Učitelka ve školce mi lhala

Anonymní
18.4.17 16:56

Učitelka ve školce mi lhala

Ahoj, jsem dost smutná z učitelky v MŠ.. můj syn ještě nemá ani tři roky a chodí do soukromé školky, malý kolektiv, rodinná vilka, příjemné prostředí i „tety“. Všechno v pohodě, adaptace ( chodí tam teprve měsíc) super..Jenže..Dečka ve školičce pijí jen že svých lahví což bych jako problém neviděla - můj syn rovněž raději pije z láhve nez z hrnku. Ale v poslední době vypije hrozně málo třeba 2dc za celý den 8o doma vypije půl litru jen za dopo a taky z flašky. Nevím čím to je a tak každé ráno prosím paní učitelky, jestli by byly tak hodne a na kluka dohlidly v tom pití, protože má jen jednu ledvinu a pitný režim je fakt důležitý, třeba nema pro samé hraní čas pit.. tety s tím nikdy neměly problém, v pohodě odkyvaly a dneska zase vidím že je flaška ze 3/4 plná a tak se učitelky ptám a ona že malej pil, že mu láhev doleva la. Říkám si super, poděkuju a jdeme domů. No ale doma zjistím že j e hrdlo láhve (nevím zda sem mohu napsat značku vody - *ajec modrá) neporušené a láhev nebyla otevřená, spodní prstenec nelze přetáhnout přes hrdlo a tudíž musí prasknout při otevření uzávěru - snad jsem to napsala srozumitelně :D je tam bezkapkovy uzávěr a tak by to kolem toho spodního prstence muselo prasknout kdyby někdo chtěl vodu dolít a láhev nebyla otevřená.. dost mě to zarazilo, proč mi lhala? Teď nevím, jestli to mám nechat být a dělat blbou, nebo jestli ji to mám hezky říct. Mrzí mě to od ní. Když dítě nepije tak by se to přeci nemělo tutlat, ne? :nevim: zase nechci aby si na kluka třeba zasedly nebo tak něco. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak by ste to řešili vy??? Všem děkuji za odpověďi :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35028
18.4.17 16:59

Osobně bych se jí na to zeptala, mohla si to splést prostě s jinou lahví a děckem, i když v tom počtu dětí a zvlášť, když mají malého hlídat, by se to stát nemělo. Jen chci říct, že v tom nemusel být úmysl, zeptej se a uvidíš podle reakce :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
18.4.17 17:02

Rekla bych ji to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16760
18.4.17 17:03

Tvuj kluk ma jednu ledvinu, jedna se o jeho zdravi a ty se bojis ucitelce rict, aby dohledla na jeho pitny rezim? 8o to nemysls vazne??
Rozhodne bych to nenechala jen tak byt a ucitelce to rekla. Pises, ze se jedna o soukromou skolku, asi tam nebude tolik deti na ucitelku jako ve statni, aby ucitelka nemohla dohlidnout na pitny rezim deti…

I kdyz taky jsem tu cetla diskusi o soukrome skolce, kde byl osm deti na ucitelku, tak ta si nevsimla, ze ji slo venku dite bez bot… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 17:04
@ixule píše:
Osobně bych se jí na to zeptala, mohla si to splést prostě s jinou lahví a děckem, i když v tom počtu dětí a zvlášť, když mají malého hlídat, by se to stát nemělo. Jen chci říct, že v tom nemusel být úmysl, zeptej se a uvidíš podle reakce :think:

Jako taky mě to napadlo, že se třeba spletla, ale zase si říkám při max 10ti dětech pokud byly všechny přítomné..Nevím no

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.4.17 17:07
@Hanka1 píše:
Tvuj kluk ma jednu ledvinu, jedna se o jeho zdravi a ty se bojis ucitelce rict, aby dohledla na jeho pitny rezim? 8o to nemysls vazne??
Rozhodne bych to nenechala jen tak byt a ucitelce to rekla. Pises, ze se jedna o soukromou skolku, asi tam nebude tolik deti na ucitelku jako ve statni, aby ucitelka nemohla dohlidnout na pitny rezim deti…I kdyz taky jsem tu cetla diskusi o soukrome skolce, kde byl osm deti na ucitelku, tak ta si nevsimla, ze ji slo venku dite bez bot… :roll:

Tak já je každé ráno prosím aby na to dohlidly..Bojím se, že když budu v uvozovkách proudit učitelku, aby si na kluka nezasedly nebo něco podobného..Znáš to, ozveš se a pak se ti třeba bude vozit po dítěti

• Nahlásit
  • Citovat
18.4.17 17:09

Sorry, ale za tohle bych ji pekne podala, kor kdyz je jich tam par a platis soukromou. Btw nepije malej treba z lahvi jinych deti? U nas si to vsichni ocucavaj navzajem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 17:10

A řekla jsi jim, že jde synovi o zdraví? Měly by na to dohlížet normálně, ale třeba takhle to budou hlídat více, aby neměl zdravotní problémy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 17:14

Jojo, říkala jsem ti x krát má to i všude v papírech a s každou tetou jsem to projednávala zvlášť

• Nahlásit
  • Citovat
3096
18.4.17 17:51
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem dost smutná z učitelky v MŠ.. můj syn ještě nemá ani tři roky a chodí do soukromé školky, malý kolektiv, rodinná vilka, příjemné prostředí i „tety“. Všechno v pohodě, adaptace ( chodí tam teprve měsíc) super..Jenže..Dečka ve školičce pijí jen že svých lahví což bych jako problém neviděla - můj syn rovněž raději pije z láhve nez z hrnku. Ale v poslední době vypije hrozně málo třeba 2dc za celý den 8o doma vypije půl litru jen za dopo a taky z flašky. Nevím čím to je a tak každé ráno prosím paní učitelky, jestli by byly tak hodne a na kluka dohlidly v tom pití, protože má jen jednu ledvinu a pitný režim je fakt důležitý, třeba nema pro samé hraní čas pit.. tety s tím nikdy neměly problém, v pohodě odkyvaly a dneska zase vidím že je flaška ze 3/4 plná a tak se učitelky ptám a ona že malej pil, že mu láhev doleva la. Říkám si super, poděkuju a jdeme domů. No ale doma zjistím že j e hrdlo láhve (nevím zda sem mohu napsat značku vody - *ajec modrá) neporušené a láhev nebyla otevřená, spodní prstenec nelze přetáhnout přes hrdlo a tudíž musí prasknout při otevření uzávěru - snad jsem to napsala srozumitelně :D je tam bezkapkovy uzávěr a tak by to kolem toho spodního prstence muselo prasknout kdyby někdo chtěl vodu dolít a láhev nebyla otevřená.. dost mě to zarazilo, proč mi lhala? Teď nevím, jestli to mám nechat být a dělat blbou, nebo jestli ji to mám hezky říct. Mrzí mě to od ní. Když dítě nepije tak by se to přeci nemělo tutlat, ne? :nevim: zase nechci aby si na kluka třeba zasedly nebo tak něco. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak by ste to řešili vy??? Všem děkuji za odpověďi :)

pokud ma jen 1 ledvinu a pít MUSÍ tak bych to zduraznila a vystrašila bych učitelku že pokud pít nebude muže se neco stat apod… jinak muj syn v tomhle věku vypil za celý den tak maximalne 1 dcl a ani ted v 5 letech prostě nepije.. rano ani čaj neochutná ve školce prý jednou srkne jinak taky nic a doma pak taky maximalně srkne večer..no takže tekutiny má jen z jogurtu a polivky. asi mu to ale stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10942
18.4.17 17:56

Já bych to udělala nejprve tak, že bych mu dala příště do školky zase neporušenou lahev a při odchodu jí zkontrolovala a pak případně danou učitelku mírně konfrontovala. Spíš stylem „dostávají děti ještě jiné pití, než to svoje? Nebo nepije z lahve někomu jinému?“ a pak případně poukázala na tu neporušenost lahve. Nenechala bych to úplně být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 18:11
@unuděná píše:
Já bych to udělala nejprve tak, že bych mu dala příště do školky zase neporušenou lahev a při odchodu jí zkontrolovala a pak případně danou učitelku mírně konfrontovala. Spíš stylem „dostávají děti ještě jiné pití, než to svoje? Nebo nepije z lahve někomu jinému?“ a pak případně poukázala na tu neporušenost lahve. Nenechala bych to úplně být.
řešila bych to také tak
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 18:16
@unuděná píše:
Já bych to udělala nejprve tak, že bych mu dala příště do školky zase neporušenou lahev a při odchodu jí zkontrolovala a pak případně danou učitelku mírně konfrontovala. Spíš stylem „dostávají děti ještě jiné pití, než to svoje? Nebo nepije z lahve někomu jinému?“ a pak případně poukázala na tu neporušenost lahve. Nenechala bych to úplně být.

Přesně tak. Rozhodně to ale nenechat být a v případě nutnosti to řešit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
18.4.17 18:24
@unuděná píše:

Také bych nejprve „otestovala“ a pak konfrontovala…
Jinak syn má zdravotní komplikaci, která vyžaduje dostatečný příjem tekutin a navíc si školou platíš… tam bych při prokázání pochybení tak bych to důrazně řešila klidně s ředitelkou/majitelkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
18.4.17 18:35

Za paní učitelkou bych určitě zašla a znovu se zeptala popřípadně bych zmínila, že láhev nedolila.. A poprosila bych aby opravdu pitný režim kvůli té ledvině pohlídala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama