Reklama

Učitelka ve školce nás posílá do poradny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lesoleil
Nováček 7 příspěvků 16.12.16 14:18
Učitelka ve školce nás posílá do poradny

Dcera nastoupila v září do školky. Měla adaptační období asi o něco delší než ostatní děti, je velmi stydlivá, ale nyní
už se do školky těší a není problém. Co mě nedávno překvapilo je to, že paní učitelka chce, abych šla s dcerou do poradny, protože při zadaných úkolech prý nechápe, co se po ní chce a prý potřebuje asistenta při vytváření daných úkolů. Nejsem moc tvořivý člověk a musím se přiznat, že jsem tvoření s dcerou dost zanedbala, naopak jsem se soustředila na to, aby měla dost pohybu, protože jsme dost aktivní rodina a vím, že i dceru to baví. Proto jsem se poslední dobou na tvoření s dcerou zaměřila a dost mě mile překvapila, jak moc je šikovná. Nyní už se ve školce ptám, zda daný výrobek vytvořila sama nebo zda jí pomohli. Většinou už to podle všeho vzládá sama. Překvapuje mě, že i tak si na poradně učitelka trvá, protože se prý daný problém
nezlepšil…Asi jsem ze staré školy, když si myslím, že poradna není nutná?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12309 příspěvků 16.12.16 14:23

Zašla bych tam, tím se nic nezkazí. Buď napíší, že nevidí žádný problém (a učitelka nebude moct říct nic) nebo vám navrhnou, jak s dcerou pracovat, co zlepšít.

ivašot.
Kelišová 6243 příspěvků 16.12.16 14:23

Rozhodnutí je na Tobě. Ale já to beru tak, že učitelky vidí dítě trochu jinak, mají zkušenosti a srovnání s ostatními dětmi. Já jsem vždycky učitelkám důvěřovala a kdyby mi něco takového navrhly, tak o té návštěvě poradny budu uvažovat. Nebrala bych to jako urážku.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 16.12.16 14:23

Já mám pocit, že dnes do PPP posílají učitelky snad kvůli každému pr. u. Jak někdo malinko není podle jejich představ, šup s ním k psychologovi. Neříkám, když dítě ubližuje, je agresivní, nezvladatelné… ale že se mu nepovede udělat úkol :nevim:

jenny.fields
Generální žvanilka 24587 příspěvků 16.12.16 14:24

Snazila bych se zjistit, co presne tim ucitelka mysli. Posilat nekoho do poradny mi bez duvodu prijde divne. Ale zase asistent by se do skolky jiste hodil.

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 16.12.16 14:24

Já bych na tvém místě do té poradny šla. Učitelka bude spokojená a ty se dozvíš, jak na tom tvá dcerka je. Ničemu tím neuškodíš. Když řeknou, že je v pořádku, dál bych to neřešila. A když řeknou, že je v něčem pozadu nebo má nějaký problém, aspoň nic nezanedbáš a budeš to včas řešit.

Monika123
Závislačka 4385 příspěvků 16.12.16 14:24

Prosim ta, vyprdni sa na nu…povedz, ze to zvladnete :)

Taku sikovnu mame logopedicku :lol: :mrgreen:

marfra
Generální žvanilka 23200 příspěvků 28 inzerátů 16.12.16 14:25

@lesoleil tak ono tvorit a chapat jsou dva ruzne ukony. Pokud ji to zrejmne nekdo poradne vysvetli, tak nema problem to vytvorit. Ale problem prave je, ze to hned nepochopi a pak se ji musi ucitelka venovat a vysvetlovat polopate. Proto trva na poradne a asistentovi. Tak to teda z toho co piese chapu :nevim: Nicmene ja bych klidne zasla, alespon budete vedet na cem opravdu jste.

lesoleil
Nováček 7 příspěvků 16.12.16 14:29

No, asi tam půjdu, každý názor dobrý, ale přijde mi to zvláštní. Sama učitelka mi řekla, že se toho bát nemusím, že tam byla i se svými dětmi…

janax1
Nováček 5 příspěvků 16.12.16 14:29

Nešla bych nikam, zaklepala bych si doma na čelo. Nevím, co je to za módu tahat děti do poradny.

ivašot.
Kelišová 6243 příspěvků 16.12.16 14:30
@lesoleil píše:
No, asi tam půjdu, každý názor dobrý, ale přijde mi to zvláštní. Sama učitelka mi řekla, že se toho bát nemusím, že tam byla i se svými dětmi…

Tak bát se určitě nemusíš. Já šla se synem z vlastního rozhodnutí, protože jsme trochu zvažovali odklad školní docházky a chtěla jsem znát ještě jiný názor.

soustruznice
Povídálka 46 příspěvků 16.12.16 14:30

Myslim, ze to v dnesni dobe doporucuje pomalu kazda druha ucitelka, uz jsem se s tim take setkala.Na tvem miste bych se niceho nebala a zasla si tam, vsak o nic nejde.

lesoleil
Nováček 7 příspěvků 16.12.16 14:32

Já jsem také pomalejší :) a nechávám si vše vysvětlit a spoustu věcí neřeším, takže myslím, že v tomto je po mě, ale nikdo neměl potřebu mě v dětství posílat do poradny..

ivašot.
Kelišová 6243 příspěvků 16.12.16 14:33
@janax1 píše:
Nešla bych nikam, zaklepala bych si doma na čelo. Nevím, co je to za módu tahat děti do poradny.

Tak zas lepší vzít dítě do poradny, než pak ve škole řešit „průšvih“.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9614 příspěvků 16.12.16 14:36

Šla bych tam s klidem - však mohou poradit a hlavu ji neukousnou

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama