Učitelství pro 1. stupeň ZŠ - Ostravská univerzita

17.12.19 01:03

Učitelství pro 1. stupeň ZŠ - Ostravská univerzita

Ahoj všichni, :)

po delším zvažování jsem se konečně rozhodla přihlásit se na obor „Učitelství pro 1. stupeň“. Mám v plánu podat přihlášku na Ostravskou univerzitu, konkrétně na kombinovanou formu studia. Chtěla bych se zeptat, jestli se tady najde někdo, kdo zmíněný obor, nejlépe přímo na OSU, studoval a mohl by se podělit o svou zkušenost? Především by mě zajímalo, jaká je náročnost tělesné, hudební, popřípadě i výtvarné výchovy? Snažím se pravidelně hýbat, posilovat, věnuji se józe a pilates. Sport mi tedy není úplně cizí, ale nedá se říct, že bych měla zrovna talent od přírody, proto by mě zajímala přísnost požadavků. Taktéž i v hudební výchově. Je mi jasné, že se jedná o celkově náročné studium, jsem pevně rozhodnutá do toho jít a bojovat, ale v některých jiných diskuzích jsem narazila na zmínky o tom, že právě hudebka a tělocvik jsou přímo „brutální“. Narovinu přiznávám, že mě to trošku vyděsilo, určitě se nenechám odradit, ale zároveň doufám, že se dočkám poněkud optimističtějších odpovědí. :D

Předem všem moc děkuji za jakoukoli informaci. :)

Edit: Ráda bych se dodatečně zeptala i na matematiku. Ta je údajně také velmi náročná, pro každého je ta náročnost jistě individuální, ale byla bych vám vděčná za jakékoliv info. :D

Příspěvek upraven 17.12.19 v 17:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3848
17.12.19 06:11

Jakou máš původní střední školu? Kromě tebou uvedených předmětů, bych měla strach z matematiky. Teď už se statnicuje i z Hejného metody. Jinak léta kvetoucí platilo, že Olomouc je na první stupeň méně náročná než Ostrava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 06:16

Být tebou, mám strach z češtiny. Douč se interpunkci, máš v textu špatně skoro všechny čárky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 08:44

@Della Street
Díky za doporučení, snad mi jako omluva (čti výmluva) poslouží to, že jsem příspěvek psala pozdě v noci a tak trošku v polospánku. :D To byl samozřejmě pokus o vtip, děkuju ti za upozornění, pokusím se na tom zapracovat. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 08:50

@truelly
Děkuju za informaci. Kdo ví, jestli mě vůbec přijmou, ale za zkoušku to stojí. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 10:06

Absolvovala jsem kombinovanou formu právě tam. Pro mě byla nejděsivější matematika. Platila jsem si doučování a pochopila teprve před státnicemi. Ale už to bude tak 16 let takže aktuálně nevím. Postrach se jmenoval Vilma Novotná. Ale já mám střední pajdák takže tam byla matika jen v prváku, ty z gymplu na tom byly líp. Hudebce jsem se tak nějak vyhnula, nějak se tam zrovna čachrovalo s délkou studia. Zkouška nebyla jen zápočet. Klavír jsme dostaly za flašku, ale ten učitel už tam dávno není. Co se týče výchov tak holky ze středního pajdaku na to m byly dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
394
17.12.19 13:21

Já jsem na denním studiu v Praze (takže ti určitě moc nepomůžu), ale celkově podle mě platí, že když se snažíš, zvládneš všechno. U nás se holky naučily na klavír během 2 semestrů a na začátku se to zdálo jako nemožné. U nás je Hejného matematika, jak v jiných městech nevím. Pro každého je to různě obtížné.
Moje rada pro každého, kdo se mě ptá na studium - nehledej si tolik „zkušenosti“ lidí, protože pro tebe ty věci budou mít úplně jinou podobu. To, co je pro jednoho výzva, ty zvládneš levou zadní a opačně. Lidi většinou dost straší. Koukni se, co budeš mít za předměty a jaké věci nabízí fakulta navíc. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3848
17.12.19 13:27

Jakou máš tu střední???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 18:06

@HrozTaj
Děkuji za reakci. Zkusím to a uvidím. Jinak to asi ani nepůjde. Třeba si dělám zbytečné starosti, ale je pravda, že kromě „výchov“ mě začínají děsit i další předměty. Hlavně matematika. A vzhledem k tomu, že jsem byla docela rázně upozorněna na vážné nedostatky v psaném projevu, bojím se už i té češtiny. :D Teď se snažím trochu zlehčit situaci, ale začínám maličko pochybovat. Tak jsem zvědavá, jestli se vážně odhodlám. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
17.12.19 19:14
@Ve-ruuu píše:
@HrozTaj
Děkuji za reakci. Zkusím to a uvidím. Jinak to asi ani nepůjde. Třeba si dělám zbytečné starosti, ale je pravda, že kromě „výchov“ mě začínají děsit i další předměty. Hlavně matematika. A vzhledem k tomu, že jsem byla docela rázně upozorněna na vážné nedostatky v psaném projevu, bojím se už i té češtiny. :D Teď se snažím trochu zlehčit situaci, ale začínám maličko pochybovat. Tak jsem zvědavá, jestli se vážně odhodlám. :D

Neházej flintu do žita, spoustu věcí se naučíš, od toho škola přeci je! Problém u dálkového jenom je, že většinu věcí budeš dělat doma, denní studenti to častokrát slyší ve škole… Držím palce a hlavně - věř si. :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama