Učitelství českého jazyka a chemie

Anonymní
13.4.21 19:57

Učitelství českého jazyka a chemie

Dobrý večer,
Vážené dámy, obracím se na Vás s dotazem.
Poslala jsem si přihlášku na PřF UHK na obor učitelství českého jazyka a literatury (minor) a chemie (major). Chtěla bych se Vás zeptat, zda je toto studium náročné, nebo se to dá zvládnout. I z tohoto mám dost vítr.
Na gymplu mi oba předměty šly, z obou jsem měla celou dobu za 1. Celkem dobře si pamatuji, ale jak říkám, Einstein nejsem a nemyslím si o sobě, že bych byla nějak chytrá…
Bojím se celkem, že nedám ani toto, ani VŠCHT a ani Policejní. Na policejní je těžké se dostat, ale pokusím se o to.
Moc Vám děkuji za názor.
Příjemný zbytek večera.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12818
13.4.21 19:59

No, v kazdem pripade je to zajimava i dobra kombinace. Budu drzet palce, at to vyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5602
13.4.21 20:09

Klid…
Jako gymplačka s jedničkami z těchto předmětů máš nejlepší předpoklady toto studium zvládnout :hug:
Držím ti palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
13.4.21 20:12

Bacha na chemii, vetsina skol totiz potrebuje jen 1 chemikare kvuli malemu poctu hodin chemie. Vetsinou jen 8.+9.rocnik po 1-2h tydne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5602
13.4.21 20:15
@dana.dv píše:
Bacha na chemii, vetsina skol totiz potrebuje jen 1 chemikare kvuli malemu poctu hodin chemie. Vetsinou jen 8.+9.rocnik po 1-2h tydne.

Ano, ale tou češtinou úvazek nadežene…není to špatná kombinace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 20:17

Moc Vám děkuji za názor. Já bych chtěla učit spíše na gymnáziu :) na základku se mi moc nechce. Na gymplu jsou studenti relativně v pohodě :).
Ale děkuji Vám za pomoc, za radu a za podporu.

• Citovat
  • Nahlásit
5602
13.4.21 20:20
@Anonymní píše:
Moc Vám děkuji za názor. Já bych chtěla učit spíše na gymnáziu :) na základku se mi moc nechce. Na gymplu jsou studenti relativně v pohodě :).

To chápu, tam by chtěli téměř všichni :lol: někde dokonce profesoři - rodiče - „drží“ místo pro své děti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3535
14.4.21 08:52
@Anonymní píše:

A je ten obor učitelství pro střední školy nebo pro 2.stupeň ZŠ?
Hele, já měla na gymplu z chemie 3,pak jsem z ní maturovala a vystudovala učitelství pro SŠ. Sice ne s červeným diplomem, některé zkoušky byly pro mě hodně těžké (ale to spíš matika, fyzika), ale v praxi stejně nepotřebuješ studentům předat všechno, co víš :-) Na výšce se prostě musíš učit, chemie ani čeština nejsou jen o esejich a čtení knih, jako některé jiné obory. Já si myslím, že se to vystudovat určitě dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat