Učitelstvi pro 1. stupeň ZŠ - MUNI kombinovaně

41
2.10.19 12:38

Učitelstvi pro 1. stupeň ZŠ - MUNI kombinovaně

Ahoj holky, nenajde se tady někdo, kdo studoval tento obor na MU v Brne kombinovaně? Chci se zeptat na obtížnost studia při praci, jak casto a v jakych dnech jsou prednasky a pod.
Moc dekuji, Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21102
2.10.19 13:23

Přednášky pro dálkaře jsou v pátek, ptž výuka pro děnáky je po - čtvrtek. Náročnost - je to jeden z nejnáročnějších oborů na pedáku…S tím holt musíš počítt. Nestudovala jsem ho, vím to od známé, její dcera studuje na denním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
2.10.19 13:52

@pe-terka
Moc dekuji. Jedna se o vyuku kazdy tyden v patek? Nevite? Zajima me prave, jestli je stejne narocne at uz pri prezencnim nebo kombi. Jsem si jista ze do toho pujdu, jen se na to asi potrebuji pripravit 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
769
2.10.19 13:53

Pisu radeji anonyme, tak snad nevadi. Ja studovala tuto skolu akorat denni studium. Opravdu to bylo narocne (hlavne 1. rok-prislo mi, ze je to schvalne, aby se to “protridilo”). Dalkarum jsem to vylozene nezavidela, jelikoz my jsme si vse mohli sdelit (co ktery profesor vyzaduje, k tomu se ucit hodne a k tomu vubec…). A opravdu byly predmety, kde jsem ke zkousce ci zapoctu sla s tim, ze se me zepta na jednu konkretni otazku-nic jineho jsem nevedela. A zkousku jsem udelala-predstava, ze to jako dalkarka nevim a ucim se na to jak de… tyden :pocitac: Problem tohoto oboru je vsestrannost. Staci, ze ti nejde jeden predmet a muzes vyletet (matematika, cestina, anglictina, biologie, hudebni vychova atd…). Ja treba nemela problem s hudebnim nastrojem, TV, biologii a kamaradka nemohla projit pres klavir…Zase jsem hodne bojovala s cestinou a anglictinou (byly tam hodne narocne profesorky, ktere vyhodily spoustu lidi). Zase je chapu, ze nemuzou pustit kazdeho, ale treba ta anglictina na 1. stupni snad nemusi byt tak hrocena, jako kdyz nekdo dela prekladatele… Treba v moji statnicove skupine nas bylo 10 a z toho 6lidi vyletelo min z jednoho predmetu. Ja to nastesti nebyla, ale byl to hrozny tlak-kdyz jsem videla, jak kamaradi z ostatnich oboru statnicuji tak, ze obhaji diplomku a daji jim k tomu 2,3otazky…a ja se ucila na zkousku z 6hlavnich predmetu (kazdy cca 30otazek).
Ted nelituji, delam fajn praci, ale bylo to narocne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21102
2.10.19 14:02
@eva1404 píše:
@pe-terka
Moc dekuji. Jedna se o vyuku kazdy tyden v patek? Nevite? Zajima me prave, jestli je stejne narocne at uz pri prezencnim nebo kombi. Jsem si jista ze do toho pujdu, jen se na to asi potrebuji pripravit 8)

až to děvče uvidím, přeptám se jí, ale já jsme to tak pochopila. Ona má výuku po - čt a pátek je určený pro dálkaře…Jinak jo, zkoušky a zápočty asi budou stejné jako u deňáků, zaleží, jak který kantor přimhouří očko v náročnosti…Pokud už pracuješ ve školství, zřejmě ti to uznají jako praxi…Ale nevím, to ti řeknou na studijním…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
2.10.19 16:14

@Strecha Tak teď jsem zděšená! :D Učitelů je málo, zájemců by bylo spousty ale obtížnost studia dle všeho velmi náročná. Chápu, že jde o předávání znalostí dětem, že to není jen tak a jedná se o důležitou věc…no ale trošku mi to hlava nebere, že všichni musejí znát vše perfektně, jako by snad měli učit na gymnáziu.
V mém případě jde o to, že jsem v bakalářském ročníku MU FF obor Pedagogika, ale na střední učit nechci. Zjistila jsem to až nyní a do toho mám možnost začít učit právě na 1. stupni, ale samozřejmě že bude třeba si vzdělání dodělat. Sama chci, sama vím že to bude potřeba. Jen nechápu, že je až tak velká nouze o učitele že přijímají do pracovního poměru i studenty, kteří si tím vším neprošli a vlastně mohou být stejně dobrými učiteli jako ti vystudovaní…No co :) Moc všem děkuji za odpovědi, snad zvládnu přijímací zkoušky a celé to dlouhé studium.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.10.19 17:55

Mám to za sebou a byla to pohoda. První 3 roky na denní formě. Nepřišlo mi to nijak těžké. Bylo to náročné kvůli času. Ale zkoušky v pohodě. Je toho hodně, ale spíš co do šířky. Ale na zkoušku toho bylo málo. Většinou jsem se učila tak 1-2 dny. Když jsem byla na denním, tak jsem měla zkoušky v květnu hotové a celý červen jsem chodila suplovat u nas na základku.
Pro mě byla horší hudebka. Musela jsem slíbit, že se jí budu snažit měnit za vytvarku. Na nástroj hraju, ale zpívání je slabší. V TV nebyly žádné limity, jen jsme to museli umět správně technicky.
Dodělávala jsem dálkově a nároky byly o něco nižší. Já u toho i učila. Musela jsem ukazovat záznamy o hospitaci.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.10.19 17:56

@eva1404 výuka byla každý pátek. Ve vyšších ročnících třeba ani to ne. Já pak rodila a něco jsem zameškala a šlo to domluvit, že nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
41
2.10.19 18:48
@Anonymní píše:
Mám to za sebou a byla to pohoda. První 3 roky na denní formě. Nepřišlo mi to nijak těžké. Bylo to náročné kvůli času. Ale zkoušky v pohodě. Je toho hodně, ale spíš co do šířky. Ale na zkoušku toho bylo málo. Většinou jsem se učila tak 1-2 dny. Když jsem byla na denním, tak jsem měla zkoušky v květnu hotové a celý červen jsem chodila suplovat u nas na základku.
Pro mě byla horší hudebka. Musela jsem slíbit, že se jí budu snažit měnit za vytvarku. Na nástroj hraju, ale zpívání je slabší. V TV nebyly žádné limity, jen jsme to museli umět správně technicky.
Dodělávala jsem dálkově a nároky byly o něco nižší. Já u toho i učila. Musela jsem ukazovat záznamy o hospitaci.

Musela jsi slibit, ze budes menit HV za VV? :D Vzdyt to po case stejne nikdo nezjisti, co ucis. :D A to ze jsi to dodelavala dalkove a musela ukazovat zaznamy o hospitaci - jaky k tomu meli duvod? :blush: Byl problem zmeny z prezencniho na kombi a chteli jakysi “dukaz”, nebo proc? Jinak moc dekuji za prispevek, trosku se mi ulevilo :smiley:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
2.10.19 18:49
@Anonymní píše:
@eva1404 výuka byla každý pátek. Ve vyšších ročnících třeba ani to ne. Já pak rodila a něco jsem zameškala a šlo to domluvit, že nebudu.

Dekuji za prispevek. Takze se to da dalkove zvladnout i s praci? :blush: Ucila jsi uz pri studiu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.10.19 19:04

@eva1404 ber to jako vtip, důkaz toho, že to nebylo tak děsivé, jak je popsané výše. Nakonec jsem to vždycky udělala, ale zpívat neumím. Měnit se snažím, protože jsem soudná. Ale teď ji už 3. rok učím a dobrý. Děti to baví, tak to asi úplně špatně nedělám.
Jak jsem u toho učila, tak moje praxe byly ty hospitace. Učila jsem si svoje děti a chodila mi tam učitelka, co pak hodnotila a měla mi radit. Přesný počet už nevím.
Problém s přestupem byl, a pak už to přestali dovolovat. Mně se ztratilo několik předmětů, když mě preklapeli.

• Nahlásit
  • Citovat
41
2.10.19 20:15
@Anonymní píše:
@eva1404 ber to jako vtip, důkaz toho, že to nebylo tak děsivé, jak je popsané výše. Nakonec jsem to vždycky udělala, ale zpívat neumím. Měnit se snažím, protože jsem soudná. Ale teď ji už 3. rok učím a dobrý. Děti to baví, tak to asi úplně špatně nedělám.
Jak jsem u toho učila, tak moje praxe byly ty hospitace. Učila jsem si svoje děti a chodila mi tam učitelka, co pak hodnotila a měla mi radit. Přesný počet už nevím.
Problém s přestupem byl, a pak už to přestali dovolovat. Mně se ztratilo několik předmětů, když mě preklapeli.

A jaky byl prvni rok uceni? :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.10.19 20:53

@eva1404 náročný. Ale já to měla složitější. Od 19 let jsem chodila suplovat. Od prváku jsem veškeré volno trávila ve škole a suplovala, nebo jsem dělala asistentku pedagoga. Pak jsem šla učit, ale nesedlo mi to. Dostala jsem čtvrtou třídu a nebylo to ono. Po mateřské jsem se usadila u prvňáků a to je pro mě to pravé.

• Nahlásit
  • Citovat
769
2.10.19 22:19

Asi jsem hodne vydesila, coz jsem uplne nechtela:wink: Jen jsem chtela rict at od toho necekate lazo plazo…Ale urcite zalezi na jake kapnete profesory. My jsme meli opravdu prisnou prof. z literatury a anglictiny (vim, ze rok po nas sepisovali studenti dokonce petice-neuspeli). Ale urcite bych do toho sla znovu:wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 09:26

@eva1404 ahoj :) jsem ve stejné situaci jako ty, nechceš se o tom pobavit? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama