Reklama

Učitelky - učebna chemie - může být kmenovou třídou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

petasekd
Kecalka 374 příspěvků 11.10.18 19:00
Učitelky - učebna chemie - může být kmenovou třídou?

Dobrý večer všem - dotaz již v názvu - jaké máte prosím zkušenosti a jaké jsou vlastně předpisy pro odborné učebny? Může být odborná učebna chemie sousedící s kabinetem chemie a skladem chemických látek stálou kmenovou učebnou otevřenou i během přestávek? Jak je to s dalšími odbornými učebnami (fyzika, přírodopis)? Bohužel jsem nic konkrétního nevygooglila :,(, tak prosím o Vaše zkušenosti, děkuji a pěkný večer :kytka: :mavam:

Reklama

Reakce:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1650 příspěvků 11.10.18 19:20

Tezko rict. Spis si myslim, ze ne. Jestli jsou tam plynove kohoutky a treba skrine s chemikaliemi nebo sklem, tak je to takove potencialne nebezpecne. U nas teda deti bez dozoru do odbornych uceben nesmi vubec.

veselamuchomurka
Povídálka 24 příspěvků 11.10.18 19:30

Taky bych řekla, že ne… U nás na gymplu se učebny zamykaly i na přestávky, už jen z hygienických důvodů se nesmí jíst a pít tam, kde jsou chemikálie

Kelsey
Hvězda diskuse 44432 příspěvků 11.10.18 19:38

U nas je docasne ucebna chemie a prirodopisu kmenovou tridou (nedostatek mista), bude se delavat nova ucebna.
Vse se odneslo do kabinetu vedle nebo je zamceno (kazde skrince se pridelal zamek). Vse nebezpecne se odneslo do kabinetu a ve skrinkach ve tride jsou mikroskopy atd. vybaveni.
Ucebna fyziky neni kmenova, bez ucitele se do ucebny nedostanou. Mam pocit, ze jsou tam osmaci letos. Loni to byla pul roku trida devataku.

mroe
Extra třída :D 14310 příspěvků 11.10.18 19:42

Moje dite ma jako kmenovou ucebnu fyziky, neni to totez, ale asi to jde.

stonožka12
Kecalka 482 příspěvků 7 inzerátů 11.10.18 19:47

Nemůže být kmenovou učebnou, pokud jsou tam chemikálie, nebo plynové kohouty. Pokud je vše zamčené ve vedlejším kabinetu - skladu, pak v tom nevidím problém.

Uživatel je onlineneumisa
Neúnavná pisatelka 19288 příspěvků 11.10.18 19:53

u nás jsou specializované učebny kmenovými třídami - všechny mimo počítačů. Nejsou prostory.

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 11.10.18 19:58

Ty jo, když jsem já chodila na základku, tak každá třída byla něčí kmenová a nijak se to neřešilo. Ale záleží asi i na škole. Jako asi je to jiné na základce, jiné na normální střední a jiné na chemické, kde těch „sajrajtů“ bude přeci jen krapítek víc…

hospodki
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 11.10.18 20:19

Já na gymplu měla chemii jako kmenovou. Pokud v té učebně nejsou chemikálie, tak ok. Ty nebyly ani v laborce, jenom schované v kabinetu a třídní nám je nosila jen na pokusy.

Beckyttine5
Kecalka 187 příspěvků 11.10.18 20:41

U nás je kmenovou a běžně přístupnou. Chemikalie jsou v laboratoři vedle a ta se zamyka

Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 13516 příspěvků 12.10.18 11:50
@stonožka12 píše:
Nemůže být kmenovou učebnou, pokud jsou tam chemikálie, nebo plynové kohouty. Pokud je vše zamčené ve vedlejším kabinetu - skladu, pak v tom nevidím problém.

V učebně chemie chemikálie skladovány nebývají (ty bývají v kabinetu, když jsou potřeba, tak se přinesou a pak zase uklidí) a to, že je tam potrubí s kohoutky, ještě neznamená, že je v tom potrubí plyn pod tlakem. Potrubí obvykle mívá hlavní uzávěr, a ten bývá v kabinetu.

Když jsem studoval na gymplu, tak to tak bylo, ale to už je hodně dávno.

debra.morgan
Závislačka 3509 příspěvků 12.10.18 11:58

já furt čekám co je za problém? :think: nebo proč to řešíš? :think:

Beckyttine5
Kecalka 187 příspěvků 12.10.18 12:54
@debra.morgan píše:
já furt čekám co je za problém? :think: nebo proč to řešíš? :think:

Jo, to by mě taky zajímalo ☺

Dana066
Kecalka 350 příspěvků 12.10.18 13:09

My na ZŠ měli učebnu chemie jako kmenovou třídu. S žádnými chemikáliemi jsme nikdy nepracovali. Žádné tam nebyly.

stonožka12
Kecalka 482 příspěvků 7 inzerátů 12.10.18 19:11

@eumedon Tak my třeba máme v učebně normálně plynové kahany. A i když je hlavní uzávěr plynu vedle, stejně by tam děcka samy nemohly - např. kvůli manipulaci s kahany. Ale to na většině základek nebývá, takže pak je vše ok.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >