Učňák je těžký ? Má se bát ?

Anonymní
28.6.21 07:51

Učňák je těžký ? Má se bát ?

Dcera v září jde na učňák (obor kuchař-číšník ) známky má 3,4 někdy i 5, není hloupá jen kašle na školu, kdyby se učila tak věřím ze má klidně i jedničky. Někdo říká ze učňák je úplně v pohodě a někdo zase že stokrát těžší než zakládka. Tak jsem se chtěla zeptat zda je to fakt tak těžký jak všichni straší nebo ne? A jak si vaše děti zvykli na to ze už nechodí na základku? Byli to pro ne těžké? Co intr? Budu moc ráda za vaše názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1816
28.6.21 07:57

Ty jsi vyšla jenom základku že nevíš jaký to je na učňáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13629
28.6.21 07:59

Dotaz od trolla. :zed: Normální rodič se neptá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22455
28.6.21 08:00

Tak jasně, že je to těžší než základka, vím vyšší vzdělání, tím těžší učivo ženo. Ale dá se to v klidu zvládnout, zrovna na kuchaře fakt nemusíš být Einstein. Tam jde hlavně o praxi. Tys nechodila do školy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
28.6.21 08:01
@Anonymní píše:
Dcera v září jde na učňák (obor kuchař-číšník ) známky má 3,4 někdy i 5, není hloupá jen kašle na školu, kdyby se učila tak věřím ze má klidně i jedničky. Někdo říká ze učňák je úplně v pohodě a někdo zase že stokrát těžší než zakládka. Tak jsem se chtěla zeptat zda je to fakt tak těžký jak všichni straší nebo ne? A jak si vaše děti zvykli na to ze už nechodí na základku? Byli to pro ne těžké? Co intr? Budu moc ráda za vaše názory

Neni nijak zadadne tezsi ale pokud jen taktak zvlada zakladku, tak nove predmety a makacka na praxi ji asi dost prekvapi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
28.6.21 08:02
@Anonymní píše:
Dcera v září jde na učňák (obor kuchař-číšník ) známky má 3,4 někdy i 5, není hloupá jen kašle na školu, kdyby se učila tak věřím ze má klidně i jedničky. Někdo říká ze učňák je úplně v pohodě a někdo zase že stokrát těžší než zakládka. Tak jsem se chtěla zeptat zda je to fakt tak těžký jak všichni straší nebo ne? A jak si vaše děti zvykli na to ze už nechodí na základku? Byli to pro ne těžké? Co intr? Budu moc ráda za vaše názory

„Nemyslím si, že je není hloupá, ale mám strach, že je učňák těžký“.

To dává smysl :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 08:02

@mamule42 já sem byla na zdravce, tak mě jen zajímá jaké to je na učňáku

• Citovat
  • Nahlásit
1816
28.6.21 08:09

Pořád lehčí než na zdravce, co chceš slyšet, vzhledem k tomu že se tvoje dcera fláká už teď, tak bude mít taky špatné známky pokud se nebude snažit. Doufám že tvoje dcera má k vaření kladný vztah, bude se učit základy pokrmů a technologie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9156
28.6.21 08:12
@Anonymní píše:

Tak jestli fláká zakladku na 5tky, tak bude nejspíš flákat i ucnak na 5tky. A co doma? Už vaří sama? Má k tomu nějaký vztah? Jestli ještě nedržela vařečku v ruce a nemá to v úmyslu, tak praxí ani neprojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24291
28.6.21 08:18
@topazio píše:
Dotaz od trolla. :zed: Normální rodič se neptá.

to píše pořád ta 14letá holka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2714
28.6.21 08:24
@Obeli píše:
„Nemyslím si, že je není hloupá, ale mám strach, že je učňák těžký“.To dává smysl :lol:.

Ne, myslím, že je to o tom, že se holčině chorobně nechce už na základce, tak se mami právem děsí vyšších nároků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2714
28.6.21 08:30
@stinga píše:
to píše pořád ta 14letá holka ;)

Hm. :roll: A toto má jaký smysl? Chce se tu konečně dozvědět, kde by ji nějaký ten papír vytiskli? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53505
28.6.21 08:33
@Anonymní píše:
@mamule42 já sem byla na zdravce, tak mě jen zajímá jaké to je na učňáku

je chytrá, ale známky katastrofa :?. Já se na učnáku neučila nikdy. Stejný obor, vše mne přišlo jednoduché. Otázka jestli tam chce nebo tam jde že se nikam jinam nedostala? Změna to bude už jen tím že týden škola a týden praxe a tam bude záležet kam se dostane a jak jí to bude bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17405
28.6.21 08:41

No když bude nadále na školu kašlat, tak ji vyrazí.

namísto toho aby ses bála, což je zcela zbytečná činnost, doporučuju hledat takové způsoby komunikace, které ti pomůžou s dcerou navázat nějaký funkčněnjší model fungování, než máte teď - pomůže jí to najít cestu dospíváním, bez toho, aby se úplně propadla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
28.6.21 09:05

Ne, učňák není těžký. Základní učivo jako jazyky, matematika, čeština je víceméně opakování ze základky. Důležité jsou odborné předměty, pokud ji to bude bavit, tak jí to půjde. Pokud ne, pochybuji. Navíc na středních školách, které jsou dobrovolné, je celkově přístup učitelů jiný, než na základce, která je povinná. Nikdo se s ní mazlit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat