Učitelství pro 1.stupeň - kde dálkově studovat?

188
19.11.15 21:19

Učitelství pro 1.stupeň - kde dálkově studovat

Snad to tady nebylo, ale konkrétně by mě zajímaly vaše postřehy a zkušenosti se studiem tohoto oboru dálkově-kombinovaně. Nejlépe snad v Ostravě/Olomouci, ale budu ráda za vše. Opravdu dbají na docházku? Jak často se do školy musí jezdit? Koukala jsem i na rozvrhy a některé lyžařské, turistické a plavecké kurzy mi přijdou pro dálkaře docela jako problém :nevim: Díky za všechny postřehy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11478
19.11.15 21:24

Nejlepší by bylo si rovnou vyzvednout diplom, ne? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
19.11.15 21:27

@jessikka Ale nee, to já si to ráda těch 5 let oddstuduju, ale ty kurzy mi pro dálkaře, kteří většinou pracují přijdou zvláštní :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
19.11.15 21:30

@leslie01 na Ostravské to strašně žerou a docházka je povinná :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26277
19.11.15 21:34

@leslie01 Brno, celkem se dá na hodně věcech domluvit. Povinného je hodně, ale dá se to. Kurzy jsou ale povinné všude. V Brně je fajn, že je několik kurzů po sobě (dálkaři, denní) a v případě potřeby se dá vybrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
19.11.15 21:37

Zvláštní?

Proč zvláštní? Budete dělat stejnou práci jako ti co studovali denní. Já si taky prošla vším a jako když to najdu. Pokud jde o docházku- mate-li problém už teď, tak se nikam nehlaste.

• Citovat
  • Upravit
188
19.11.15 21:40

@Judithkaj Proč hned ten ostrý tón? Nemám žádný problém, ale kombinovaná forma je většinou pro pracující a k tomu je i upravena docházka, která nebývá každý den jako v denní formě. Nevím, jak by zaměstnavatel přistoupil na to, abych odjela na týden na lyžařský kurs (který mám mimochodem splněný dvakrát z jiné školy). Jen se ptám na informace a zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.11.15 21:42
@Judithkaj píše:
Proč zvláštní? Budete dělat stejnou práci jako ti co studovali denní. Já si taky prošla vším a jako když to najdu. Pokud jde o docházku- mate-li problém už teď, tak se nikam nehlaste.

Nikdo neříká, že mají umět méně, ale kombinovaná forma je proboha snad od toho, aby ji mohli dělat pracující.
Ze všeho nejlepší je, když na kombinovaném studiu je povinná x týdenní souvislá praxe, v takovém hodinovém rozpětí, že pracující člověk nemá šanci… jediné, čeho tím docílí je, že si to všichni nechají napsat a praxi neabsolvují žádnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21402
19.11.15 21:43

Studovala jsem dálkově v Liberci, všechny kurzy byly povinné. Zaměstnavatel s tím problém neměl. Do školy jsem jezdila každou sobotu na celý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.11.15 21:44
@leslie01 píše:
@Judithkaj Proč hned ten ostrý tón? Nemám žádný problém, ale kombinovaná forma je většinou pro pracující a k tomu je i upravena docházka, která nebývá každý den jako v denní formě. Nevím, jak by zaměstnavatel přistoupil na to, abych odjela na týden na lyžařský kurs (který mám mimochodem splněný dvakrát z jiné školy). Jen se ptám na informace a zkušenosti.

Asi ti na to holt padne dovolená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
19.11.15 21:45
@leslie01 píše:

Protože ten dotaz je tak položen. Fakt mi přijde, že chceš jen diplom. Pro učení musíš být zapálená. Budou horší věci než kurz. Třeba praxe… My měli 3 týdny v kuse. Výuka co 2 týdny, pátek, sobota. Seminarky, započty, pak teprve zkouška. Je to dřina. Ale v praxi se to vyplatí.

• Citovat
  • Upravit
21402
19.11.15 21:46
@radkka píše:
Nikdo neříká, že mají umět méně, ale kombinovaná forma je proboha snad od toho, aby ji mohli dělat pracující.
Ze všeho nejlepší je, když na kombinovaném studiu je povinná x týdenní souvislá praxe, v takovém hodinovém rozpětí, že pracující člověk nemá šanci… jediné, čeho tím docílí je, že si to všichni nechají napsat a praxi neabsolvují žádnou.

Tak dálkové studium učitelství je určeno v první řadě pro učitele, kteří tím pádem s povinnou praxí nemají nejmenší problém, protože učí a tím pádem praxi mají. Neučitelé si to musí zajistit sami, ale to je jejich problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
19.11.15 21:49
@hanka.br. píše:
Tak dálkové studium učitelství je určeno v první řadě pro učitele, kteří tím pádem s povinnou praxí nemají nejmenší problém, protože učí a tím pádem praxi mají. Neučitelé si to musí zajistit sami, ale to je jejich problém.

My nesměli mít praxi na svém pracovišti. Každý rok pěkně jinde. :lol:

• Citovat
  • Upravit
21402
19.11.15 21:50
@Judithkaj píše:
My nesměli mít praxi na svém pracovišti. Každý rok pěkně jinde. :lol:

Tak to je pěkná blbost - nic ve zlém:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26277
19.11.15 21:50
@Judithkaj píše:

Kombinovaná forma je hlavně o samostudiu, protože při „přednáškách“ se neobsáhne skoro nic z toho, co udělají na denním studiu. A přiznejme si, tak velkou část studujících pořád tvoří ty, co už učí a dodělávají si studium, protože je to baví. :nevim: U nás bylo hodně přednášek o tom, že se řešila praxe a zbytek jsme dostali materiály na samostudium.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama