Učitelství pro mateřské školy - hra na klavír

Anonymní
17.7.20 08:27

ucitelstvi pro materske skoly-hra na klavir

Zdravim, je mi 20 let a uchazela jsem se o studium na vysoke skoly oboru ucitelstvi pro materske skoly, bohuzel neuspesne(o par mist) tak to budu zkouset pristi rok(urcite zkusim o odvolani) akorat je tu problem, ze neumim hrat ma klavir. Chtela jsem se zeptat, zda-li je mozne nekam zacit chodit, nebo si zaplatit soukromeho ucitele, popripade co je potreba umet a tak. Lepsi zase zacit pozde jak nikdy, jen nevim co je potreba tak vse umet. Nevyznam se v tom. (Hlasila/hlasim se na UTB ve Zline) Prosim o opravdove rady, ne o nejake zpravy, ze uz je to zbytecne. Na tu skolu chci a udelam pro to vse. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17652
17.7.20 08:30

Tak si najdi soukromého ucitele, za rok se to naucis (aspon nejaky zaklad urcite), když budes chtit. To jsou otazky, jasne ze muzes nekam chodit, on ti nekdo brani se to naucit? Proc uz by to bylo zbytecne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.20 08:43
@Kriss Tina píše:
Tak si najdi soukromého ucitele, za rok se to naucis (aspon nejaky zaklad urcite), když budes chtit. To jsou otazky, jasne ze muzes nekam chodit, on ti nekdo brani se to naucit? Proc uz by to bylo zbytecne?

Ja to myslela tak, co bude tam treba potreba umet, do jaky urovne, protoze pak to budu muset nekomu tam rict. Popripade cca cena atd.

• Nahlásit
  • Citovat
5930
17.7.20 08:46

Umíte aspoň základ hudební teorie? Jako noty, stupnice a tvoření akordů? Pokud ano, tak ani nemusíte nikam docházet, existují celkem dobré mobilní aplikace pro trénink hry. Jen musíte mít nástroj doma (stačí elektronický, který nezabere tolik místa), většina aplikací je tedy v angličtině což by ve vaší věkové kategorii neměl být problém. Aplikace mívají dva režimy, buď zdarma kde bývá omezený čas na trénink, nebo placená verze, která ovšem vyjde mnohem levněji než živý učitel. Já používám Yousician kde v placené verzi máte přístup ke 4 hudebním nástrojům (kytara, bas kytara, ukulele a piano) a tréninku zpěvu (což taky musíte umět) a v angličtině vás naučí i trochu té teorie, jen si potom musíte dohledat české názvosloví pojmů.

Základem je mít doma piano, ať půjdete cestou živého lektora, nebo programu. A opravdu doporučuji pořídit elektronické piano a ne keyboard, tomu chybí regulace síly úderu, délka tónu podle doby stisknutí klávesy, odpor kláves při hraní a oproti pianu má menší klávesy, takže přizpůsobit se hře na reálné piano bývá, zvlášť pro začátečníka, obtížné.

Edit: Základ hry na piano není obtížný, jen je potřeba mu věnovat opravdu hodně času. A doporučuji si zavolat do vámi vybrané školy, jaké jsou jejich požadavky na úroveň hry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
17.7.20 08:53

Ahoj, zacala jsem se ucit na klavir v 25 letech. Zaplatila jsem si krouzek v DDM a chodila tam 1 tydne. Vyslo to asi na 100/hodinu, platilo se cele pololeti a byla to 1 hodina tydne individualne s lektokou. Zacala jsem chodit rok pred nastupem do skoly(dalkove predskolni pedagogika) a chodila celkem 3 roky. Na zkousky ve skole stacilo. Doma se samo musi taky trenovat. Bez ziveho lektora bych to nezvladla, protoze jsem nemela zadne hudebni vzdelani..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17652
17.7.20 08:59
@Anonymní píše:
Ja to myslela tak, co bude tam treba potreba umet, do jaky urovne, protoze pak to budu muset nekomu tam rict. Popripade cca cena atd.

Jak bylo psáno, zalezi jestli umis aspon neco, nebo jsi uplny hudebni analfabet. Cena bude zalezet na tom, u koho se budes ucit, to ti nikdo nepovi. Muzes si dat treba inzerat, ze hledas ucitele, mozna se ozve nejaky student, co hrat umi a chce si par stovek privydelat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
17.7.20 09:29
@Anonymní píše:
Zdravim, je mi 20 let a uchazela jsem se o studium na vysoke skoly oboru ucitelstvi pro materske skoly, bohuzel neuspesne(o par mist) tak to budu zkouset pristi rok(urcite zkusim o odvolani) akorat je tu problem, ze neumim hrat ma klavir. Chtela jsem se zeptat, zda-li je mozne nekam zacit chodit, nebo si zaplatit soukromeho ucitele, popripade co je potreba umet a tak. Lepsi zase zacit pozde jak nikdy, jen nevim co je potreba tak vse umet. Nevyznam se v tom. (Hlasila/hlasim se na UTB ve Zline) Prosim o opravdove rady, ne o nejake zpravy, ze uz je to zbytecne. Na tu skolu chci a udelam pro to vse. :think:

To se ptáš úplně vážně, zda je možné někam chodit nebo si lze zaplatit učitele? Navíc když máš za sebou neúspěšné přijímací řízení, tak snad víš, co je potřeba umět. Uděláš pro to vše, tak snad začni tím, že se zamyslíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9437
17.7.20 09:33

Ja ucila pred lety jednu maminku na MD, co si doplnovala vzdelani. Co si pamatuji, tak meli nejaky seznam predepsanych skladeb, co mela zvladnout + myslim, ze mela umet 30 lidovych pisnicek s ruznymi typy doprovodu. Ucila jsem ji 2 roky, pak neplanovane otehotnela a prestala ke mne chodit, tak ani nevim, jak to s ni dopadlo. Pokud mas dost casu na cviceni, tak by to nemel byt problem, ale chce to cvicit opravdu denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9437
17.7.20 09:34

@Oriseka Ja take ucila pod DDM ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
17.7.20 09:40
@Hobitka píše:
@Oriseka Ja take ucila pod DDM ;).

Bylo to tenkrat fakt za par korun a normalne tam meli vypsany kurz pro 18-26 let, ale byla jsem tam zarucene nejstarsi a besidky byli docela vtipne :lol:. Mela jsem to kousek, protoze jsem tenkrat delala ve skolce pri DDM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
17.7.20 09:49

A ty jsi ze Zlína a okolí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6899
17.7.20 11:44

Odkud jsi?