měla naopak bačkůrly, tam si jich asi moc ani nevšímá. - Tříleté tam má dvě děti, ostatní už ví, co dělat.

Ráno prý ani nejedla, podle mě je to paní učitelkou, ale ok, stát se to může.
Nejhorší je, že si uvědomuju, że teď uż malou chránit nemůżu, kdyż narazí na blbce, musím ustoupit stranou, teď je to v rukou školství. :-( Pardon, jestli jsem to vyjádřila blbě, prostě to tak cítím. :-(

Chápu tě, máš o malou strach, já mám jen jednoho chlapečka, chodí už do 1.třídy a taky mám o něj hroznej strach, je to takovej cíťa, ale když začal chodit do školky, měl tam přísnou paní učitelku, já z toho byla špatná, tak jsem ho nechala přeřadit k menším dětem, protože tam byl spokojenější, další rok už šel k předškolákům a tu paní učitelku=přísnou si tak oblíbil, že ji měl nejraději ze všech a stejně tak i já, ono opravdu nelze soudit z pár setkání, dej tomu čas, bude to dobré, uvidíš.

esterka_03
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 16.10.14 08:53

No ja nevim, za nasich mladych let me mama v roce soupla do jesli, predala me mezi dverma, utikala do prace a tohle absolutne neresila. Jsem poznamenana do konce zivota? Rozhodne ne.
Dneska se nektere veci moc resi. A i trilete dokaze poznat ze maminka neni psychicky srovnana a pak toho krasne vyuzit.

ospalámyš
Kelišová 5395 příspěvků 16.10.14 09:00

U nás ve školce umožňují maminkám tam být a postupnou adaptaci, využila jsem to, moje děti nebrečely vůbec (byly teda už starší než tříleťáci a zvykala jsem je postupně na kolektiv), postupně si zvykly na místo, učitelky atd. Byla jsem tam třeba 2 hodiny, pak paní učitelka řekla, že můžu zkusit odejít tak na půl hodny a pak zas přijít atd.
Každá matka to tady ve školce nevyužije, takže tam není dav matek a k tomu dav zoufalých brečících dětí které tam nemají maminku. 8)

Žádné ostatní děti tam kvůli tomu nebrečely. Nebrečely tam skoro žádné, možná i proto, že tam tu adaptaci dělají :nevim: Paní učitelky mi k tomu řekly, že z jejich zkušeností je to strašně individuální, některé dítě potřebuje rychlé rozloučení a jiné naopak tu adaptaci (což je fakt, každé dítě je jiné že)a je pak už na maminkách, pro co se rozhodonou, což si myslím, že je nejlepší varianta.

A znám školku, kde je týdenní až 14.denní adaptace dokonce dobrovolně-povinná 8)

Budete to asi muset vydržet, když do školky musí. Já bych zvolila tu postupnou adaptaci, ale jestliže tomu tam učitelky nejsou nakloněné, tak to je blbé no.

Příspěvek upraven 16.10.14 v 09:01

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

Dominik Hašek pro Expres: Šikanovali mě, ale i já sám jsem dělal to stejné

Bývalá hokejová legenda, Dominik Hašek (54) od útlého věku žil jenom hokejem.... číst dále >