Učitelka ve škole - řešili byste s ředitelem?

Anonymní
26.5.21 09:23

Učitelka ve škole - řešili byste s ředitelem?

Zdravím, chtěla bych vědět váš názor a případně, jestli byste řešili nebo nechali být. Děti psaly ve škole test, který dcera velmi dobře uměla, vím to, učily jsme se látku spolu. Spolužačka, která seděla vedle ní, do ní celou dobu hučela, ať jí poradí, ať si testy vymění a dcera jí to napíše atd, dcera jí několikrát řekla, ať jí nechá psát, učitelka je několikrát napomenula, ale spolužačka stále prosila, až jim test učitelka sebrala, takže ho dcera nestihla dopsat. Spolužačka to učitelce nepřiznala. Děti, co seděly kolem nich, tak to slyšely a dokonce za paní učitelkou šly a řekly jí, kdo koho neustále rušil. Učitelka řekla, že jí to nezajímá. Učitelce musí být jasné, kdo komu radil, když dcera měla vše dobře, jen tedy nestihla test dopsat a její spolužačka vše špatně. Spolužačka se dceři potom stále omlouvala, ale učitelce to nepřizná. Přijde mi to velmi nefér a psala jsem učitelce, kde jsem vysvětlila, jak to bylo. Odepsala mi, že nebude řešit, kdo na koho mluvil a tak jsem jí napsala, ať dceru přezkouší, na to již neodpověděla. Nechali byste to být nebo napsali řediteli? Mluvila jsem i se spolužačkou, která sedí za nimi, která mi to potvrdila a která dokonce i za učitelkou šla. Vím, že jsou na světě důležitější věci, než jedna známka ve škole, zatím jsem ale plná emocí, známka jí zhorší celý průměr o stupeň, vzhledem k tomu, že známky mají za pololetí jen 3 a tato měla velkou váhu. Chápu učitelku, že takto zareagovala, ale když jí to bylo vysvětleno, tak jsem čekala, že dceru třeba přezkouší… děkuji za názory, Lucie

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10065
26.5.21 09:27

Pokud by tato známka měla ovlivnit celkové hodnocení a učitelka odmítá dceru přezkoušet ano šla bych za ředitelem. Já někdy prostě ty učitelky nechápu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9832
26.5.21 09:29

Já bych ji asi zkusila zavolat než to řešit po mailu/sms.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32958
26.5.21 09:30
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla bych vědět váš názor a případně, jestli byste řešili nebo nechali být. Děti psaly ve škole test, který dcera velmi dobře uměla, vím to, učily jsme se látku spolu. Spolužačka, která seděla vedle ní, do ní celou dobu hučela, ať jí poradí, ať si testy vymění a dcera jí to napíše atd, dcera jí několikrát řekla, ať jí nechá psát, učitelka je několikrát napomenula, ale spolužačka stále prosila, až jim test učitelka sebrala, takže ho dcera nestihla dopsat. Spolužačka to učitelce nepřiznala. Děti, co seděly kolem nich, tak to slyšely a dokonce za paní učitelkou šly a řekly jí, kdo koho neustále rušil. Učitelka řekla, že jí to nezajímá. Učitelce musí být jasné, kdo komu radil, když dcera měla vše dobře, jen tedy nestihla test dopsat a její spolužačka vše špatně. Spolužačka se dceři potom stále omlouvala, ale učitelce to nepřizná. Přijde mi to velmi nefér a psala jsem učitelce, kde jsem vysvětlila, jak to bylo. Odepsala mi, že nebude řešit, kdo na koho mluvil a tak jsem jí napsala, ať dceru přezkouší, na to již neodpověděla. Nechali byste to být nebo napsali řediteli? Mluvila jsem i se spolužačkou, která sedí za nimi, která mi to potvrdila a která dokonce i za učitelkou šla. Vím, že jsou na světě důležitější věci, než jedna známka ve škole, zatím jsem ale plná emocí, známka jí zhorší celý průměr o stupeň, vzhledem k tomu, že známky mají za pololetí jen 3 a tato měla velkou váhu. Chápu učitelku, že takto zareagovala, ale když jí to bylo vysvětleno, tak jsem čekala, že dceru třeba přezkouší… děkuji za názory, Lucie

Naprosto tě chápu. Těhle životních nespravedlností člověk zažije… Pro učitelku běžný den ve škole, dítě si to pamatuje celý život. :,(

Dřív bych věřila, že učitelka věří, že se rozhodla nejlépe, jak mohla, ale je fakt, že po tom, co jsem na emiminu nahlédla do hlubin duší některých učitelek, když se takhle anonymně odkopaly, tak i věřím, že některé tu moc, co nad dětmi mají, zneužívají. Třeba zlomyslné zakazování chodit na toaletu, obviňování oběti šikany, že si za to může sama, protože je divná atd. 8o

Normálně by vstřícně a zdvořile požádala učitelku o přezkoušení a dceři řekla, ať se přesadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1010
26.5.21 09:31

Já už bych se v tom nepatlala. Učitelce jsi vysvětlení podala, jestli přezkouší se uvidí. Ředitel u té situace nebyl, věřila bych, že bude na straně učitelky. Dcera se měla ozvat hned při testu a nechat se třeba přesadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70055
26.5.21 09:31

Ne, požádala bych učitelku o osobní schůzku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1896
26.5.21 09:41

Šla bych jsem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12951
26.5.21 09:42

Urcite resit a osobne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11472
26.5.21 09:45

Udělala jsi chybu, že hned v prvním e-mailu jsi nedala ředitele do kopie. Já to tak dělám pokaždé, když jde o něco důležitého, a musím říct, že už se to pár-krát vyplatilo. Dokonce jednou rozhodl ředitel a třídní učitelka, že daná vyučující neměla pravdu a známku opravili!

A od rodičů některých dalších spolužáků mám informace, že to také tak dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25269
26.5.21 09:45

Řešila bych to s ředitelem a pokud by i přesto trvali na tom, že je to takto v pořádku, tak po vysvědčení požádat o přezkoušení a tam se ukáže, že dcera umí a bude mít lepší známku. Věřím, že učitelka po osobní konzultaci dostane rozum a vyřeší to hned a nebude řešit přezkoušení na konci roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5452
26.5.21 09:51

Tihle každou bolístku řešící rodiče jsou sen každého učitele a ředitele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70055
26.5.21 09:53
@jege píše:
Udělala jsi chybu, že hned v prvním e-mailu jsi nedala ředitele do kopie. Já to tak dělám pokaždé, když jde o něco důležitého, a musím říct, že už se to pár-krát vyplatilo. Dokonce jednou rozhodl ředitel a třídní učitelka, že daná vyučující neměla pravdu a známku opravili!A od rodičů některých dalších spolužáků mám informace, že to také tak dělají.

Přijde mi to zbytečně agresivní hned do toho tahat vedení. Jak dítě žalující ridiči, místo aby se pokusilo spor s kamarádem vyřešit sám. Na vedení byhc se obrátila ve chvíli, kdy bych vyčerpala pokus o řešení emailem/osobně s učitelkou a nevedlo to k uspokojivému řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.21 10:01
@Zumpa píše:
Tihle každou bolístku řešící rodiče jsou sen každého učitele a ředitele.

Co ja bych za to dala, kdyby se za me rodice obcas postavili, u nas bylo, ze ucitel mel vzdy pravdu, nemel a casto, to prikori jsem si v sobe nesla dlouho a pocit marnosti a toho, ze moje pravda nikoho nezajima a nema zadnou vahu.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
32958
26.5.21 10:02
@Lama Lama píše:
Přijde mi to zbytečně agresivní hned do toho tahat vedení. Jak dítě žalující ridiči, místo aby se pokusilo spor s kamarádem vyřešit sám. Na vedení byhc se obrátila ve chvíli, kdy bych vyčerpala pokus o řešení emailem/osobně s učitelkou a nevedlo to k uspokojivému řešení.

Souhlasím. To je jako hned na začátku konfliktu vytáhnout atomovku.
Nejdřív by se měla snažit normálně domluvit. Ale pokodu je učitelka frnda, půjde to blbě. Pokud je normální, mělo by to klapnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32958
26.5.21 10:03
@Anonymní píše:
Co ja bych za to dala, kdyby se za me rodice obcas postavili, u nas bylo, ze ucitel mel vzdy pravdu, nemel a casto, to prikori jsem si v sobe nesla dlouho a pocit marnosti a toho, ze moje pravda nikoho nezajima a nema zadnou vahu.. :nevim:

U nás to takhle bylo ve sporech s mojí sestrou. Heslo mých rodičů bylo „vyřešte si to mezi sebou“ a nebo „nezajímá mě, kdo za to může, trest dostanete obě.“ Proto jsem nikdy nechtěla víc dětí. Teda „i proto“. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat