Učitelství pro 1. stupeň ZŠ - dálkové studium - docházka

47
21.1.20 16:22

Učitelství pro 1. stupeň ZŠ - dálkové studium - docházka

Zdravím všechny. Dokončuji Ing. na ekonomce, ale celý život mě láká práce s dětmi. Po základce mi byl peďák zamítnut a šla jsem na gympl. Teď to ve mě ale pořád hlodá a říkám si, že je to „teď nebo nikdy“ a nechtěla bych později v životě litovat. Už si samozřejmě nemohu dovolit jít na prezenční studium, a tak zvažuji dálkové. Nevím, jak to bude za rok (po dokončení ekonomky) s prací a jak by mě do školy ne/pouštěli. Proto bych vás chtěla poprosit o vaše zkušenosti a rady. Na jaké škole jste dálkově studovaly a jak často a v jaké dny jste do školy musely jezdit? Co vám dělalo největší problémy? Ideální by pro mě, vzhledem k tomu, že jsem z Prahy, byla UK, ale nebráním se ani jiným školám.

Jako alternativu zvažuji ještě VOŠku a udělat si alespoň učitelku MŠ. Ta základka mě ale láká o dost víc, protože tam můžu děti víc naučit, víc jim toho předat apod. Ale pokud tu někdo studoval VOŠku dálkově, ideálně pedevropskou, chci se zeptat na praxe. Platí, že musím každý semestr zvládnout týden praxe (nevím přesně kolik, tuším, že na jejich stránkách byl týden), nebo je možné například v jednom semestru odchodit 3 týdny apod.?

Děkuji všem a přeji krásný zbytek dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
915
21.1.20 16:25
@Petra97 píše:
Zdravím všechny. Dokončuji Ing. na ekonomce, ale celý život mě láká práce s dětmi. Po základce mi byl peďák zamítnut a šla jsem na gympl. Teď to ve mě ale pořád hlodá a říkám si, že je to „teď nebo nikdy“ a nechtěla bych později v životě litovat. Už si samozřejmě nemohu dovolit jít na prezenční studium, a tak zvažuji dálkové. Nevím, jak to bude za rok (po dokončení ekonomky) s prací a jak by mě do školy ne/pouštěli. Proto bych vás chtěla poprosit o vaše zkušenosti a rady. Na jaké škole jste dálkově studovaly a jak často a v jaké dny jste do školy musely jezdit? Co vám dělalo největší problémy? Ideální by pro mě, vzhledem k tomu, že jsem z Prahy, byla UK, ale nebráním se ani jiným školám.

Jako alternativu zvažuji ještě VOŠku a udělat si alespoň učitelku MŠ. Ta základka mě ale láká o dost víc, protože tam můžu děti víc naučit, víc jim toho předat apod. Ale pokud tu někdo studoval VOŠku dálkově, ideálně pedevropskou, chci se zeptat na praxe. Platí, že musím každý semestr zvládnout týden praxe (nevím přesně kolik, tuším, že na jejich stránkách byl týden), nebo je možné například v jednom semestru odchodit 3 týdny apod.?

Děkuji všem a přeji krásný zbytek dne.

A nebude lepší si raději co nejdříve pořídit vlastní dítě? Dálkové studium je velmi náročné a v mém okolí to nikdo nezvládl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
21.1.20 16:26

To opravdu ne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 17:08

Nemohu se ti vyjádřit přesně k tvému oboru a studuji kombinovaně v jiném městě. Mám dvě děti a zatím jsem s mladší doma a mám podporu rodiny. Řeknu ti to tak, zkušenost s přítomnosti na přednášce je nepřenositelna. Spolužáci, kteří třeba onemocní, tak jsou z toho nešťastní, dohánět tyhle věci je strašně nepříjemné. I ostatní studenti, kteri studuji tvůj zvolený obor, tak rovněž obyčejně dochází v plném počtu, vídám je na chodbě. Nikdy dopředu neodhadnes co bude. U nás například dost spolužáků narazilo s rozvrhem letního semestru. Obyčejně se počítá s pátkem jednou za 14 dnů. No, neděje se tak. Rozvrh zaplnil krom jednoho týdnu celý březen, včetně sobot. S uvolněním z práce má podstatná část spolužáků komplikace, zaměstnavatel je nechce uvolnit. A je to škoda, poněvadž zimní semestr máme za sebou a rozvrh byl úplně jiný. Takže počítej se všemi variantami. Vím, že pokud bych chodila do práce, tak mě nevolní. Bohužel 3.rocnik už budu i v práci a vím, že budu hledat jinou. Takže i pro mě je možnost, že nedostuduji dost otevřená, nicméně budu dělat vše proto, aby se povedlo. Jen někdy úplně chtít nestačí, ty okolnosti někdy vysloveně hrají proti tobě. Já třeba teď řeším nemoci, své, dětí. Pak ještě tu práci. Tyhle tři roky se studiem budou dost náročné a jak píši, ne vždy lze vše ovlivnit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 17:15

Jinak naše paní učitelka mé dcery tohle studium právě podstupuje. A je z toho velmi vycuclá, poněvadž chodí i do práce a pracuje s dětmi. Své děti zatím nemá, jinak říkala, že by to asi vzdala. Navíc ji to zaměstnavatel umožňuje, protože zůstane v téže škole učit. Zvládne to, ale říkala, že už nikdy víc. Víš alespoň, že by ti mohli uznat některé zkoušky z tvého současného studia? Něco tam může být stejné. Tím třeba začni, to by ti značně ulevilo.

• Citovat
  • Nahlásit
77
21.1.20 17:39

V případě, že budeš mít Ing. titul, tak si dodělej v rámci celoživotního vzdělávání obor učitelství pro 1. stupeň. Je to na max. 3 roky a snazší, než kombinované studium tohoto oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 17:43

Studuji tento obor na Osu. Za mě je to celkem v pohodě, výuku máme jedno odpoledne týdně. Studium je na 5 let. Na celoživotku mám spolužačky a všechny to studuji 5 let nezávisle na předešlém vzdělání, odkud máte prosím info o možnosti zkrácení? A náročnost mají úplně stejnou, všechny předměty a přednášky máme společné. Naopak ještě po 3. Ročníku musely podstupovat přezkoušení.

• Citovat
  • Nahlásit
77
21.1.20 18:02

Ted na to koukám, že na celoživotním vzdělávání si to můžou dodělat jen absolventi mgr. oboru zaměřeného na pedagogiku. Délka studia je 2 -3 roky, podle školy. Absolventi jiných škol musí studovat klasické souvisle pětileté studium ucitelstvi pro 1. stupeň (prezenčně/kombinovaně). Nenašla jsem na žádné univerzitě jinou možnost. Dříve si mohli dodělat v rámci celoživotního vzdělávání tuto aprobaci i absolventi nepedagogických magisterských oborů, viz moje příbuzná, která jako Ing. má titul z VŠE.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52865
21.1.20 19:12
@Vergle1 píše:
V případě, že budeš mít Ing. titul, tak si dodělej v rámci celoživotního vzdělávání obor učitelství pro 1. stupeň. Je to na max. 3 roky a snazší, než kombinované studium tohoto oboru.

Tohle ted nelze. A pro Ing. vubec. Musela by mit Mgr. specialni pedagogiku, Mgr. vseobecne ucitelstvi druheho stupne, Mgr. predskolni/ vychovatelstvi atd. Ja budu mit Mgr. ucitelstvi odbornych predmetu pro SS a ani mi neumozni celozivotko pro prvni stupen. Mohu si vybrat jina celozivotka, ale tohle neni umozneno. Ma sva pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
21.1.20 20:11

Celoživotko právě nejde no. Dost jsem si o tom zjišťovala, ale nikde jsem moc nenašla jak náročné to je, co se týče té docházky do školy. Je mi jasné, že je to důležité a nechci se z toho nějak ulejvat. Kdyby to třeba bylo přes víkendy, tak bych je tam proseděla celé. Ale ty všední dny budou patrně dost problém :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
21.1.20 20:35

U nás máme pár učitelek, které dodělávaly dálkově 1.., st. a prej masakr. nejhorší byl tělák, kdy po nich chtěli skákat přes kozu, šplhat na tyči, potápět se atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.20 20:58

Byla jsem na tom podobně jako ty, dokončila jsem Ing. na VŠE, a pak jsem si podala přihlášku kombinovaně na Učitelství pro 1. stupeň na UK. Teď jsem ve třeťáku, klidně napiš zprávu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
22.1.20 18:39

@Petra97 V Hradci Králové na UHK se vyučuje v pátek od 12:25 a celou sobotu. Je to jednou za 14 dní. Nejtěžší je hudebka, jinak to není tak náročný. Záleží, jaký máš vztah k výchovám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
22.1.20 18:42

@Petra97 Jestli budeš přijata na kombinované studium, tak už tě urcite nějaký ředitel na ZŠ zaměstná, a budeš už při studiu moci učit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
22.1.20 20:02

@Vergle1 Někde jsem o tom podobné info zahlédla, ale myslela jsem si, že je to blbost a že to nelze :)

Děkuji moc všem za rady a postřehy. Příští rok se o to asi pokusím. Buď to půjde nebo ne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat